Parlamentarium 
Parlamentarium
 

Parlamentarium külastuskeskus

Parlamentarium

Euroopa Parlamendi külastuskeskus

Tutvuge Euroopa Parlamendiga täiesti uuel viisil! Meie külastuskeskuses Brüsselis saavad nii lapsed kui täiskasvanud avastada täiesti uudsel viisil enda jaoks institutsiooni, mis neid esindab.

Dünaamilised ja interaktiivsed multimeediaelemendid juhivad külastajaid rännakul läbi Euroopa integratsiooni ja selle poolt meie igapäevaelule avalduvate mõjude. Külastuskeskus teenindab külastajaid kõigis 24 Euroopa Liidu ametlikus keeles ja sissepääs on tasuta. Keskus on projekteeritud ka erivajadustega inimestele lihtsalt juurdepääsetavaks.

 

-Sisu kättesaadav ainult inglise keeles-

The exhibition aims at exploring the current understanding of beauty. Images of modern landscape are presented, urban still-lives that reflect a real environment where people live.

A gallery of short animations produced by the public on the concept of new beauty is featured in the exhibition. What does beauty mean for you: a forgotten painting, the smell of lilies or an empty street?  Check the website below and submit your own vision on beauty.

The exhibition runs from 8 July until 18 September and is organised by the Slovak Design centre.

Read more

Avasta eripärad!

Jalustrabav 360-kraadine digitaalekraan viib külastajad otse Euroopa Parlamendi tegevuse keskmesse. Seal näeme inimesi, kes kõik selle võimalikuks teevad - Euroopa Parlamendi liikmeid. Puutetundlikud ekraanid võimaldavad meie demokraatlikult valitud parlamendiliikmete kohta rohkem teada saada.

Alustame virtuaalset reisi läbi Euroopa, et saada teada, mida on Euroopa Liit teinud eri riikide heaks. Kuuleme ka teiste eurooplaste arvamusi selle kohta, mida Euroopa Liit nende jaoks tähendab.

Häälte tunneli kaudu jõuame Euroopa mitmekeelsuse pärandini ja kolmemõõtmelised maketid võimaldavad meil tutvuda Euroopa Parlamendi kolme töökohaga Brüsselis, Strasbourgis ja Luxembourgis.

 

Virtuaalne tutvustus

"Ajalugu"

Virtual visit of "History area" 
Virtual visit of "History area"

"Ühinenud mitmekesisuses"

Virtual visit of "United in Diversity" 
Virtual visit of "United in Diversity"

Multimedia produced by the Intranet Services Unit, DG ITEC, European Parliament

 

Meie kohta lähemalt

Me räägime Sinu keelt

Üks keskuse omapäradest on töö kõigis 24 ELi ametlikus keeles. See on võimalik tänu väikestele kaasaskantavatele multimeediagiididele, mille keeleseadeid saab vastavalt oma eelistustele muuta.

Need multimeediagiidid annavad teavet ja näitavad lühifilme kogu külastuse jooksul. Kõiki multimeediagiide saab lastele sobivaks kohandada ja kuulmispuudega külastajatel on võimalik kasutada erilist audiotarkvara. Külastuskeskuse igal korrusel on töötajad, kes teid vajaduse korral abistavad.

 

Me ootame terveid perekondi.

Keskus on mõeldud  täiskasvanutele ja igas vanuses lastele. 8-14-aastastele lastele on loodud 1-tunnised eriekskursioonid ja külastuse igas etapis on võimalik saada lastele mõeldud teavet. Lapsed saavad tasuta kasutada kaasaskantavaid lastele mõeldud multimeediagiide.
Lastega peredele: Meie LUNA-mäng juhatab Teid läbi Parlamentariumi! LUNA-vihikud on saadaval audiogiidide laenutuse juures (eesti keeles). Ärge unustage külastuse lõpus oma auhinda!

 

Me tähtsustame juurdepääsetavust.

Külastuskeskus teenindab ka erivajadustega inimesi.

Liikumispuudega külastajatel on võimalik ratastooliga liigelda kogu keskuses. Neid abistavad keskuse töötajad ja võimalik on laenutada piiratud arvul ratastoole. Ratastooli laenutamise vajaduse korral teavitage meid sellest vähemalt päev enne külastust, saates e-kirja aadressile

või helistades numbrile +32.2.283.22.22.

Nägemispuudega külastajatel on võimalik külastuskeskuses kasutada multimeediagiide koos eriliste audiofailidega, milles kirjeldatakse ruumi, sisu ja põhilisi näitajaid. Pimedaid läbi keskuse juhatavad pimedate kirjas kaardid on saadaval hollandi, inglise, prantsuse ja saksa keeles. Keskuse kahes osas on võimalik kasutada ka pimedate klaviatuure. Ka on lubatud juhtkoerte kasutamine.

Kuulmispuudega külastajate jaoks on multimeediagiide varustatud viipekeelsete videodega inglise (BSL), prantsuse (LSF), saksa (DGS) ja hollandi (NGT) keeles. Samuti on kuulmispuudega külastajatel võimalik osaleda ühetunnisel eriekskursioonil. Lisaks on kõikjal külastuskeskuses võimalik kasutada induktiivvastuvõtjat.

Euroopa Parlament on võtnud kohustuse suurendada jätkuvalt erivajadustega isikute juurdepääsuvõimalusi. Ettepanekute korral võtke meiega ühendust aadressil

 

Exhibitions and Events

We speak your language

The Parlamentarium Visitor Centre hosts events and exhibitions.

You are invited to explore the richness of Europe through exhibitions on the theme of united in diversity. Panel discussions, book fairs and presentations will also be held in our multifunctional suite.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED - Parlamentarium
 
Kas külastuskeskuse külastamine on tasuline?

Ei, nii külastuskeskuse külastamine kui multimeediagiidide kasutamine on tasuta.

 
Kas külastusaeg tuleb eelnevalt broneerida?

Ei, aega ei ole vaja eelnevalt kinni panna, külastuskeskust saab külastada selle lahtiolekuaegadel.

 
Kas Parlamentariumi on võimalik külastada rühmana?

Jah, kuid palun teatage ette, kui rühmas on rohkem kui 20 isikut, et me saaks tagada piisava arvu multimeediagiidide olemasolu. Selleks saatke e-kiri aadressil

parlamentarium@europarl.europa.eu

 
Kas õpilasrühmadele on olemas eriprogramm?

Jah, nad saavad osaleda rollimängus, mis annab neile võimaluse kogeda ühte Euroopa Parlamendi liikmete tööpäeva. Lisateavet on võimalik saada rollimängu käsitlevast osast.

 
Kas keskus teenindab ka füüsilise puudega isikuid?

Jah, keskus on muudetud ratastooliga külastajatele hõlpsalt juurdepääsetavaks. Kui vajate ratastooli, saatke palun e-kiri aadressile parlamentarium@europarl.europa.eu või helistage numbrile +32.2.283.22.22.

 
Kas Parlamentariumi lubatakse pimedate ja nägemispuudega isikute juhtkoeri?

Jah, juhtkoerad on külastuskeskuses lubatud.

 
Kas Parlamentarium teenindab kuulmispuudega isikuid?

Jah, multimeediagiidid on varustatud viipekeelsete videodega inglise (BSL), prantsuse (LSF), saksa (DGS) ja hollandi (NGT) keeles. Samuti on kuulmispuudega külastajatel võimalik osaleda ühetunnisel eriekskursioonil. Lisaks on kõikjal külastuskeskuses võimalik kasutada induktiivvastuvõtjat.

 
Kas Parlamentariumi on võimalik siseneda lastekäruga?

Jah.

 
Kas mu lastele oleks Parlamentarium huvitav?

Jah, 8-14- aastastel lastel on võimalik osaleda umbes ühetunnistel ekskursioonidel. Parlamentariumi igas osas on midagi laste jaoks. Puutetundlikud rakendused on tehtud just eelkõige nendele. Meie LUNA-mäng juhatab Teid läbi Parlamentariumi! LUNA-vihikud on saadaval audiogiidide laenutuse juures (eesti keeles). Ärge unustage külastuse lõpus oma auhinda!

 
Kas külastuskeskuses on olemas mähkimislauad?

Jah.

 
Kas ma pean Parlamentariumi külastuseks esitama isikuttõendava dokumendi?

Ei.

 
Kas külastuskeskuses on turvakontroll?

Jah, külastajatel tuleb lasta oma kotid läbi valgustada ning läbida turvavärav.

 
Kui kaua võtab Parlamentariumi külastamine aega?

Me soovitame arvestada vähemalt tunniga.

 
Kas Parlamentariumist on võimalik osta suveniire?

Parlamentariumis asub meenekauplus. Kauplusel on samad lahtiolekuajad kui külastuskeskusel.

 
Kas Parlamentariumis on võimalik süüa?

Parlamentariumis on kohvik, kus on võimalik osta jooke ja suupisteid.

 
Kas Parlamentariumon nädalavahetustel avatud?

Jah, keskus on avatud iga päev.
Esmaspäeval kell 13.00-18.00
Teisipäeval, kolmapäeval kell 09.00-18.00
Neljapäeval, reedel kell 09.00-18.00
Laupäeval, pühapäeval kell 10.00-18.00
Parlamentarium on avatud aastaringselt, v.a. 1. jaanuaril, 1. mail, 1. novembril ja 24., 25. ja 31. detsembril.

 
Mis keeltes Parlamentarium töötab?

Kogu teave on kättesaadav 24 Euroopa Liidu ametlikus keeles. See on üks Parlamentariumi eripäradest.

 
Kas külastuskeskus palub giididega ekskursioone?

Ei, selle asemel pakume külastajatele kaasaskantavaid multimeediagiide, mis annavad teavet ja näitavad lühifilme kogu külastuse jooksul.

 
Kas külastuskeskuses on riidehoid?

Jah, pealisriided on võimalik jätta riidehoidu ning kottide jaoks on hoiukapid, mille kasutamise eest küsime 5 eurot tagatisraha, mis teile lahkumisel tagastatakse.

 
Kas on võimalik autoparklat kasutada?

Soovitame kasutada ühistransporti, sest Euroopa Parlamendi ümbruses on vähe parkimisvõimalusi.

 
Kas läheduses on mõni jalgrattaparkla?

Jah, otse Parlamentariumi ees asub jalgrattaparkla. Palun võtke kaasa oma lukk, sest meie neid ei paku.

 
 
Tools

Kontaktaadress

Euroopa Parlament

Parlamentarium - Euroopa Parlamendi külastuskeskus
Willy Brandt building
Rue Wiertz 60/ Wiertzstraat 60
B-1047 Brussels
Belgium
+32.2.283.22.22

Lahtiolekuajad

Esmaspäev
13:00 - 18:00
 
 
Teisipäev
09:00 - 18:00
 
 
Kolmapäev
09:00 - 18:00
 
 
Neljapäev
09:00 - 18:00
 
 
Reede
09:00 - 18:00
 
 
Laupäev
10:00 - 18:00
 
 
Pühapäev
10:00 - 18:00
 
 

Sissepääs lõppeb 30 minutit enne sulgemist.

Külastuskeskus on suletud järgmistel kuupäevadel:

1 jaanuar
1 mai
1 november
24, 25, 31 detsember

Sissepääs on tasuta.

Sõidujuhised

Külastuskeskusesse saab tulla bussi, metroo ja rongiga. Samuti võib eurokvartalisse saabuda kesklinnast jalgsi. Külastuskeskusesse tulekuks soovitatakse tungivalt kasutada ühistransporti, sest Euroopa Parlamendi lähiümbruses on vähe parkimisvõimalusi.

Rong

Brüsseli kolmest peamisest raudteejaamast - Gare du Midi, Gare Centrale ja Gare du Nord - saab sõita Gare de Bruxelles-Luxembourgi raudteejaama, mis asub külastuskeskusest 200 meetri kaugusel.SNCB

 
Buss või metroo

Brüsseli suurim ühistransporditeenuse pakkuja on Société des Transports Intercommunaux de Bruxelles (STIB). STIBi trammid, bussid ja metrooliinid moodustavad ühtse võrgustiku, milles saate sama piletit kasutades lihtsalt liine vahetada.STIBBuss
Kesklinnast saab sõita Place du Luxembourgi peatuseni bussidega nr 27 ja 38.
Brüsseli lennujaamast sõidavad Place du Luxembourgi peatuseni bussid nr 12 ja 21.
Metroo
Liinid 1 ja 5 suunal Maelbeek (10- minutiline jalutuskäik parlamendini).
Liinid 2 ja 6 suunal Trône (7-minutiline jalutuskäik parlamendini).

 

Pakutavad teenused

Külastuskeskus pakub oma külastajatele järgmisi teenuseid

Kohvik
Meenekauplus
Riidehoid ja lukustatavad kapid

Brošüürid

Tutvuge lähemalt Parlamentariumis pakutavaga:

Turvalisus

Parlamentariumisse sisenemiseks ei ole vaja isikuttõendavat dokumenti. Külastuskeskusesse saabumisel tuleb teil läbida turvavärav ja teie kotid valgustatakse läbi.