skip to content
Europos Parlamentas – apsilankykite Parlamentariume
 

Parlamentariumas

Atraskite Europos Parlamento lankytojų centrą!
 

Didžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,5 mln. žmonių!

Parlamentariumas veikia septynias dienas per savaitę. Įėjimas į jį nemokamas. Apsilankymas paprastai trunka apie 90 minučių, tačiau šeimos ir mokyklų grupės gali rinktis trumpesnius vizitus. Toliau rasite daugiau informacijos apie tai, ką siūlo Parlamentariumas, taip pat jo renginių ir laikinųjų parodų programą.

 .

#ThisIsMy5 PHOTO CONTEST

-Informacija pateikiama tik anglų kalba-
On 13 October Parlamentarium is turning five!
More than 1.5 million visitors from all over the world have visited our exhibition in these five years. To mark our 5th anniversary, we have just launched the #ThisIsMy5 photo competition on the EP Instagram. Since you have been part of it from the beginning, we would like you to tell us your five – how you’ve changed in your last five years, which are your five priorities, your main five wishes, it’s up to you!
The best photos will be displayed on a photo wall in Parlamentarium, while the winners will be invited to visit us during the Museum Night Fever on 11 March 2017!
In order to enter the competition, you must live in one of the EU countries, be over 18 years old, own full copyrights for your photo and be ready to travel during 10-11 March 2017.
The deadline for submitting your application is 31 January 2017! The photos should be posted on Instagram with #ThisIsMy5; don’t forget to tag @europeanparliament.
Hurry up, tell us your five and visit us!

PARODOS IR RENGINIAI

SIŪLOMA VEIKLA

Parlamentariumas siūlo įvairiausią veiklą ir suaugusiesiems, ir vaikams. Vizitai gali būti specialiai pritaikomi, atsižvelgiant į lankytojų pomėgius.

European Parliament, ParlamentariumDidžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,3 mln. žmonių!
 
 .

Plenarinių posėdžių salė iš arti

Įspūdingas 360º kino ekranas nukelia lankytojus į pačią Europos Parlamento širdį. Tai unikalus būdas stebėti, kaip jis dirba ir kaip rengiami ES įstatymai.

Europos Parlamentas – susitikite su savo šalies EP nariaisDidžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,3 mln. žmonių!
 
 .

Susipažinkite su žmonėmis, kurie tai paverčia tikrove – Europos Parlamento nariais

Sužinokite daugiau apie kiekvieną Europos Parlamento narį, kurių yra 751 ir kurie dirba kartu siekdami atstovauti ES piliečiams.

European Parliament, ParlamentariumDidžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,3 mln. žmonių!
 
 .

Leiskitės į kelionę po Europą ir sužinokite, kokį poveikį daro Europos Sąjunga

Lankytojai leidžiasi į virtualią kelionę aplink Europos Sąjungą naudodamiesi interaktyviu grindų žemėlapiu, kuris iliustruoja jos įvairovę ir pateikia beveik 100 pavyzdžių, kaip ji prisideda prie savo piliečių gerovės.

Leiskitės į virtualią kelionę dabar!
European Parliament, ParlamentariumDidžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,3 mln. žmonių!
 
 .

Išgirskite, ką Europos Sąjunga reiškia europiečiams

Atsipūskite jaukioje svetainėje. Aplinkos apsaugos aktyvistas iš Lenkijos, profesorius iš Slovėnijos, dainininkė iš Suomijos ir daugybė kitų papasakos apie tai, kokią įtaką jų gyvenimui daro Europos Sąjunga.

MOKSLEIVIAI IR VAIKAI

European Parliament, Role Play GameDidžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,3 mln. žmonių!
 

Vaidmenų žaidimas mokyklų grupėms – tai galimybė moksleiviams patirti, ką reikštų dienai tapti Europos Parlamento nariu.

Žaidimo dalyviai sužino, kaip rengiami ES teisės aktų projektai – nuo konsultacijų su interesų grupėmis ir aljansų kūrimo iki derybų su kitomis institucijomis ir bendravimo su žiniasklaida.

 .
Europos Parlamentas – užsiėmimai vaikamsDidžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,3 mln. žmonių!
 

Specialūs valandos trukmės vizitai buvo sukurti ir jauniesiems lankytojams.

Žaidimas „Luna“ – tai lobio ieškojimas, skirtas kartu su šeima atvykstantiems 6–10 metų amžiaus vaikams. Žaidimo brošiūras galima gauti multimedijos gidų išdavimo vietoje. Nepamirškite atsiimti prizo pasibaigus vizitui!

Dalyvaudami Galaktikos talentų šou, 10–14 metų amžiaus moksleiviai, suskirstę grupėmis po keturis ar penkis, leidžiasi į kelionę po Parlamentariumą, kad sužinotų apie Europą, Europos Sąjungą ir Europos Parlamentą.

 .

PRAKTINĖ INFORMACIJA

Saugumas

Norint įeiti į pastatą, rodyti asmens dokumento neprivaloma, tačiau patariame jį turėti su savimi.

Visi lankytojai ir jų rankinės prieš įeinant patikrinami panašiai, kaip oro uoste. Šaunamieji ginklai, sprogstamosios ar degiosios medžiagos, pipirinių dujų balionėliai, aštrūs daiktai ir kiti ginklais laikytini objektai draudžiami. Vadovaujantis Belgijos nacionalinės teisės aktais, kai kurie draudžiami daiktai gali būti perduoti policijai.

Lankytojų erdvėje fotografuoti ir filmuoti leidžiama, tačiau saugumo erdvėje draudžiama.

Specialiųjų poreikių turintys lankytojai

Europos Parlamentas įsipareigojęs nuolat tobulinti specialiųjų poreikių turinčių asmenų prieigą. Visos mūsų salės ir veikla visapusiškai prieinamos specialiųjų poreikių turintiems lankytojams.

Riboto judumo lankytojai

Parlamentariume galima visapusiškai judėti neįgaliojo vežimėliu. Mūsų darbuotojai visada mielai padės.

Jeigu Jums būtina speciali pagalba, prašom iš anksto pranešti Parlamentariumui.
 .
Regos sutrikimų turintys lankytojai

Parlamentariumas išduoda multimedijos gidus su specialiais garso įrašais, kuriuose apibūdinama salė, turinys ir pagrindiniai objektai. Jutikliniai Brailio planai prieinami olandų, anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis. Dviejose salėse galima naudotis Brailio klaviatūra. Galima atsivesti ir šunį vedlį.

 .
Klausos sutrikimų turintys lankytojai

Multimedijos giduose yra vaizdo įrašai gestų kalba angliškai (BSL), prancūziškai (LSF), vokiškai (DGS) ir olandiškai (NGT). Parlamentariumas visapusiškai aprūpintas indukcinėmis kilpomis.

Jei turite pastabų ar klausimų, prašom susisiekti su Parlamentariumu e. paštu.

Paslaugos

Parlamentariume galima naudotis rakinamomis spintelėmis, čia veikia suvenyrų parduotuvė, tualetai, taip pat kavinė, kurioje rasite gaivinamųjų gėrimų ir gardžių užkandžių.

 

DARBOTVARKĖ

Plenarinė sesija
Paroda
Kita

KAIP MUS RASTI

PARLAMENTARIUM
Willy Brandt building
Rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Brussels
Belgium

Traukinys

Europos Parlamentas yra šalia stoties „Brussels-Luxembourg“.

Belgijos geležinkelių bendrovės svetainė

Autobusas

Prie Europos Parlamento stoja autobusai Nr. 22, 27, 34, 38, 64, 80 ir 95.
Susisiekti su Briuselio oro uostu galima autobusais Nr. 12 ir 21.

Metro

Artimiausias stotelės: „Maelbeek“ ir „Schuman“ (1 ir 5 linijos) bei „Trône“ (2 ir 6 linijos).

Briuselio viešasis transportas

SUSISIEKITE SU MUMIS

Turite klausimų, atsiliepimų? Parašykite mums e. paštu!

Siųsti e. laišką
 .

DARBO LAIKAS

 .
Pirmadienis
13.00–18.00
 
 
Antradienis – penktadienis
9.00–18.00
 
 
Šeštadienis – sekmadienis
10.00–18.00
 
 

Paskutinieji lankytojai įleidžiami likus pusvalandžiui iki uždarymo.

Centras nedirba:
sausio 1 d., gegužės 1 d., lapkričio 1 d., gruodžio 24, 25, 31 d.

REZERVAVIMAS IR ĮĖJIMAS

Įėjimas nemokamas.

Rezervuoti iš anksto gali visi, tačiau primygtinai rekomenduojama grupėms.

REZERVUOTI VIZITĄ
 .