skip to content

Jean Monnet’ maja

Ühendatud Euroopa sünnikoht
 

Jean Monnet’ majas saab tutvuda tänapäeva Euroopa ühe kujundaja elu ja tööga. Interaktiivne püsinäitus pakub võimaluse saada lähemalt tuttavaks Jean Monnet' isiku ja saavutustega. Multimeedia lahenduste abil saate teada, kuidas Jean Monnet on mõjutanud tänapäeva Euroopat ja kuidas Euroopa institutsioonid teie elu mõjutavad.

Euroopa ajaloost tulvil Jean Monnet’ kodumaja Bazoches-sur-Guyonne’is on olnud tunnistajaks riigimehe aastakümneid väldanud väsimatule tööle.

Kuna maja asub Pariisist 45 km kaugusel läänes, oli see Jean Monnet’ jaoks ideaalne koht, kus ta sai eemalduda Prantsusmaa pealinna kärast ja kujundada välja oma nägemuse rahus ja ühtsuses elavast Euroopast.

Sissepääs on tasuta ja külastuseks kulub aega umbes 60 minutit.

LAHTIOLEKUAJAD

Esmaspäevast reedeni: 9.00–17.00
Laupäeviti ja pühapäeviti: 10.00–18.00

Muuseum on suletud:
1. jaanuaril ning 24., 25. ja 31. detsembril

ÜKSIKKÜLASTAJAD

Üksikkülastajad ja vähem kui kümnest inimesest koosnevad rühmad ei pea külastusaega ette reserveerima. Külastajad saavad näitusega omal käel tutvuda. Abiks on multimeediagiid, mis on saadaval inglise, prantsuse ja saksa keeles.

KÜLASTAJATE RÜHMAD

Rohkem kui kümnest inimesest koosnevad rühmad peavad eelnevalt reserveerima nii multimeediagiidi kui ka giidiga külastuse.

Multimeediagiidid on saadaval inglise, prantsuse ja saksa keeles ning külastusaeg tuleb reserveerida vähemalt üks nädal ette.

Giidiga külastusi korraldatakse hispaania, inglise, itaalia, prantsuse ja saksa keeles. Külastus tuleb reserveerida vähemalt kolm nädalat ette ja seda on võimalik kohandada vastavalt rühma huvidele. Külastuse käigus võib keskenduda mitmesugustele teemadele, näiteks tänasele Euroopa Liidule või Euroopa rahuprotsessi ajaloole. Õpilasrühmadele on võimalik korraldada loomingulisi õpikodasid, et õpilased saaksid avastada enda jaoks selliseid teemasid nagu Euroopa kodakondsus ja Euroopa tegevus kliimamuutuste tõkestamisel.

Rühmakülastuse reserveerimiseks helistage telefonil
+33 (0)1 34 86 12 43
+32 (0)2 28 41 357

 

KES OLI JEAN MONNET?

Jean Monnet sündis ja kasvas konjakitootjate peres. Tema elutöö ulatub aga kaugemale oma riigi piiridest. Jean Monnet oli veendunud, et inimesed ja rahvad saavad paremini hakkama, kui nad ühendavad oma jõud. Esialgu töötas ta pereettevõttes ja hiljem hakkas tegutsema rahvusvahelise rahanduse vallas. Mõlema maailmasõja ajal tegi ta palju selleks, et veenda liitlasi koostööd tegema. Pärast 1945. aastat töötas Monnet selle nimel, et Euroopa pinnal ei puhkeks enam kunagi sõda. Prantsusmaa ja Saksamaa vahelise vastasseisu lõpetamiseks töötas ta koos Robert Schumaniga välja Euroopa riikide söe- ja terasetootmise ühendamise kava, mis viis esimese Euroopa ühenduse – Euroopa Söe- ja Teraseühenduse loomiseni ja sillutas teed edasisele Euroopa koostööle.

 

ÜRITUSTE KALENDER

Täiskogu
Näitus
Muu

KUIDAS KOHALE TULLA

JEAN MONNET’ MAJA
7 chemin du Vieux Pressoir, Houjarray
78490 Bazoches sur Guyonne
Prantsusmaa


GPS
Laiuskraad N 48 46.230
Pikkuskraad E 1 51.145

Rohkem teavet
 
 

Küpsiste haldamine Euroopa Parlamendi saidil

Sellel veebisaidil kasutatakse küpsiseid. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, on navigeerimiskiirus optimaalne.

Nõustun Keeldun Nõustun