[KEY NOT FOUND : wai.to_content]

Tabhair cuairt ar Pharlaimint na hEorpa

Tar agus bí páirteach inti!
 

Tá Parlaimint na hEorpa lonnaithe in Strasbourg, i Lucsamburg agus sa Bhruiséil. Reáchtáiltear formhór na seisiún iomlánach in Strasbourg, cé go bhfuil príomhoifigí ag Feisirí de Pharlaimint na hEorpa sa Bhruiséil, agus tá cuid den riarachán i Lucsamburg.

Is slí iontach í cuairt a thabhairt ar Pharlaimint na hEorpa chun fáil amach faoina cuid oibre mar ghuth shaoránaigh an Aontais Eorpaigh, agus faoin tionchar a bhíonn aici ar fud na hEorpa agus ar fud an domhain araon.

Tá neart rudaí le feiceáil agus le déanamh sa Bhruiséil, cibé acu cuairt a thabhairt ar an seomra tionóil, breathnú thart ar an bParlamentarium ceannródaíoch, páirt a ghlacadh sa Chluiche Rólghníomhaíochta nó teacht ar an aimsir atá thart in Áras Stair na hEorpa a bhfuiltear ag súil go mór leis. Deartar na gníomhaíochtaí sin chun léargas agus míniú a thabhairt ar conas a oibríonn Parlaimint na hEorpa, cad as ar tháinig sí agus cad a dhéanann sí do shaoránaigh an Aontais Eorpaigh. Tá siad go léir go hiomlán saor in aisce agus tá siad uile, geall leis, ar fáil i ngach ceann de 24 theanga oifigiúla AE.

Freisin, is féidir cuairt a thabhairt ar an seomra tionóil in Strasbourg, áit ina reáchtáiltear formhór na seisiún iomlánach agus ina bhfuil an clár Euroscola do scoileanna lonnaithe. Cuireann turas chuig Cuimhneachán Alsace-Moselle atá in aice láimhe in Schirmeck go mór le turas ar Pharlaimint na hEorpa.

I Lucsamburg, is féidir leat teacht ar an gcéad seomra tionóil saintógtha de chuid Pharlaimint na hEorpa agus foirgnimh eile.

 

IMEACHTAÍ & TAISPEÁNTAIS

Faigh amach cad atá ag tarlú i bParlaimint na hEorpa!

BRUSSELS: A MULTI-NATIONAL HOME Brussels - 06-10-2017 - 26-10-2017

-Tá an téacs seo ar fáil i mBéarla amháin- Mixity 183, a pop-up museum, has appeared in front of Station Europe on Place du Luxembourg. Its augmented reality photo exhibit comes alive to celebrate the diversity of the people representing 183 nationalities who call Brussels home. The opening hours and more information on the exhibition is available on the Visit.Brussels website. Visits until 26 October.

BÍ NÍOS CÓNGARAÍ DO PHARLAIMINT NA hEORPA 20-06-2017 - 27-06-2018

Spreagtha ag Parlamentarium na Bruiséile, tá ionaid chuairteoirí nua ar oscailt anois i mBeirlín, i Liúibleána agus in Strasbourg. Tá na hionaid ar na chéad ionaid a bheidh ann ar fud na hEorpa, ag tabhairt deis uathúil do chuairteoirí chun tuilleadh eolais a fháil faoi Pharlaimint na hEorpa.

FÉACH AR NA NAISC EORPACHA! Brussels - 06-05-2017 - 06-05-2018

Cad a nascann na daoine san Eoraip agus níos faide i gcéin? Faigh amach sa chéad taispeántas sealadach, IDIRGHNÍOMHAÍOCHTAÍ, ó Áras úrnua Stair na hEorpa. Sa taispeántas áirítear Rianú ar m’Eoraip, áit ar féidir leat do naisc le daoine eile ar fud na hEorpa a mhapáil go digiteach. Tig leat, fiú, páirt a ghlacadh ar líne!

 .

FAIGH LÉARGAS NÍOS FEARR AR AN AONTAS EORPACH SA BHRUISÉIL

 
SOCIAL MEDIA
 

CLÁR OIBRE

THE 28 IN YOUR PLATE

Bhruiséil
22-06-2016

Esplanade Solidarność

MINI PLENARY SESSION

Brussels
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 23:59:59 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 23:59:59 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 23:59:59 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 23:59:59 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 23:59:59 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 23:59:59 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 23:59:59 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 23:59:59 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 23:59:59 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 23:59:59 CET 2017
Wed Feb 28 00:00:00 CET 2018 - Thu Mar 01 23:59:59 CET 2018
Wed May 02 00:00:00 CEST 2018 - Thu May 03 23:59:59 CEST 2018

Mini Plenary Session

PLENARY SESSION

Strasbourg
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 23:59:59 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 23:59:59 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 23:59:59 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 23:59:59 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 23:59:59 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 23:59:59 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 23:59:59 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 23:59:59 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 23:59:59 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 23:59:59 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 23:59:59 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 23:59:59 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 23:59:59 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 23:59:59 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 23:59:59 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 23:59:59 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 23:59:59 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 23:59:59 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 23:59:59 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 23:59:59 CET 2017
Mon Jan 15 00:00:00 CET 2018 - Thu Jan 18 23:59:59 CET 2018
Mon Feb 05 00:00:00 CET 2018 - Thu Feb 08 23:59:59 CET 2018
Mon Mar 12 00:00:00 CET 2018 - Thu Mar 15 23:59:59 CET 2018
Mon Apr 16 00:00:00 CEST 2018 - Thu Apr 19 23:59:59 CEST 2018
Mon May 28 00:00:00 CEST 2018 - Thu May 31 23:59:59 CEST 2018
Mon Jun 11 00:00:00 CEST 2018 - Thu Jun 14 23:59:59 CEST 2018

Plenary session

Seisiún iomlánach
Taispeántas
Eile
SOCIAL MEDIA
 

AISEOLAS

An bhfuil aiseolas agat faoin leagan nua den suíomh gréasáin?

Seol ríomhphost chugainn
 .

GAILEARAÍ NA nGRIANGHRAF