skip to content
Parlamentarium, the European parliament visitors' centre
 

Parlamentariumas

Atraskite Europos Parlamento lankytojų centrą!
 

Didžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,5 mln. žmonių!

Parlamentariumas veikia septynias dienas per savaitę. Įėjimas į jį nemokamas. Apsilankymas paprastai trunka apie 90 minučių, tačiau šeimos ir mokyklų grupės gali rinktis trumpesnius vizitus. Toliau rasite daugiau informacijos apie tai, ką siūlo Parlamentariumas, taip pat jo renginių ir laikinųjų parodų programą.

 .

#ThisIsMy5: TAIGI NUGALĖTOJU SKELBIAMAS...

Minėdamas savo veiklos penkerių metų sukaktį, Parlamentariumas paskelbė „Instagram“ nuotraukų konkursą #ThisIsMy5. Dalyvių buvo paprašyta pasidalyti savo svarbiausių 5 dalykų – prioritetų, draugų, augintinių, vietų ar daiktų – nuotraukomis. Jie mielai tai padarė.
Jūsų dėmesiui pateikiamos konkurso nugalėtojų nuotraukos.

20 nuotraukų, kurių autoriai – 5 konkurso nugalėtojai, ir dar 288 nuotraukos iš tų, kurias pasiūlė 1 181 dalyvis, Parlamentariume bus eksponuojamos nuo kovo pradžios. Nugalėtojai taip pat bus pakviesti į 2017 m. kovo 11 d. Briuselyje vyksiantį renginį „Museum Night Fever“.

KARAS VIENUOLIKOS MOTERŲ AKIMIS

Nuo 2017 m. kovo 8 d. iki gegužės 14 d. Parlamentariume veiks nauja laikinoji paroda moterų ir karo tema.

Parodoje „Karas vienuolikos moterų akimis“ eksponuojamos 32 įtaigios ne vieną apdovanojimą pelniusio fotografo ir filmų kūrėjo Nicko Danzigerio nuotraukos ir 11 filmų pasakoja apie retai matomą moterų, gyvenančių aštuoniose pasaulio konfliktų zonose, pavyzdžiui, Afganistane, Kolumbijoje ar Siera Leonėje, ir patiriančių ten vykstančius baisumus, pasaulį.
Parodą remia Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas.

SIŪLOMA VEIKLA

Parlamentariumas siūlo įvairiausią veiklą ir suaugusiesiems, ir vaikams. Vizitai gali būti specialiai pritaikomi, atsižvelgiant į lankytojų pomėgius.

European Parliament, ParlamentariumDidžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,3 mln. žmonių!
 
 .

Europa ir jos Parlamentas 360 laipsnių kampu

Įsitaisykite mūsų kino teatre, stebėkite pribloškiantį Europos ir jos Parlamento vaizdą 360 laipsniu
kampu, pamatykite, kaip Parlamentas dirba, kaip rengiami teisės aktai ir kokį poveikį jums daro
Europos politika.

Europos Parlamentas – susitikite su savo šalies EP nariaisDidžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,3 mln. žmonių!
 
 .

Susipažinkite su žmonėmis, kurie tai paverčia tikrove – Europos Parlamento nariais

Sužinokite daugiau apie kiekvieną Europos Parlamento narį, kurių yra 751 ir kurie dirba kartu siekdami atstovauti ES piliečiams.

European Parliament, ParlamentariumDidžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,3 mln. žmonių!
 
 .

Leiskitės į kelionę po Europą ir sužinokite, kokį poveikį daro Europos Sąjunga

Lankytojai leidžiasi į virtualią kelionę aplink Europos Sąjungą naudodamiesi interaktyviu grindų žemėlapiu, kuris iliustruoja jos įvairovę ir pateikia beveik 100 pavyzdžių, kaip ji prisideda prie savo piliečių gerovės.

Leiskitės į virtualią kelionę dabar!
European Parliament, ParlamentariumDidžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,3 mln. žmonių!
 
 .

Išgirskite, ką Europos Sąjunga reiškia europiečiams

Atsipūskite jaukioje svetainėje. Aplinkos apsaugos aktyvistas iš Lenkijos, profesorius iš Slovėnijos, dainininkė iš Suomijos ir daugybė kitų papasakos apie tai, kokią įtaką jų gyvenimui daro Europos Sąjunga.

MOKSLEIVIAI IR VAIKAI

Vaidmenų žaidimas mokyklų grupėms – tai galimybė moksleiviams patirti, ką reikštų dienai tapti Europos Parlamento nariu.

Žaidimo dalyviai sužino, kaip rengiami ES teisės aktų projektai – nuo konsultacijų su interesų grupėmis ir aljansų kūrimo iki derybų su kitomis institucijomis ir bendravimo su žiniasklaida.

 .
 .

Specialūs valandos trukmės vizitai buvo sukurti ir jauniesiems lankytojams.

Europos Parlamentas – užsiėmimai vaikamsDidžiausiame Europoje parlamentui priklausančiame lankytojų centre apie Europos politiką sužinosite viską: atvykite ir suprasite, kodėl Parlamentariume apsilankė jau 1,3 mln. žmonių!
 

Žaidimas „Luna“ – tai lobio ieškojimas, skirtas kartu su šeima atvykstantiems 6–10 metų amžiaus vaikams. Žaidimo brošiūras galima gauti multimedijos gidų išdavimo vietoje. Nepamirškite atsiimti prizo pasibaigus vizitui!

Dalyvaudami Galaktikos talentų šou, 10–14 metų amžiaus moksleiviai, suskirstę grupėmis po keturis ar penkis, leidžiasi į kelionę po Parlamentariumą, kad sužinotų apie Europą, Europos Sąjungą ir Europos Parlamentą.

 .

PRAKTINĖ INFORMACIJA

Viešas belaidis internetas

European Parliament -  Amenities

Europos Parlamente veikia viešas belaidis internetas. Informaciją apie tai, kaip prisijungti, rasite visose lankytojų erdvėse.

Atvykimas

Europos Parlamentas turi naują lankytojų priėmimo punktą Rue d’Ardenne gatvėje. Atriumas puiki vieta atsipūsti po kelionės prieš vizitą į plenarinę salę, Parlamentariumą ar Europos istorijos namus.

Saugumas

Norint įeiti į pastatą, rodyti asmens dokumento neprivaloma, tačiau patariame jį turėti su savimi.

Visi lankytojai ir jų rankinės prieš įeinant patikrinami panašiai, kaip oro uoste. Šaunamieji ginklai, sprogstamosios ar degiosios medžiagos, pipirinių dujų balionėliai, aštrūs daiktai ir kiti ginklais laikytini objektai draudžiami. Vadovaujantis Belgijos nacionalinės teisės aktais, kai kurie draudžiami daiktai gali būti perduoti policijai.

Lankytojų erdvėje fotografuoti ir filmuoti leidžiama, tačiau saugumo erdvėje draudžiama.

Specialiųjų poreikių turintys lankytojai

Europos Parlamentas įsipareigojęs nuolat tobulinti specialiųjų poreikių turinčių asmenų prieigą. Visos mūsų salės ir veikla visapusiškai prieinamos specialiųjų poreikių turintiems lankytojams.

Riboto judumo lankytojai

Parlamentariume galima visapusiškai judėti neįgaliojo vežimėliu. Mūsų darbuotojai visada mielai padės.

Jeigu Jums būtina speciali pagalba, prašom iš anksto pranešti Parlamentariumui.
 .
Regos sutrikimų turintys lankytojai

Parlamentariumas išduoda multimedijos gidus su specialiais garso įrašais, kuriuose apibūdinama salė, turinys ir pagrindiniai objektai. Jutikliniai Brailio planai prieinami olandų, anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis. Dviejose salėse galima naudotis Brailio klaviatūra. Galima atsivesti ir šunį vedlį.

 .
Klausos sutrikimų turintys lankytojai

Multimedijos giduose yra vaizdo įrašai gestų kalba angliškai (BSL), prancūziškai (LSF), vokiškai (DGS), olandiškai (NGT), belgijos prancūzų (LSFB), flamandų (VGT), vengrų (MJNY), tarptautinė (SI). Parlamentariumas visapusiškai aprūpintas indukcinėmis kilpomis.

Jei turite pastabų ar klausimų, prašom susisiekti su Parlamentariumu e. paštu.

Paslaugos

Parlamentariume galima naudotis rakinamomis spintelėmis, čia veikia suvenyrų parduotuvė, tualetai, taip pat kavinė, kurioje rasite gaivinamųjų gėrimų ir gardžių užkandžių.

 

DARBOTVARKĖ

THE 28 IN YOUR PLATE

Briuselis
22-06-2016

Esplanade Solidarność

MINI PLENARINĖ SESIJA

Briuselis
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 00:00:00 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 00:00:00 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 00:00:00 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 00:00:00 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 00:00:00 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 00:00:00 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 00:00:00 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 00:00:00 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 00:00:00 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 00:00:00 CET 2017

Mini plenarinė sesija

Plenarinė sesija
Paroda
Kita

DARBO LAIKAS

 .
Pirmadienis
13.00–18.00
 
 
Antradienis – penktadienis
9.00–18.00
 
 
Šeštadienis – sekmadienis
10.00–18.00
 
 

Paskutinieji lankytojai įleidžiami likus pusvalandžiui iki uždarymo.

Centras nedirba:
sausio 1 d., gegužės 1 d., lapkričio 1 d., gruodžio 24, 25, 31 d.

KAIP MUS RASTI

PARLAMENTARIUM
Willy Brandt building
Rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Brussels
Belgium

Traukinys

Europos Parlamentas yra šalia stoties „Brussels-Luxembourg“.

Belgijos geležinkelių bendrovės svetainė

Autobusas

Prie Europos Parlamento stoja autobusai Nr. 22, 27, 34, 38, 64, 80 ir 95.
Susisiekti su Briuselio oro uostu galima autobusais Nr. 12 ir 21.

Metro

Artimiausias stotelės: „Maelbeek“ ir „Schuman“ (1 ir 5 linijos) bei „Trône“ (2 ir 6 linijos).

Briuselio viešasis transportas

Atriumo lankytojų priėmimo punktas

Įėjimas iš Rue d'Ardenne gatvės.  Prie šio punkto autobusai gali išleisti ir paiimti lankytojus, kurie užėję į vidų, gali atsipūsti prieš vizitą į Parlamentą.

SUSISIEKITE SU MUMIS

Turite klausimų, atsiliepimų? Parašykite mums e. paštu!

Siųsti e. laišką
 .

REZERVAVIMAS IR ĮĖJIMAS

Įėjimas nemokamas.

Rezervuoti iš anksto gali visi, tačiau primygtinai rekomenduojama grupėms.

REZERVUOTI VIZITĄ
 .