skip to content
Parlamentarium, the European parliament visitors' centre
 

“Parlamentarium”

Iepazīstiet Eiropas Parlamenta Apmeklētāju centru “Parlamentarium”!
 

Iepazīstiet Eiropas politiku vēl nebijušā veidā Eiropā lielākajā parlamentārajai darbībai veltītajā apmeklētāju centrā un uzziniet, kāpēc šo centru jau ir apmeklējuši vairāk nekā 1,4 miljoni cilvēku.

“Parlamentarium” apmeklētāji saņem portatīvu multivides gidu, kas palīdz izprast ar Eiropas Parlamentu saistītus svarīgus jautājumus, skaidro Eiropas integrācijas procesu un Eiropas Parlamenta darbības principus un ļauj uzzināt, ko dara deputāti, lai risinātu aktuālas problēmas. “Parlamentarium” ir veidots kā dinamisks un interaktīvs centrs, kurā informācija tiek sniegta visās 24 Eiropas Savienības oficiālajās valodās. Tā ir piemērota vieta visu vecumu apmeklētājiem, kuri šeit var uzzināt, kā tiek veidota Eiropas politika.

Apmeklētāju centrs ir atvērts septiņas dienas nedēļā, un ieeja tajā ir bez maksas. Parasti apmeklējums ilgst aptuveni 90 minūtes, taču ģimenēm un skolēnu grupām ir iespēja pieteikties uz īsāku apmeklējumu. Skatiet zemāk sīkāku informāciju par “Parlamentarium” piedāvājumu un pasākumu un pagaidu izstāžu programmu.

 .

IZSTĀDES UN PASĀKUMI

Jauna pagaidu izstāde "Meklējot skaisto"

Izstādes mērķis ir noskaidrot pašreizējo izpratni par skaistumu. Tajā var iepazīties gan ar modernās ainavas, gan pilsētu klusās dabas atveidiem, kas atspoguļo cilvēku dzīves reālo vidi.

Izstādē būs redzama īsu animāciju galerija, kuras par jauno skaistuma koncepciju ir sagatavojuši mūsu līdzcilvēki. Ko skaistums nozīmē jums — aizmirstu gleznu, liliju smaržu vai ielu bez mašīnām un ļaudīm?  Ieskatieties zemāk norādītajā tīmekļa vietnē un dariet zināmu savu redzējumu par skaistumu.

Izstāde ilgst no 8. jūlija līdz 18. septembrim un to organizē Slovākijas Dizaina centrs.

Uzziniet vairāk šeit: www.searchingforbeauty.eu.
 .

LIETAS, KAS PĀRSTEIDZ!

Apmeklētāju centrā “Parlamentarium” būs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, un apmeklējumus iespējams pielāgot tā, lai iegūtu informāciju par gandrīz visām interešu jomām.

 .

Iekārtojieties pirmajās rindās sēžu zāles centrā!

Ar elpu aizraujoša 360° kinoekrāna palīdzību apmeklētājiem ir iespēja būt Eiropas Parlamenta notikumu epicentrā un gūt unikālu ieskatu tā darbībā un ES tiesību aktu tapšanas procesā.

 .

Iepazīstiet Eiropas Parlamenta deputātus - cilvēkus, kuri šeit strādā.

Eiropas Parlamentā ievēlēts 751 deputāts. Deputāti pārstāv ES iedzīvotāju intereses. Uzziniet sīkāku informāciju par katru no viņiem!

 .

Apceļojiet Eiropu, lai uzzinātu par Eiropas Savienības sasniegumiem!

Ar interaktīvas grīdas kartes palīdzību apmeklētāji var doties virtuālā ceļojumā pa Eiropas Savienību, iepazīt tās daudzveidību un uzzināt teju par 100 veidiem, kā Savienība sekmē iedzīvotāju labklājību.

Doties virtuālajā ceļojumā tūlīt!
 .

Uzziniet, ko Eiropas Savienība nozīmē mūsu līdzcilvēkiem!

Iekārtojieties ērti omulīgajā viesistabā un noklausieties, ko vides aktīviste no Polijas, profesors no Slovēnijas, dziedātāja no Somijas un daudzi citi stāsta par Eiropas Savienības ietekmi uz viņu dzīvi.

SKOLĒNI UN BĒRNI

Skolēnu grupas var iesaistīties lomu spēlē, kas ļauj izmēģināt, kāda ir Eiropas Parlamenta deputāta darbdiena.

Spēles dalībnieki var gūt priekšstatu par Eiropas tiesību aktu izstrādes procesu — sākot no apspriešanās ar interešu grupām un alianšu veidošanas līdz dalībai sarunās ar citām iestādēm un informācijas sniegšanai plašsaziņas līdzekļiem.

 .

Bērniem ir izstrādāta īpaša vienu stundu ilga apmeklējuma programma.

Bērni no 4 līdz 8 gadiem, kuri uz centru ir atnākuši kopā ar saviem ģimenes locekļiem, var piedalīties uzdevumu spēlē “Luna”. Spēles bukleti ir pieejami multivides gidu izsniegšanas vietā. Neaizmirstiet apmeklējuma beigās saņemt balvu!

Piedaloties Starpgalaktiskajā talantu fabrikā, skolēni vecumā no 10 līdz 14 gadiem grupās pa 4 vai 5 cilvēkiem izstaigās visu “Parlamentarium”, uzzinot par Eiropu, Eiropas Savienību un Eiropas Parlamentu.

 .

PRAKTISKA INFORMĀCIJA

Drošība

Lai gan personu apliecinoši dokumenti pie ieejas ēkā nav jāuzrāda, iesakām tos tomēr paņemt līdzi.

Pie ieejas tiks veikta visu apmeklētāju un somu drošības kontrole — līdzīgi, kā tas tiek darīts lidostās. Ir aizliegts ienest šaujamieročus, sprāgstvielas vai viegli uzliesmojošas vielas, gāzes baloniņus, asus priekšmetus un citas lietas, ko var uzskatīt par ieročiem. Saskaņā ar Beļģijas tiesību aktiem dažus aizliegtus priekšmetus var nodot policijai.

Apmeklētājiem paredzētajās telpās var fotografēt un filmēt, bet drošības zonā to darīt ir aizliegts.

Apmeklētāji ar īpašām vajadzībām

Eiropas Parlaments ir apņēmies nepārtraukti uzlabot iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Apmeklētāji ar īpašām vajadzībām var piekļūt visām telpām un piedalīties visos pasākumos.

Apmeklētāji ar ierobežotām pārvietošanās spējām

Apmeklētāju centrs “Parlamentarium” ir pilnībā pieejams apmeklētājiem ar ierobežotām pārvietošanās iespējām, turklāt tā personāls vienmēr ir gatavs sniegt palīdzību.

Ja jums ir vajadzīga īpaša palīdzība, lūdzam darīt mums to zināmu pirms “Parlamentarium” apmeklējuma.
 .
Apmeklētāji ar redzes traucējumiem

Apmeklētāju centrs “Parlamentarium” izsniedz multivides gidus ar īpašām audiodatnēm, kurās ir aprakstītas izstāžu telpas, to saturs un būtiskākās īpatnības. Ir pieejami ceļveži, kuros informācija sniegta Braila rakstā nīderlandiešu, angļu, franču un vācu valodā, un divās vietās ir pieejamas Braila klaviatūras. Centrā atļauts ienākt kopā ar suņiem, kuri ir neredzīgo pavadoņi.

 .
Apmeklētāji ar dzirdes traucējumiem

Multivides gids nodrošina iespēju noskatīties videomateriālus, kuros zīmju valodā atveidoti teksti angļu (BSL), franču (LSF), vācu (DGS) un nīderlandiešu (NGT) valodā. Apmeklētāju centrs “Parlamentarium” ir arī pilnībā aprīkots ar indukcijas cilpām.

Ja jums ir kādi komentāri vai jautājumi, lūdzam sazināties ar “Parlamentarium”, nosūtot e pastu.

Apmeklētāju ērtībām

Apmeklētāju centrā “Parlamentarium” ir slēdzami skapīši, suvenīru veikals, tualetes un kafejnīca, kurā piedāvā atspirdzinošus dzērienus un gardas uzkodas.

 

PASĀKUMU KALENDĀRS

THE 28 IN YOUR PLATE

Briselē
22-06-2016

Esplanade Solidarność

PLENĀRSĒDE

Brisele
24/02/2016 - 25/02/2016
27/04/2016 - 28/04/2016
25/05/2016 - 26/05/2016
22/06/2016 - 23/06/2016
30/11/2016 - 01/12/2016
01/02/2017 - 02/02/2017
01/03/2017 - 02/03/2017
26/04/2017 - 27/04/2017
31/05/2017 - 01/06/2017
29/11/2017 - 30/11/2017

Plenārsēde

Plenārsēde
Izstāde
Citi notikumi

KĀ NOKĻŪT?

PARLAMENTARIUM
Willy Brandt building
Rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Brussels
Belgium

Vilciens

Vistuvāk Eiropas Parlamentam atrodas Briseles Luksemburgas stacija.

Beļģijas dzelzceļš

Autobusi

Pie Eiropas Parlamenta pietur autobusi Nr. 22, 27, 34, 38, 64, 80 un 95.
Autobusi Nr. 12 un 21 brauc arī uz Briseles lidostu.

Metro

Eiropas Parlamentā var nokļūt ar 1. un 5. līnijas metro, izkāpjot tam tuvākajās pieturās Maelbeek vai Schuman, un ar 2. un 6. līnijas metro, izkāpjot pieturā Trône.

Sabiedriskais transports Briselē

SAZINIETIES AR MUMS!

Vai jums ir kādi jautājumi? Vai vēlaties sniegt atsauksmi? Nosūtiet e-pastu!

Nosūtīt e-pastu
 .

DARBA LAIKS

 .
P.
13.00 – 18.00
 
 
O. - Pk.
9.00 – 18.00
 
 
S. - Sv.
10.00 – 18.00
 
 

Pēdējos apmeklētājus centrā ielaiž 30 minūtes pirms tā slēgšanas.

Apmeklētāju centrs ir slēgts:
1. janvārī, 1. maijā, 1. novembrī, 24., 25. un 31. decembrī.

REZERVĀCIJA UN IEEJA

Ieeja centrā ir bez maksas.

Iepriekšēja rezervācija ir pieejam visiem apmeklētājiem, bet jo īpaši ieteicama tā ir grupām.

REZERVĒT APMEKLĒJUMA LAIKU
 .