skip to content

Látogasson el az Európai Parlamenthez!

Jöjjön el és vegyen részt munkánkban!
 
Látogasson el az Európai ParlamentbeLátogatási lehetőségek az Európai Parlamentben Brüsszelben, Strasbourgban és Luxembourgban, beleértve a plenáris ülésterem, a Parlamentárium látogatóközpont és az Európai Történelem Háza felkeresését  

Az Európai Parlament székhelye Strasbourgban, Luxembourgban és Brüsszelben van. A plenáris ülésszakok többségét Strasbourgban tartják, bár az európai parlamenti képviselők fő irodái Brüsszelben találhatók, míg Luxemburg ad otthont az adminisztratív egységeknek.

Egy látogatás jó alkalom arra, hogy megismerkedjen az Európai Unió polgárainak érdekeit képviselő Európai Parlament munkájával, valamint az Európára és a világ egészére kifejtett hatásával.

A Parlament brüsszeli székhelyén sok látnivaló akad, például meg lehet tekinteni az üléstermet, be lehet járni a vadonatúj Parlamentáriumot, ki lehet próbálni a szerepjátékot, vagy ismerkedni lehet a múlttal a hamarosan megnyíló Európai Történelem Házában. E látogatási lehetőségek célja, hogy bemutassák és elmagyarázzák, hogyan működik az Európai Parlament, hogyan jött létre, és mit tesz az európai uniós polgárok érdekében. A látogatási lehetőségek mindegyike teljesen ingyenes, és szinte valamennyi elérhető az EU 24 hivatalos nyelvén.

Lehetséges továbbá látogatást tenni a strasbourgi ülésteremben, ahol a legtöbb plenáris ülést tartják, és ahol az iskolák számára kidolgozott Euroscola program működik. A közeli Schirmeckben található Elzász-Moselle Emlékmúzeum kitűnően egészíti ki az Európai Parlamentbe tett látogatást.

Luxembourgban található az Európai Parlament első, kifejezetten erre a célra épített ülésterme, illetve egyéb épületek.

ÚJDONSÁGOK

 

RENDEZVÉNYEK ÉS KIÁLLÍTÁSOK

Tudja meg, mi történik az Európai Parlamentben!

NYÍLT NAP AZ EURÓPAI INTÉZMÉNYEKBEN – 2017 Strasbourg - 14-05-2017

Május 14-én, vasárnap, 10 és 18 óra között az Európai Parlament strasbourgi nyílt napját első alkalommal az Európa Tanáccsal közösen tartják meg. A látogatók az épületet az Európai Parlament udvaráról közelíthetik meg és az Európa Tanács épületén keresztül hagyhatják el. Így az Ill folyót feletti átjárón áthaladva lehetőségük lesz mindkét intézményt meglátogatni.    

NYÍLT NAP 2017: ÜNNEPELJÜK MEG AZ EURÓPA-NAPOT! Brussels - 06-05-2017

Az Európa-napon közelebb kerülhet azokhoz, akiket megválasztott, hogy képviseljék Önt, és megnézheti, hogyan munkálkodnak az Ön érdekeinek megvédésén az Európai Unióban. Idén május 6-án, szombaton, az Európai Parlament Brüsszelben 10.00 és 18.00 között várja a látogatókat, hogy betekintést nyerhessenek abba, hogyan hozzák meg az Európát érintő jogszabályokat.

TIZENEGY NŐ SZEMBEN A HÁBORÚVAL Brussels - 01-03-2017 - 14-05-2017

A Parlamentárium következő időszaki kiállításának a nők és a háború a témája. A Nick Danziger  erőteljes fényképeit és filmjeit bemutató Tizenegy nő szemben a háborúval című kiállítás a kegyetlen háborúknak kitett nők gyakran rejtett világát mutatja meg. A kiállítást a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága támogatja és március 8-tól lesz látható.

A BERLINI EUROPA EXPERIENCE Berlin - 15-01-2017 - 15-01-2018

A berlini Europa Experience szórakoztató és interaktív módon, 24 nyelven kalandozhat az európai politika, történelem és mindennapok világában.  A kiállítást eddig 80 000-en látták, jöjjön és nézze meg!

FOTÓGALÉRIA

 
SOCIAL MEDIA
 

RENDEZVÉNYNAPTÁR

MINI PLENÁRIS ÜLÉS

Brussels
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 00:00:00 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 00:00:00 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 00:00:00 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 00:00:00 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 00:00:00 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 00:00:00 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 00:00:00 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 00:00:00 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 00:00:00 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 00:00:00 CET 2017

Mini plenáris ülés

PLENÁRIS ÜLÉS

Strasbourg
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 00:00:00 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 00:00:00 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 00:00:00 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 00:00:00 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 00:00:00 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 00:00:00 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 00:00:00 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 00:00:00 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 00:00:00 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 00:00:00 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 00:00:00 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 00:00:00 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 00:00:00 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 00:00:00 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 00:00:00 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 00:00:00 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 00:00:00 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 00:00:00 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 00:00:00 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 00:00:00 CET 2017

Plenáris ülés

Plenáris
Kiállítás
Egyéb
SOCIAL MEDIA
 

VISSZAJELZÉSEK

Visszajelzést szeretne küldeni a weboldal új változatával kapcsolatban?

Küdjön e-mailt
 .