skip to content
Euroopa Parlament, hääletus istungisaalis Visit the plenary chamber of the European Parliament in Strasbourg. Discover where the MEP's vote and where decisions are taken.
 

Euroopa Parlamendi istungisaal

Siin on Euroopa demokraatia süda
 

Strasbourg on Euroopa Parlamendi ametlik asukoht. Istungisaali külastamine on suurepärane võimalus kogeda erilist õhkkonda maailma suurimas riikidevahelises parlamendis ning tutvuda selle tööülesannete ja rolliga.

Istungisaal mahutab kõik Euroopa Parlamendi 751 liiget. Täiskogu istungite ajal toimuvad seal parlamendi kõige pikemad ja tähtsamad arutelud, mille tulemusena on toimunud palju ajaloolise tähtsusega hääletusi. Täiskogu istungid tõlgitakse 24 keelde ehk kõikidesse ELi ametlikesse keeltesse. Külaskäike korraldatakse nii üksikisikutele kui ka rühmadele tasuta.

 

ÜKSIKKÜLASTAJAD

Euroopa Parlament, külastajad istungisaalisVisit the plenary chamber of the European Parliament in Strasbourg. Discover where the MEP's vote and where decisions are taken.

ISTUNGINÄDALAD

Täiskogu istungi ajal on piiratud arvul külastajatel võimalik jälgida istungit tund aega. Istungi jälgimine sõltub vabade kohtade olemasolust. Külastajad peavad olema vähemalt 14-aastased ja neil peab olema kaasas isikut tõendav dokument.

Täiskogu istungi külastamiseks tuleb saabuda külastajate sissepääsu juurde (Louise Weiss nr 2) järgmistel kellaaegadel:

esmaspäeval: 17.00−18.00
teisipäeval ja kolmapäeval: 9.00−12.00 ja 15.00−18.00
neljapäeval: 10.00−12.00

Täiskogu istungite täpsed kuupäevad leiate kalendrist.

VÄLJASPOOL ISTUNGINÄDALAID

Üksikisikud ei saa külastada Euroopa Parlamendi ruume Strasbourgis väljaspool istunginädalaid.

Erandkorras on juulis ja augustis ette nähtud külastusajad ka üksikkülastajatele, kuid see eeldab eelnevat registreerimist.

Lisateave
 

RÜHMAD

 .
Euroopa Parlament, istungisaalisVisit the plenary chamber of the European Parliament in Strasbourg. Discover where the MEP's vote and where decisions are taken.

10–50 isikust koosnevad rühmad (suuremate rühmade vastuvõtt toimub taotluse alusel) võivad külastada Euroopa Parlamenti Strasbourgis nii istunginädalatel kui ka muul ajal. Külastajad peavad olema vähemalt 14 aastat vanad, kuid ka alla 14-aastased lapsed võivad osaleda, kui selleks on olemas eelnev luba.

ISTUNGINÄDALAD

Külastused istunginädalal kestavad umbes 2,5 tundi. Parlamendi töötaja annab ülevaate Euroopa Parlamendi rollist ja ülesannetest, toimub küsimuste ja vastuste voor ning tund aega viibitakse istungisaali galeriis, et jälgida täiskogu istungit.

Külastusi viiakse läbi kõigis 24 Euroopa Liidu ametlikus keeles ja need toimuvad esmaspäeva pärastlõunast neljapäeva hommikuni.

Täiskogu istungite täpsed kuupäevad leiate kalendrist.

Broneerimine ja taotlused

Kuna soovijaid on palju, esitage palun külastuse taotlus 2–3 kuud varem. Taotluste rahuldamine sõltub alati ruumide ja esinejate olemasolust. Külastuse broneerimiseks tuleb rühma juhtidel täita veebipõhise taotluse vorm.

Külastused täiskogu istungi nädalal toimuvad esmaspäeva pärastlõunast neljapäeva hommikuni. Külastuse broneerimiseks tuleb rühma juhtidel täita veebipõhise taotluse vorm.

VÄLJASPOOL ISTUNGINÄDALAID

Euroopa Parlament, külastajate rühmVisit the plenary chamber of the European Parliament in Strasbourg. Discover where the MEP's vote and where decisions are taken.

Külastus väljaspool istunginädalaid kestab umbes 1,5 tundi ja koosneb giidiga ekskursioonist Euroopa Parlamendis (külastatakse ka istungisaali galeriid) ning Euroopa Parlamendi rolli ja tegevust tutvustavast ettekandest. Taotleda saab ka põhjalikumat ettekannet põhjalikuma teabega.

Külastused väljaspool istunginädalaid toimuvad tavaliselt prantsuse, saksa ja inglise keeles, võimaluse korral ka itaalia ja hispaania keeles.

Broneerimine ja taotlused

Kuna soovijaid on palju, esitage palun külastuse taotlus 3–5 kuud varem. Taotluste rahuldamine sõltub alati ruumide ja esinejate olemasolust.

Külastused väljaspool istunginädalaid toimuvad esmaspäevast reede hommikuni. Tuletame meelde, et Euroopa Parlament on nädalavahetustel, ametlikel puhkepäevadel ja riigipühadel suletud.

Taotlused peavad sisaldama järgmist teavet:

- rühmajuhi ees- ja perekonnanimi (hr/pr)
- rühma nimi ja täielik postiaadress
- rühmajuhi mobiiltelefoni number
- soovitud külastuskuupäev(ad)
- osalejate arv (koos saatjatega)
- osalejate vanuserühm või kategooria (nt õpilased, üliõpilased, täiskasvanud, kutseorganisatsioon vms)
- alla 14-aastaste laste arv rühmas
- eelistatud keel
- rühma erihuvid
- erivajadused (näiteks piiratud liikumisvõime)
- muu teave, mis aitab taotlust kiiresti ja tõhusalt käsitleda

Taotlused tuleb saata järgmistele e-posti aadressidele:

- rühmad Prantsusmaalt

E-kiri
 .

- rühmad Saksamaalt

E-kiri

- muud rühmad

 .
E-kiri
 .
 

PRAKTILINE TEAVE

Avalik WiFi

European Parliament -  Amenities

Euroopa Parlamendis on avalik WiFi-ühendus. Sisselogimisandmed leiate kõigilt külastajate aladelt.

Turvalisus

Euroopa Parlamendi hoonetesse pääsuks peab kaasas olema kehtiv isikut tõendav dokument (isikutunnistus või pass).

Kõik külastajad ja nende kotid läbivad enne hoonesse lubamist turvakontrolli, mis on samaväärne lennujaama turvakontrolliga. Relvad, lõhkeained või tuleohtlikud ained, pipragaas, teravad esemed ja muud relvadena käsitletavad objektid on keelatud. Prantsusmaa seaduste kohaselt võidakse teatud keelatud esemed üle anda politseile.

Fotode tegemine ja filmimine on lubatud külastajate alal, kuid on keelatud turvaalal ja istungisaali galeriis täiskogu istungi ajal.

 

Erivajadustega külastajad

Euroopa Parlament on võtnud kohustuse parandada jätkuvalt erivajadustega isikute juurdepääsuvõimalusi. Kõik meie hooned ja tegevused on täielikult juurdepääsetavad erivajadustega ja piiratud liikumisvõimega isikutele, sh ratastooli kasutajatele.

Meie personal töötab külastustel meelsasti viipekeele tõlkidega. Selliste tõlkide teenuse organiseerimine on rühmajuhi ülesanne.

Kui vajate eriabi, palun teatage meile sellest ette.
 

Teeninduskohad

Külastajate vastuvõtualal asub kohvik, mis pakub värskendavaid jooke ja maitsvaid suupisteid, ning suveniiripood. Mõlemad on avatud ainult istunginädalatel. Rühmad saavad broneerida einestamise külastajate sööklas.

Riidehoid asub külastajate sissepääsu juures kohe pärast turvakontrolli. Ka seda saab kasutada üksnes istunginädalatel.

 
Share
 
 

PROGRAMM

TÄISKOGU ISTUNG

Strasbourg
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 23:59:59 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 23:59:59 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 23:59:59 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 23:59:59 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 23:59:59 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 23:59:59 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 23:59:59 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 23:59:59 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 23:59:59 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 23:59:59 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 23:59:59 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 23:59:59 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 23:59:59 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 23:59:59 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 23:59:59 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 23:59:59 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 23:59:59 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 23:59:59 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 23:59:59 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 23:59:59 CET 2017
Mon Jan 15 00:00:00 CET 2018 - Thu Jan 18 23:59:59 CET 2018
Mon Feb 05 00:00:00 CET 2018 - Thu Feb 08 23:59:59 CET 2018
Mon Mar 12 00:00:00 CET 2018 - Thu Mar 15 23:59:59 CET 2018
Mon Apr 16 00:00:00 CEST 2018 - Thu Apr 19 23:59:59 CEST 2018
Mon May 28 00:00:00 CEST 2018 - Thu May 31 23:59:59 CEST 2018
Mon Jun 11 00:00:00 CEST 2018 - Thu Jun 14 23:59:59 CEST 2018

Täiskogu istung

Täiskogu
Näitus
Muu

KUIDAS KOHALE TULLA

EUROOPA PARLAMENT
Louise Weissi hoone sissepääs nr 2
1, Allée du Printemps
F-67070 Strasbourg cedex

                  

Rong

SNCF (Prantsusmaa raudtee) veebisait

SNCF

Buss

Bussiliinid 6, 30 ja 72: peatus „Droits de l’Homme“ (parlamendist 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel)

 

Tramm

Trammiliin E: peatus „Parlement Européen“

Strasbourgi ühistransport

KONTAKT

Kas teil on küsimusi või kommentaare? Saatke meile e-kiri!

E-kiri

RESERVEERIMINE JA SISSEPÄÄS

Sissepääs on tasuta.

Palun vaadake lähemat teavet eri liiki külastuste lehelt.

SOCIAL MEDIA