Külastades Euroopa Parlamenti

Pärast konsulteerimist Euroopa Parlamendi turvateenistuse ja Belgia regionaal- ning föderaalvõimudega, ning kooskõlas Brüsselis hetkel kehtiva häiretasemega 3 ette nähtud meetmetega, võtavad kõik teenistused ning programmid Brüsselis külastajaid vastu tavapärasel viisil.

Lisateavet:
Visit Brussels veebileht turvaolukorra kohta Brüsselis | Ühistransport Brüsselis | Brüsseli riiklik lennujaam

Euroopa Parlament

Tule ja osale!
 

Euroopa Parlament asub Strasbourgis, Luxembourgis ja Brüsselis. Strasbourgis leiab aset enamik täiskogu istungitest, ehkki Euroopa Parlamendi saadikute peamised kontorid asuvad Brüsselis ja osa parlamendi administratsioonist asub Luxembourgis.

Euroopa Parlamendi külastus on suurepärane viis õppida tundma parlamendi tööd ja parlamendi kui Euroopa Liidu kodanike hääle esindaja mõju Euroopas.

Brüsselis on palju näha ja teha: parlamendi täiskogusaali külastus (Rühmaekskursioon istungisaalis ja infotund || Istungisaali ekskursioon üksikkülastajatele), interaktiivse Parlamentariumiga tutvumine, rollimängu mängimine või ajaloo avastamine peatselt avatavas Euroopa Ajaloo Majas. Need külastusvõimalused on mõeldud parlamendi toimimise, tema tagapõhja ning Euroopa Liidu kodanike heaks tehtava töö tutvustamiseks ning selgitamiseks. Kõik külastusvõimalused on tasuta ning peaaegu kõiki pakutakse Euroopa Liidu 24 keeles.

Lisaks on võimalik külastada täiskogusaali Strasbourgis, kus korraldatakse ka koolidele mõeldud programmi Euroscolat.

 

EP Spotter

Explore the European Parliament

-Sisu kättesaadav ainult inglise keeles-

Download EP Spotter on your smartphone and explore the European Parliament in Brussels! Discover what there is to do, as well as a little about the rich history of the campus' buildings, as your smartphone guides you on your very own personal tour (Available in English only).

Get the app for iOS | | Get the app for Android

 
 

Üritused ja näitused

Vaata, mis toimub Euroopa Parlamendis!

Open Days at the European Parliament
Brüssel | Strasbourg

-Sisu kättesaadav ainult inglise keeles-

Join us with your friends and family at our Open Days and discover the European Parliament, on 8/05 (Strasbourg), 21/05 (Luxembourg) and 28/05 (Brussels).
This weekend in Brussels, make sure you stop by the Parlamentarium, where  a giant map of Europe is ready to test kids' knowledge of capitals, countries and flags, and the "Drawing Europe" corner awaits the youngest Picassos.
All the details are on europeday.europa.eu.

Naised pagulaste ja varjupaigataotlejatena ELis
Brüssel3. märtsist 1. juunini 2016 toimub Parlamentariumis ajutine näitus "Põgenema aetud. Naised pagulaste ja varjupaigataotlejatena ELis".

Lugege lisaks...

Celebrate jazz at the European Parliament!
Brussels

-Sisu kättesaadav ainult inglise keeles-

On 20 and 21 May, Place du Luxembourg will come alive as the Brussels Jazz Marathon returns to the doorstep of the European Parliament. The Parlamentarium will also host a special acoustic set from Atheris on 21 May from 14.30 until 16.15.

More info..

The exhibition in the European House Berlin
Berlin

-Sisu kättesaadav ainult inglise keeles-

Experience Europe at the heart of Berlin! The exhibition EUROPA EXPERIENCE will take you on a journey through the history, politics and daily life of the European Union. Participate in a plenary session of the European Parliament in the 360° cinema and discover how you can shape European politics!

More info...

 
 
Parlamentarium/ Rühmaekskursioon istungisaalis ja infotund/ Rollimäng/ Istungisaali ekskursioon üksikkülastajatele

Brüssel asub Euroopa Liidu südames.. Lisaks Euroopa Liidu Nõukogule ja Euroopa Komisjonile on Brüssel ka Euroopa Parlamendi üks töökohtadest. ning siin paiknevad paljud teisedki Euroopa Liidu ametiasutused. Veetke veidi aega eurokvartalis ja tundke siinset õhustikku... ülikonnad, mustad autod, kaasaostetav kohv ja teleuudistest tuttavad näod. Siin on see kõik olemas!

Istungisaali ekskursioon rühmadele ja üksikkülastajatele/ Euroscola

Strasbourg on Euroopa Parlamendi ametlik asukoht. Iga kuu saabuvad siia neljaks päevaks Euroopa Parlamendi liikmed, et pidada arutelusid ja hääletada koosolekutel, mida nimetatakse täiskogu istungiteks.
Kutsume külastajaid osalema umbes tunniajasel tutvustusel, et sellest täpsemat ülevaadet saada.

Luxembourg

Euroopa Parlamendi hoonete külastamiseks Luxembourgis võtke palun ühendust Luxembourgi infobürooga.

Luxembourgi infobüroo

7, rue du Marché-aux-Herbes
L-2929 LUXEMBOURG

00352/4300 22704

Euroopa Parlament Teie riigis

Võtke ühendust Euroopa Parlamendi infobürooga.

 
Tools
Euroopa Parlamendi president
Informatsioon ja teadmised aitavad kaasa meie täisväärtuslikule osalemisele demokraatlikus ühiskonnas. Euroopa Parlamendi soov on avada oma uksed Euroopa kodanikele, et avalikkus tunneks ja mõistaks paremini oma esindajate, Euroopa Parlamendi saadikute, tööd.

Ma tahaksin öelda Teile tere tulemast Euroopa Parlamendi külastustele pühendatud veebilehele. Olgu see siis Brüsselis või Strasbourgis, Euroopa Parlament tervitab Teid ja kutsub Teid tutvuma lähemalt parlamendi rolli ja tööga ning külastama täiskogusaali, kus võib kuulda kõikide eurooplaste häält ning kus nende ühised ELi seadused saavad kuju. Kui olete Brüsselis, siis kasutage palun ka võimalust tulla ja kogeda Euroopa demokraatiat 'Parlamentariumis', Euroopa Parlamendi külastuskeskuses.

Ma loodan, et Te naudite oma külaskäiku Euroopa Parlamenti - esindatud on 500 miljonit eurooplast ning 24 ametlikku keelt!
Lugupidamisega
Martin Schulz
Euroopa Parlamendi President
 

Euroopa Parlamendi taskuteatmik (Brüsselis)

Tule ja osale!

Sotsiaalmeedia