Külastades Euroopa Parlamenti Strasbourgis

Strasbourg

 

Euroopa Parlamendi ametlik asukoht on Strasbourgis. Iga kuu saabuvad siia neljaks päevaks Euroopa Parlamendi liikmed, et pidada arutelusid ja hääletada koosolekutel, mida nimetatakse täiskogu istungiteks.

Täiskogu nädal on ELi õigusloomeprotsessi kõrgpunkt. Siin lükatakse tagasi, muudetakse või võetakse vastu õigusaktide ettepanekuid. Külastajad on teretulnud jälgima neid istungeid ja saama selle esindusorgani kohta rohkem teavet umbes ühetunnise informatiivse ja asjatundliku tutvustuse ajal.

 

Istungisaali ekskursioonid rühmadele ja üksikkülastajatele.

Euroopa Parlamendi istungisaaliga Strasbourgis on võimalik tutvuda nii vilka täiskogu nädala ajal kui ka teistel nädalatel. Giidiga ekskursioonid toimuvad 10-50 inimesega rühmadele. Piiratud arv üksikkülastajaid saab jälgida täiskogu istungeid selles ettenähtud kohtadelt. Külastajad peavad olema vähemalt 14-aastased. Keskkooliõpilastele võidakse korraldada ekskursioon ka osana Euroscola programmist.

Istunginädal

Istunginädalal toimuvad ekskursioonid enamikes ELi ametlikes keeltes ja hõlmavad parlamendi tutvustust parlamenditöötaja poolt, arutelu parlamendiliikmega, kui parlamendi töö seda võimaldab ning võimalust jälgida täiskogu istungit. Giidiga külastused on tasuta, kuid need tuleb eelnevalt reserveerida.

Kuna täiskogu istungite külastused on väga populaarsed, on soovitav broneerida külastus kaks või kolm kuud ette. Palume arvestada, et ekskursioonid toimuvad ainult siis, kui see on võimalik.

Külastused väljaspool istunginädalat

Euroopa Parlamendi hooneid on võimalik külastada ka väljaspool istunginädalaid. Kahjuks ei ole üksikkülastused võimalikud. Rühmaprogramm koosneb giidiga ekskursioonist Euroopa Parlamendis, kaasa arvatud istungisaalis, lühifilmist ja parlamendi üldtutvustusest parlamenditöötaja poolt. Soovi korral võidakse korraldada ka põhjalikum tutvustus.

Väljaspool täiskogu istunginädalat korraldatavad ekskursioonid toimuvad inglise, prantsuse ja saksa keeles. Giidiga külastused on tasuta, kuid need tuleb eelnevalt broneerida.

Kuna täiskogu istungite külastused on väga populaarsed, on soovitav broneerida külastus kaks või kolm kuud ette. Ekskursioonid toimuvad aastaringselt, välja arvatud ametlikel pühadel ja institutsioonisisestel puhkepäevadel, kuid palume arvestada, et külastused toimuvad ainult siis, kui see on võimalik.

Rühmaekskursioonide korraldajad peaksid esitama taotluse järgmisel aadressil:

Euroopa Parlament

Information Office in Strasbourg
Allée du Printemps
F-67070 STRASBOURG Cedex
France

+33 3 88 17 40 01

+33 3 88 17 51 84

 

Euroscola

Euroopa Parlament kutsub koole, õpetajaid ja õpilasi osalema Euroscola programmis, mis annab võimaluse veeta ühe päeva Euroopa Parlamendi liikmena Strasbourgis!

Euroscola toob kokku 16-18-aastased õpilased kõigist 27 Euroopa Liidu liikmesriigist. Euroopa Parlamendi istungisaalis saavad õpilased ainulaadse võimaluse kogeda Euroopa Liidu otsustusprotsessi mitmekeelses Euroopa Noorte Parlamendis. Euroscola raames on õpilastel võimalik kohtuda, arutada, võtta seisukohti, rääkida läbi, muuta, hääletada ja lõpuks võtta vastu resolutsioone tegelikel Euroopa Liitu puudutavatel teemadel.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED - Ekskursioonid Strasbourgi
 
Kas külastus on tasuline?

Ei, külastus on tasuta.

 
Kas rühma külastusaeg tuleb eelnevalt broneerida?

Kuna täiskogu istungite külastused on väga populaarsed, on soovitav broneerida külastus kaks või kolm kuud varem..

 
Kas teenindate ka füüsilise puudega isikuid?

Jah, võimalik on kasutada piiratud arvul ratastoole. Palun saake meile e-mail või helistage meie abitelefonil +32.2.284.4777.

 
Kas täiskogu istungil on võimalik osaleda ja seda jälgida?

Täiskogu istungiruumis on piiratud arv istekohti, kust saab jälgida istungit tund aega. Istungite jälgimine ei ole tagatud ja toimub ainult siis, kui see on võimalik.
Euroopa Parlamendi täiskogu istungi jälgimiseks (vt ajakava ):

tuleb tulla istungi ajal külastajate sissepääsu juurde;registreerimiseks tuleb kaasa võtta pass, ID-kaart või juhiluba;külastajad peavad olema vähemalt 14-aastased.

 
Kas pimedate ja nägemispuudega isikute juhtkoeri lubatakse siseneda?

Jah, Euroopa Parlamenti võivad külastada kõik, kaasa arvatud erivajadustega inimesed.

 
Kas külastajate alas on lubatud pildistada?

Jah, külastajad võivad teha fotosid ja filmida. Pildistamine ja filmimine ei ole lubatud täiskogu koosolekute ajal külastajate rõdul.

 
Kas lapsed võivad ekskursioonil osaleda?

Kõik külastajad peavad olema vähemalt 14-aastased. Parlamentariumi ja üksikkülastajatele mõeldud istungisaali ekskursioonile on kõik pered teretulnud.

 
Kas läbida tuleb turvakontroll?

Jah, teil tuleb lasta oma kotid läbi valgustada ning läbida turvavärav. Turvakontroll sarnaneb turvakontrolliga lennujaamades.

 
Kui kaua kestab ekskursioon?

Rühmaekskursioonid kestavad tavaliselt üks kuni kaks tundi.

 
Kas võimalik on osta suveniire?

Jah, külastajate alal asub meenekauplus.

 
Kas parlamendihoones on võimalik süüa?

Jah, Strasbourgis saavad rühmad reserveerida endale lõuna külastajate restoranis.

 
Kas ekskursioon viiakse läbi minu emakeeles?

Jah, Euroopa Parlament pakub ekskursioone kõigis 23 ELi ametlikus keeles. Väljaspool täiskogu istunginädalat korraldatavad ekskursioonid toimuvad inglise, prantsuse ja saksa keeles

 
Kas hoones on riidehoid?

Jah, pealisriiete ja pagasi jaoks. Riidehoid külastajate sissepääsu juures asub otse turvakontrolli taga. Riidehoius on valve vaid täiskogu istungite ajal.

 
Kas Euroopa Parlamendi hoonete läheduses on võimalik parkida?

Euroopa Parlamendi hoonesse tulekuks soovitatakse tungivalt kasutada ühistransporti, sest Euroopa Parlamendi lähiümbruses on vähe parkimisvõimalusi. Louise Weissi hoone (LOW-torni) juures asub kaugsõidubusside peatus (rue Lucien Febvre).

 
 
Tools

Kontaktaadress

Euroopa Parlament

Information Office in Strasbourg
Allée du Printemps
F-67070 Strasbourg cedex
France

Sõidujuhised

Euroopa Parlamendi Strasbourgi hoonesse saab tulla kaugsõidu- ja linnaliinibussi, metroo ning rongiga.

Ühistransport (CTS)

Trammiliini E (suund Robertsau Bocklin) peatus Parlement europeen asub otse Louise Weissi hoone ees, kus on külastajate sissepääs.
Bussiliinid 72 ja 30 (suund Robertsau) ning 6 (suund Pont Phario) peatuvad Euroopa Nõukogu hoone juures (peatus Droits de l'Homme), mis asub parlamendist 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

 
Rong

Teavet saab Prantsuse Raudtee (SNCF) veebisaidilt SNCF

 

Erivajadustega külastajad

Kõik meie hooned on juurdepääsetavad ka piiratud liikumisvõimega ja füüsilise puudega külastajatele. Euroopa Parlamendi koosolekuruumid ja koridorid, kus töötab vastava koolituse saanud personal ja mis on varustatud liftide ja kaldteedega, on ratastoolis isikutele hõlpsalt juurdepääsetavad. Kui rühmal on kaasas oma viipekeele tõlk, on meie töötajad meelsasti valmis nendega koostöös ekskursiooni läbi viima.

Enne külastust palume meid rühma erivajadusega liikmetest teavitada. Rühma suhtes, millesse kuulub puuetega isikuid, kohaldatakse vajalikku erikorraldust.

Kui vajate abi, meie saatke meile e-mail vissem-et@europarl.europa.eu

Pakutavad teenused

Koosolekuruumid
Kohvik
Baar
Külastajate rõdu
Meenekauplus
Riidehoid
Fotode ala

Turvalisus

Parlamendihoonesse sisenemiseks peab teil kaasas olema isikut tõendav dokument (ID-kaart,  pass või juhiluba). Ilma isikuttõendava dokumendita ei ole parlamenti siseneminelubatud. Isikuttõendavat dokumenti kontrollitakse sissepääsu juures, te peate laskma oma kotid läbi valgustada ja läbima turvavärava.