Lankymasis Europos Parlamente Strasbūras

Strasbūras

 

Strasbūre yra oficiali Europos Parlamento būstinė. Parlamento nariai čia renkasi kiekvieną mėnesį ir keturias dienas diskutuoja bei balsuoja plenariniuose posėdžiuose.

Darbas per šią savaitę, kai pasiūlymai yra atmetami, keičiami arba priimami, yra svarbus ES teisėkūros proceso etapas. Kviečiame lankytojus dalyvauti šiuose posėdžiuose ir maždaug valandos trukmės informatyvioje, įžvalgioje paskaitoje sužinoti daugiau apie šią atstovaujamąją instituciją.

 

Grupėms ir pavieniams lankytojams skirtos ekskursijos po plenarinių posėdžių salę

Kviečiame apsilankyti Europos Parlamento plenarinių posėdžių salėje Strasbūre per gyvas plenarinių posėdžių savaites ir kitu laiku. Mūsų ekskursijos su gidu organizuojamos 10-50 asmenų grupėms. Pavieniai asmenys gali stebėti plenarinį posėdį, tačiau vietų skaičius ribotas. Lankytojai turi būti ne jaunesni nei 14 metų. Vidurinės mokyklos moksleiviai gali taip pat dalyvauti kelionėse pagal programą Euroscola.

Plenarinių posėdžių savaitė

Ekskursijose per plenarinius posėdžius informacija teikiama dauguma oficialiųjųES kalbų. Siūloma Parlamento darbuotojo paskaita ir plenarinio posėdžio stebėjimas. Šios ekskursijos su gidu nemokamos, tačiau jas reikėtų užsakyti iš anksto.

Gauname labai daug užsakymų, todėl rekomenduojame pateikti prašymą prieš du ar tris mėnesius. Prašom atkreipti dėmesį į tai, kad jūsų prašymas leisti atvykti konkrečiu laiku gali būti patenkinamas tik tuomet, jei yra laisvų vietų.

Ekskursijos, kai nevyksta plenariniai posėdžiai

Grupės taip pat gali aplankyti gražius Parlamento pastatus, kai nevyksta plenariniai posėdžiai. Deja, atskiriems asmenims apsilankyti neleidžiama. Grupės programą sudaro ekskursija su gidu po Europos Parlamentą ir didžiojoje plenarinių posėdžių salėje, trumpas filmas ir Parlamento darbuotojo bendro pobūdžio paskaita apie Parlamentą. Pateikus prašymą gali būti pateikta išsamesnė informacija.

Jei lankysitės tuomet, kai nevyksta plenariniai posėdžiai, informacija bus pateikiama anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis. Mūsų rengiamos ekskursijos su gidu nemokamos, tačiau jas reikėtų užsakyti iš anksto.

Gauname labai daug užsakymų, todėl rekomenduojame pateikti prašymą prieš du ar tris mėnesius. Ekskursijos vyksta visus metus, išskyrus oficialias švenčių ir ne darbo dienas. Prašom atkreipti dėmesį į tai, kad jūsų prašymas leisti apsilankyti konkrečiu laiku gali būti patenkintas tik tuomet, jei yra laisvų vietų.

Grupių vadovai prašymus turėtų siųsti šiuo adresu:

European Parliament

Bureau de Strasbourg
Allée du Printemps
F-67070 STRASBŪRAS Cedex
Prancūzija

+33 3 88 17 40 01

+33 3 88 17 51 84

 

Euroscola

uropos Parlamentas kviečia mokyklas, mokytojus ir mokinius dalyvauti programoje Euroscola. Programa suteikia galimybę mokiniams praleisti dieną Strasbūre taip, tarsi būtų EP nariai!

Programoje Euroscola dalyvauja 16-18 metų mokiniai iš visų 27 Europos Sąjungos valstybių narių. Mokiniams, kurie posėdžiaudami didžiojoje plenarinių posėdžių salėje sudaro daugiakalbį Europos jaunimo parlamentą, suteikiama unikali galimybė pamatyti, kaip priimami ES sprendimai. Pasinaudoję programa Euroscola mokiniai gali susitikti, diskutuoti, pritarti vienai ar kitai nuomonei, vesti derybas, teikti pakeitimus, balsuoti ir galiausiai priimti rezoliucijas aktualiais Europai klausimais.

Dažnai užduodami klausimai — Apsilankymai Strasbūre
 
Ar reikia mokėti už įėjimą?

Ne. Tai nemokama.

 
Ar būtina iš anksto užsakyti grupės ekskursiją?

Gauname labai daug užsakymų, todėl rekomenduojame pateikti prašymą prieš du ar tris mėnesius.

 
Ar sudarytos sąlygos lankytis fizinę negalią turintiems žmonėms?

Taip, mes turime ribotą neįgaliųjų vėžimėlių skaičių. Susisiekti su mumis el.paštu arba tel. +32 2 284 4777.

 
Ar galima salėje stebėti plenarinio posėdžio diskusijas?

ūs galite būti Parlamento posėdyje vieną valandą, tačiau lankytojų vietų skaičius ribotas. Ši galimybė priklauso nuo to, ar yra laisvų vietų.
Jei norite stebėti EP plenarinį posėdį (žr. kalendoriuje plenarinių posėdžių datas):

ateikite prie lankytojams skirto įėjimo, kai vyksta posėdisegistruojantis pateikite pasą, tapatybės kortelę ar vairuotojo pažymėjimąturite būti ne jaunesni nei 14 metų

 
Ar akliesiems ir regos negalią turintiems lankytojams galima vestis šunis vedlius?

Taip. Europos Parlamentas priima visus lankytojus, taip pat specialiųjų poreikių turinčius asmenis.

 
Ar galima fotografuoti lankytojams skirtoje zonoje?

Taip, lankytojai gali fotografuoti ir filmuoti. Draudžiama fotografuoti plenarinių posėdžių galerijoje, kai vyksta posėdis.

 
Ar galima susitikti su savo EP nariu?

Grupės vadovai gali paprašyti trumpo susitikimo su Parlamento nariu, bet tai priklauso nuo Parlamento nario darbotvarkės. Prašom tiesiogiai susisiekti su EP nario biuru.

 
Ar vaikai gali dalyvauti ekskursijoje?

Visi lankytojai turi būti ne jaunesni kaip 14 metų. Tačiau Lankytojų centras Briuselyje ir individualios ekskursijos po plenarinių posėdžių salę mielai laukia šeimų.

 
Ar atliekama saugos patikra?

Taip, jūsų krepšiai bus peršviesti ir jūsturėsite pereiti per metalo detektoriaus vartus. Tai patikra, panaši į oro uostuose atliekamą patikrą.

 
Kiek laiko trunka ekskursija?

Grupės ekskursija trunka nuo 1 iki 2 valandų.

 
Ar galima nusipirkti suvenyrų?

Taip, lankytojams skirtoje zonoje yra dovanų parduotuv, kuri dirba plenarinių sesijų metu.

 
Ar galima kur nors pavalgyti?

Taip. Grupės Strasbūre gali užsisakyti pietus lankytojų restorane. Galimybė pavalgyti šiame restorane priklauso nuo to, ar yra laisvų vietų, taigi patariame vietas užsisakyti gerokai iš anksto:

restauration-reservations-bruxelles@ext.europarl.europa.eu

Strasbūre lankytojų valgykla įrengta priešais susitikimų sales pastato R zonoje (-1 aukštas), ten taip pat rasite kavinę (0 aukštas, H zona).

 
Ar galima dalyvauti ekskursijoje savo gimtąja kalba?

Taip, Europos Parlamentas organizuoja ekskursijas 23 oficialiosiomis ES kalbomis plenarinių sesijų metu. Ne sesijų metu informacija teikiama anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis.

 
Ar yra drabužinė?

Taip. Drabužinėje galima palikti paltus ir krepšius. Strasbūre pagrindinė drabužinė yra šalia lankytojams skirto įėjimo iš karto už saugos punkto. Plenarinių posėdžių savaitėmis veikia antra drabužinė (po didžiąja posėdžių sale). Abi drabužinės saugomos.

 
Ar yra mašinų stovėjimo aikštelės?

Primygtinai rekomenduojame naudotis viešuoju transportu, kadangi arti Europos Parlamento nėra automobilių stovėjimo aikštelių.
Autobusams Strasbūre skirta keleiviųišlaipinimo ir įlaipinimo aikštelė yra šalia Louise Weiss pastato (LOW bokštas) rue Lucien Febvre gatvėje.

 
Ar galima netoliese saugiai palikti ir prirakinti dviratį?

Taip. Lauke stovi dviračiams statyti skirtas rėmas, prie kurio galima palikti dviratį. Pašom turėti savo spyną, nes mes spynų negalime pasiūlyti.

 
 
Tools

Kontaktinė informacija

European Parliament

Louise Weiss (LOW) visitors' entrance
Strasbourg Information Office
Allée du Printemps
F-67070 Strasbūras cedex
Prancūzija

Kaip pas mus atvykti

Į Europos Parlamentą Strasbūre galite atvykti turistiniu tarpmiestiniu autobusu, autobusu, tramvajumi arba traukiniu.

Kelionė turistiniu tarpmiestiniu autobusu

Šalia Louise Weiss pastato (LOW bokštas) pastato yra keleivių išlaipinimo ir įlaipinimo aikštelė (Rue Lucien Febvre).

 
Kelionė viešuoju transportu (CTS)

Važiuokite tramvajumi E (Robertsau Bocklin kryptimi) iki stotelės Parlement Européen ir atsidursite prie LOW pastato lankytojams skirto įėjimo.
72 ir 30 autobusai (kryptis Robertsau) bei 6 autobusas (kryptis Pont Phario) važiuoja iki Europos Tarybos (stotelėDroits de l'Homme). Nuo ten Parlamentą pėsčiomis pasieksite per 10 minučių.

 
Kelionė traukiniu

Prašom informacijos ieškoti Prancūzijos geležinkelių (SNCF) tinklalapyje:SNCF

 
Kelionė lėktuvu

Prašom pasitikrinti Strasbūro oro uosto tvarkaraštį:Strasbūro oro uosto

 

Specialiųjų poreikių turintys lankytojai

Visi mūsų pastatai visapusiškai pritaikyti riboto judumo ir fizinę negalią turintiems lankytojams. Čia dirba apmokytas personalas, įrengti liftai ir rampos, taigi į Europos Parlamento susitikimų sales ir koridorius gali laisvai patekti vėžimėliuose sėdintys asmenys. Mūsų kalbėtojai džiaugsis galėdami bendradarbiauti su ženklų kalbos vertėju, kurį pasiūlys grupės vadovas.

Prašom informuoti iš anksto, jei jūsų grupėje bus specialiųjų poreikių turinčių asmenų. Grupių, kuriose esama neįgalių asmenų, ekskursijoms bus specialiai pasiruošta.

Jei reikia pagalbos, prašome su mumis susisiekti el. paštu.

Paslaugos

Posėdžių salės
Kavinė
Baras
Viešoji galerija
Dovanų parduotouvė
Drabužinė
Fotografuoti skirta zona

Sauga

Nepamirškite atsinešti tapatybę patvirtinančio dokumento (tapatybės kortelės, paso arba vairuotojo pažymėjimo). Šis dokumentas bus patikrintas prie įėjimo. Be tapatybės dokumento negalėsite įeiti į Parlamentą. Jūs turėsite pereiti kontrolės punktą. Taip pat bus peršviesti jūsų krepšiai.