Eiropas Parlamenta Briselē apmeklējums

Brisele

 

Brisele ir Eiropas Savienības centrs. Briselē atrodas ne tikai Eiropas Savienības Padome un Komisija, bet arī Parlaments.  Šeit notiek Eiropas Parlamenta komiteju sanāksmes un dažas plenārsēdes. Pietiek Eiropas Savienības ēku kvartālā pavadīt vien pusstundu, lai sajustu īpašo gaisotni — lietišķa atmosfēra, eleganti uzvalki, spoži auto un TV ziņās redzētas sejas. Tas viss ir tieši šeit!

Eiropas Parlaments pārstāv 500 miljonu Eiropas Savienības iedzīvotāju intereses. Kopā ar Padomi, Parlamenta deputāti pieņem ES tiesību aktus. Apciemojiet mūs Briselē un uzziniet, kā tas tiek darīts!

 
Eiropas Parlamenta Apmeklētāju centrs "Parlamentarium"
Brisele

Iepazīstiet Eiropas Parlamentu pavisam jaunā veidā! Ar dinamisku un interaktīvu multivides displeju palīdzību Briselē izveidotajā Apmeklētāju centrā "Parlamentarium" viesi varēs uzzināt par notikumiem, kas saistīti ar Eiropas integrāciju, un par to, kā tā ietekmē mūsu ikdienu.

Brisele

Ja esat Briselē kopā ar ģimeni vai draugiem, nāciet un apskatiet Parlamentu un tā sēžu zāli! Multivides ceļvedis  ļaus Jums stundaslaikā apskatīt un iepazīt Parlamenta galveno ēku.

Brisele

Gūstiet ieskatu par Eiropas Parlamenta deputātu ikdienas darba gaitām un uzziniet, kā strādā demokrātiski vēlētā Eiropas Savienības iestāde. Debatējiet, mēģiniet vienoties un radīt tādu Eiropas nākotni, kādu vēlaties piedzīvot. Lomu spēle ir paredzēta vidusskolēnu grupām.  

Brisele

Parlamenta darbinieka stāstījums par Parlamenta ikdienu, sēžu zāles apmeklējums un, iespējams, pat debašu norises vērošana ir lielisks veids, kā uzzināt pašu būtiskāko par Eiropas Parlamentu.

 

Eiropas Parlamenta Apmeklētāju centrā "Parlamentarium" notiek dažādi pasākumi un izstādes. Aicinām Jūs iepazīt Eiropas bagātības, apskatot izstādes par tēmu "Vienoti daudzveidībā"! Daudzfunkcionālajā centrā notiek arī grupu diskusijas un grāmatu prezentācijas.

 

Informācijas punkts

nformācijas punktā Briselē atradīsiet informāciju par Eiropas Savienību, bezmaksas materiālus Jūsu valodā un uzzinu un pakalpojumiem.

Biežāk uzdotie jautājumi - Vizītēm Briselē
 
Vai par apmeklējumu ir jāmaksā?

Nē, apmeklējums un multivides gida izmantošana ir bez maksas.

 
Vai lekcijas un sēžu zāles apmeklējumi grupām ir jārezervē iepriekš?

Jā, grupai paredzētais apmeklējuma laiks ir jārezervē vismaz divus mēnešus pirms plānotā apmeklējuma datuma.

 
Vai individuālais apmeklējums ir jāpiesaka iepriekš?

Nē. Nāciet uz Parlamenta apmeklētāju ieeju (Briselē) no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 10.00 vai plkst. 15.00 vai piektdienās plkst. 10.00, izņemot plenārsēžu laikā.

 
Vai iespējams klausīties debates plenārsēžu zālē?

Jums ir iespēja vienu stundu vērot Parlamenta sēdes norisi, taču jāņem vērā, ka apmeklētāju skaits šeit ir ierobežots. Šī iespēja netiek garantēta un ir atkarīga no vietu skaita pieejamības.
Lai apmeklētu Eiropas Parlamentaplenārsēdi (skatiet kalendārā datumus, kad Strasbūrā un Briselē notiek sēdes):

erodieties pie apmeklētāju ieejas laikā, kad notiek plenārsesijaai reģistrētos, paņemiet līdzi pasi, personas apliecību vai autovadītāja apliecībuapmeklētājiem jābūt vismaz 14 gadus veciem

 
Vai apmeklētājiem ar kustību traucējumiem ir pieejami ratiņkrēsli?

Jā, taču to skaits ir ierobežots. Ja jums nepieciešams ratiņkrēsls, lūdzu zvaniet pa +32.2.284.4777 vai sūtiet mums e-pastu.

 
Vai aklas un vājredzīgas personas var ņemt līdzi savu pavadoni — suni?

Jā. Eiropas Parlamentu var apmeklēt visi cilvēki, arī cilvēki ar īpašām vajadzībām.

 
Vai apmeklējuma laikā drīkst fotografēt?

ā, apmeklētāji drīkst gan fotografēt, gan filmēt. Tas nav atļauts vienīgi sēžu zālē plenārsēdes laikā.

 
Vai Parlamentu var apmeklēt bērni?

Visiem rezervētā grupas apmeklējuma dalībniekiem jābūt vismaz 14 gadus veciem. Tomēr Apmeklētāju centru Briselē un plenārsēžu zāli individuāli var apmeklēt arī jaunāki bērni vecāku pavadībā.

 
Vai uz apmeklētājiem attiecas drošības pārbaude?

Jā. Drošības dienesta darbinieki skenerī aplūkos Jūsu somas saturu, un ikvienam no apmeklētajiem vajadzēs iziet cauri metāla detektoram. Drošības pārbaudes ir līdzīgas tām, kas notiek lidostās.

 
Cik daudz laika atvēlēt apmeklējumam?

Apmeklējums, izmantojot multivides gidu, ilgst aptuveni vienu stundu. Grupu apmeklējums ilgst no vienas līdz divām stundām.

 
Vai ir iespējams iegādāties suvenīrus?

ā, Paul Henri Spaak ēkas apmeklētāju zonā un Apmeklētāju centrā ir atradīsietsuvenīru

 
Vai apmeklētājiem ir iespējas paēst Eiropas Parlamentā?

ā, grupas var rezervēt pusdienas apmeklētāju restorānā. Vietu skaits ir atkarīgs no pieejamības, tāpēc iesakām rezervēt pusdienas savlaicīgi, sūtot e-pastu:

restauration-reservations-bruxelles@ext.europarl.europa.eu

Paul Henri Spaak ēkas 1. (0) stāvā un 5. (4) stāvā ir arī uzkodu un dzērienu automāti.
Apmeklētāju centrā ir arī kafetērija.

 
Vai apmeklējuma laikā sniegto informāciju es varu noklausīties savā valodā?

Jā, Eiropas Parlaments apmeklētājiem piedāvā iespēju noklausīties sniegto informāciju visās 23 oficiālajās Eiropas Savienības valodās.

 
Kur var atstāt virsdrēbes un somas?

Gan apmeklētāju centrā, gan Paul Henri Spaak ēkā ir garderobe, kurā varat atstāt gan virsdrēbes, gan somas. Galvenajā apmeklētāju zonā atrodas pašapkalpošanās garderobe, savukārt plenārsēžu laikā 1.(0) stāvā un 5. (4) stāvā atrodas garderobes, kuras uzrauga garderobisti.

 
Kur atstāt auto?

Iesakām izmantot sabiedrisko transportu, jo Eiropas Parlamenta tuvumā ir ļoti maz vietu, kur novietot auto.
ue de Treves un Rue Montoyer krustojumā ir pieturvieta, kur autobusi var izlaist un uzņemt pasažierus.

 
Kur atstāt velosipēdu?

Pie Parlamenta ir vairākas velosipēdu novietnes, taču drošības slēdzenes mēs nenodrošinām.

 
 
Tools

Kontaktinformācija

Eiropas Parlaments

Parlamentarium — Eiropas Parlamenta Apmeklētāju centrs
Rue Wiertz 60
Willy Brandt ēka
B-1047 Brisele
Beļģija

Eiropas Parlaments

Eiropas Parlaments
Vizīšu un semināru nodaļa
Paul Henri Spaak ēka
Rue Wiertz/Wiertzstraat 60
B-1047 Brisele
Beļģija

Nokļūšana

Līdz Eiropas Parlamentam var nokļūt ar autobusu, metro vai vilcienu. No pilsētas centra līdz pilsētas daļai, kur atrodas Parlamenta ēkas, var iet arī ar kājām. Taču iesakām izmantot sabiedrisko transportu, jo Eiropas Parlamenta tuvumā ir ļoti maz auto stāvvietu.

Ar vilcienu

No visām trim galvenajām stacijām Briselē, proti: no "Dienvidu stacijas", "Centrālās stacijas" un "Ziemeļu stacijas" var ērti nokļūt līdz stacijai ar nosaukumu "Luksemburga", kas atrodas tikai 200 metrus no Eiropas Parlamenta. SNCB

 
Ar autobusu vai metro

Sabiedriskā transporta uzņēmums (operators)STIB —"Société des Transports Intercommunaux de Bruxelles" - veido vienotu tramvaju, autobusu un metro līniju tīklu, tāpēc pārsēsties no viena satiksmes līdzekļa uz citu ir pavisam vienkārši, turklāt braucieniem šajos transportlīdzekļos ir derīga viena un tā pati biļete. STIBAutobusi
Autobusi Nr. 27 un Nr. 38 ved no pilsētas centra līdz Luksemburgas laukumam.
utobusi Nr. 12 un Nr. 21 ved no Briseles Starptautiskās lidostas līdz Luksemburgas laukumam.
Metro
Metro līnijas Nr. 1 un Nr. 5 ved līdz pieturām "Maelbeek" un "Schuman" līdz Parlamentam ir 10 minūšu gājiens).
Metro līnijas Nr. 2 un Nr. 6 ved līdz pieturai "Trône" (līdz Parlamentam ir 10 minūšu gājiens).

 

Pakalpojumi

Apmeklētāju centrā atradīsiet arī:

kafetēriju
suvenīru veikalu
garderobi un slēdzamus skapīšus
izstāžu zāli
uzziņu centru

Paul Henri Spaak ēkā pieejami:

tirdzniecības automāti (1. (0) un 5. (4)stāvā)
suvenīru kiosks (1.stāvā)
garderobe (pie apmeklētāju ieejas)

Drošība

Drošības apsvērumu dēļ, lūdzu, līdzi ņemiet personu apliecinošu dokumentu, piemēram, pasi vai autovadītāja apliecību. Ienākot Eiropas Parlamenta centrā, tiks veikta drošības pārbaude, kuras laikā skenerī tiks pārbaudītas Jūsu personiskās lietas.