Eiropas Parlamenta Strasūrā apmeklējums

Strasbūra

 

Eiropas Parlamenta oficiālā mītne ir Strasbūrā. Katru mēnesi deputāti šeit pulcējas, lai četras dienas debatētu un balsotu sanāksmēs, kuras sauc par plenārsēdēm.

ajā nedēļā tiek grozīti, pieņemti un noraidīti likumprojekti, tāpēc plenārsēdes ir viens no ES likumdošanas svarīgākajiem mirkļiem. Mēs aicinām viesus apmeklēt kādu no  plenārsesijām, lai gūtu labāku priekšstatu par Eiropas Parlamenta darbu, klausoties spraigajās un interesantajās parlamentāriešu diskusijās.

 

Grupu un individuālie apmeklējumi

Mēs aicinām Jūs apmeklēt Eiropas Parlamenta plenārsēžu zāli Strasbūrā gan plenārsesijas nedēļu laikā, gan arī ārpus tām. Apmeklējumi gida pavadībā tiek organizēti 10-50 cilvēku grupām. Arī individuālajiem apmeklētājiem ir iespēja sekot līdzi plenārsēžu norisei, lai gan vietu skaits ir ierobežots. Apmeklētājiem jābūt vismaz 14 gadus veciem. Vidusskolēniem paredzētus apmeklējumus var organizēt programmas "Euroscola" ietvaros.

Apmeklējumi plenārsesiju laikā

Apmeklējumi plenārsesiju laikā, notiekandrīz visās oficiālajās ES valodās. Katra apmeklējuma laikā Parlamenta darbinieks sniedz informatīvu ieskatu, un apmeklētājiem ir iespēja sekot līdzi plenārsēdes gaitai. Apmeklējumi gida pavadībā ir bez maksas, taču  apmeklējuma laiks ir iepriekš jārezervē.

Tā kā mēs saņemam ļoti daudz apmeklējuma pieteikumu, iesakām rezervēt apmeklējuma laiku divus līdz trīs mēnešus iepriekš. Lūdzu ņemiet vērā, ka konkrētu datumu apmeklējuma pieprasījumi tiek apstiprināti, ņemot vērā brīvo vietu skaitu.

Apmeklējumi laikā, kad nenotiek plenārsesijas

Grupu apmeklējumi Parlamenta skaistajās ēkās ir iespējami arī tad, kad plenārsēdes nenotiek. Diemžēl individuālie apmeklējumi šajā laikā nav iespējami. Grupu apmeklējuma programmā iekļauts Eiropas Parlamenta ēku, tostarp sēžu zāles, apmeklējums gida pavadībā, videofilmas demonstrējums, kā arī Parlamenta darbinieka vispārīgs izklāsts par Eiropas Parlamenta nozīmi un darbu. Plašāku izklāstu var sniegt pēc pieprasījuma.

Laikā, kad nenotiek plenārsēdes, apmeklējumi notiek angļu, franču un vācu valodās. Apmeklējumi gida pavadībā ir bez maksas, tomēr apmeklējuma laiks ir iepriekš jārezervē.

Tā kā mēs saņemam ļoti daudz apmeklējuma pieteikumu, iesakām rezervēt apmeklējuma laiku divus līdz trīs mēnešus iepriekš. Eiropas Parlaments ir pieejams apmeklētājiem visu gadu, izņemot valsts svētku dienas unbrīvdienas, tomēr, lūdzu, ņemiet vērā, ka iespēja apmeklēt Parlamentu kādā konkrētā dienā vienmēr ir atkarīga no apmeklējuma laika pieejamības.

Grupu vadītājiem pieteikumi jāsūta uz adresi:

European Parliament

European Parliament
Bureau de Strasbourg
Allée du Printemps
F-67070 STRASBOURG Cedex
France

+33 3 88 17 40 01

+33 3 88 17 51 84

 

"Euroscola"

Eiropas Parlaments aicina skolas, skolotājus un skolēnus piedalīties programmā "Euroscola", kas piedāvā skolēniem pavadīt vienu dienu Strasbūrā un iejusties deputāta lomā.

"Euroscola" ir programma, kuras mērķis ir ļaut satikties 16-18 gadu veciem skolēniem no visām 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm. Skolēniem, Eiropas Parlamenta sēžu zālē izveidojot daudzvalodīgu Eiropas Jaunatnes parlamentu, ir unikāla iespēja pārliecināties, kā norit ES lēmumu pieņemšanas process. "Euroscola" dod  skolēniem iespēju sanākt kopā, debatēt, paust nostāju, apspriesties, izdarīt grozījumus, balsot un, galu galā, pieņemt rezolūciju par konkrētiem Eiropas jautājumiem.

Biežāk uzdotie jautājumi - Vizītēm Strasbūrā
 
Vai par apmeklējumu ir jāmaksā?

Nē, apmeklējums ir bez maksas.

 
Vai grupas apmeklējums ir jāpiesaka iepriekš?

Tā kā mēs saņemam ļoti daudz apmeklējuma pieprasījumu, iesakām Jums pieprasījumu iesniegt pēc iespējas agrāk, vēlākais — divus, trīs mēnešus iepriekš.

 
Vai apmeklētājiem ar kustību traucējumiem ir pieejami ratiņkrēsli?

Jā, apmeklētājiem ar kustību traucējumiem mēs varam piedāvāt ratiņkrēslus. To skaits gan ir ierobežots, tāpēc, ja jums nepieciešams ratiņkrēsls, lūdzu sūtiet mums e-pastu vai zvaniet +32.2.284.4777.

 
Vai iespējams klausīties debates plenārsēžu zālē?

ums ir iespēja vienu stundu vērot Parlamenta sēdes norisi, taču jāņem vērā, ka apmeklētāju skaits šeit ir ierobežots. Šī iespēja netiek garantēta un ir atkarīga no vietu skaita pieejamības.
Lai apmeklētu EP plenārsēdi (skatiet kalendārā sēžu datumus):

ierodieties pie apmeklētāju ieejas laikā, kad notiek sēdelīdzi jāņem pase vai autovadītāja apliecība.jābūt vismaz 14 gadus veciem.

 
Vai aklas un vājredzīgas personas var ņemt līdzi savu pavadoni — suni?

Jā, Eiropas Parlamentu var apmeklēt visi cilvēki, tostarp cilvēki ar īpašām vajadzībām.

 
Vai apmeklējuma laikā drīkst fotografēt?

Jā, apmeklētāji drīkst gan fotografēt, gan filmēt, izņemot plenārsēžu zālē sēžu laikā.

 
Vai iespējams satikt kādu deputātu no Latvijas?

Grupas vadītājs var lūgt īsu tikšanos ar kādu no deputātiem, taču tikšanās iespēja būs atkarīga no deputātu darba grafika. Lūdzu, sazinieties tieši ar deputāta biroju.

 
Vai Eiropas Parlamentu Strasbūrā var apmeklēt bērni?

Visiem rezervētā grupas apmeklējuma dalībniekiem jābūt vismaz 14 gadus veciem. Tomēr Apmeklētāju centru Briselē un plenārsēžu zāli individuāli var apmeklēt arī jaunāki bērni vecāku pavadībā.

 
Vai uz apmeklētājiem attiecas drošības pārbaude?

Jā. Drošības dienesta darbinieki skenerī aplūkos Jūsu somas saturu, un Jums vajadzēs iziet cauri metāla detektoram. Drošības pārbaudes ir līdzīgas tām, kas notiek lidostās.

 
Cik ilgi notiek apmeklējums?

Grupu apmeklējums ilgst no vienas līdz divām stundām.

 
Vai ir iespējams iegādāties suvenīrus?

Jā, apmeklētāju zonā ir iekārtots suvenīru kiosks, kurš atvērts plenārsesiju laikā.

 
Vai ir iespējas paēst?

Jā, Strasbūrā grupas var rezervēt pusdienas apmeklētāju restorānā. Sēdvietu skaits ir atkarīgs no pieejamības, tāpēc iesakām rezervēt pusdienas savlaicīgi:

restauration-reservations-bruxelles@ext.europarl.europa.eu

Strasbūrā apmeklētāju ēdnīca atrodas iepretim sanāksmju telpām ēkas R zonā (-1. stāvā), turklāt ēkas H zonā (1. (0) stāvā) ir arī bārs.

 
Vai apmeklējuma laikā sniegto informāciju es varu noklausīties savā valodā?

Jā, Eiropas Parlaments apmeklētājiem piedāvā iespēju noklausīties sniegto informāciju visās 23 oficiālajās ESvalodās. Laikā, kad nenotiek plenārsesijas, apmeklējumi notiek franču, angļu, itāļu un spāņu valodā.

 
Vai šeit ir garderobe?

Jā, šeit ir garderobe, kurā varat atstāt gan virsdrēbes, gan somas. Galveno garderobi atradīsiet netālu no apmeklētāju ieejas, izejot drošības kontroli. Plenārsēžu laikā ir atvērta arī garderobe zem plenārsesiju zāles. Abās garderobēs strādā garderobisti.

 
Kur atrodas autostāvvietas?

esakām izmantot sabiedrisko transportu, jo iespēju novietot auto pie Eiropas Parlamenta ir ļoti maz.
Grupu un tūristu autobusi pasažierus var uzņemt un izlaist pieturvietā, kas atrodas pie LOW (torņa) ēkas (Rue Lucien Febvre).

 
Vai Parlamenta tuvumā ir vietas, kur var droši atstāt un saslēgt velosipēdu?

Jā, ēkas ārpusē atrodas velosipēdu novietne, kurā varat atstāt savu velosipēdu. Lūdzu, paņemiet līdzi paši savas slēdzenes, jo mēs tās nenodrošinām.

 
 
Tools

Kontaktinformācija

European Parliament

Louise Weiss (LOW) visitors' entrance
Strasbourg Information Office
Allée du Printemps
F-67070 Strasbourg cedex
Francija

Nokļūšana

Līdz Eiropas Parlamenta ēkai Strasbūrā var nokļūt ar autobusu, tramvaju vai vilcienu.

Ar tūristu autobusu

Netālu no LOW ēkas (torņa) atrodas pieturvieta, kur var apstāties autobusi, lai izlaistu pasažierus (Rue Lucien Febvre).

 
Ar sabiedrisko transportu (CTS)

Braucot ar E maršruta tramvaju (virzienā uz Robertsau Bocklin), izkāpiet pieturā "Parlement Européen". Pietura atrodas tieši pretī LOW ēkas apmeklētāju ieejai.
Autobusi Nr. 72, Nr. 30 (virzienā uz Robertsau) un Nr. 6 (virzienā uz Pont Phario) ved līdz Eiropas Padomei (pietura "Droits de l'Homme"), no kurienes līdz Parlamenta ēkai ir 10 minūšu gājiens.

 
Ar vilcienu

Informāciju par vilcienu kustību Francijas dzelzceļu sabiedrības (SNCF) mājaslapā SNCF

 
Ar lidmašīnu

Lidojumu grafiku atradīsietStrasbūras lidostas mājaslapā

 

Apmeklētāji ar īpašām vajadzībām

Visas telpas ir pilnībā pielāgotas apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām. Pieejama apmācīta personāla palīdzība un lifti un pārejas ir atbilstoši aprīkotas, tāpēc cilvēki ratiņkrēslos bez jebkādām grūtībām var pārvietoties pa EP sanāksmju telpām un gaiteņiem. Parlamenta gids apmeklējumu var vadīt kopā ar zīmju valodas tulku, ko pieaicina grupas vadītājs.

Lūdzu, pirms plānotā apmeklējuma informējiet mūs par to, vai Jūsu grupā ir dalībnieki ar īpašām vajadzībām. Ja ir gaidāmas apmeklētāju grupas, kurās ir dalībnieki ar īpašām vajadzībām, tiks veikti īpaši sagatavošanās pasākumi.

Ja vēlaties saņemt papildu informāciju, ai sūtiet mums e-pastu.

Citi pakalpojumi

Sanāksmju telpas
Kafetērija
Bārs
Apmeklētāju galerija
Suvenīru veikals
Garderobe
Fotoattēlu uzņemšanai paredzēta vieta

Drošība

Neaizmirstiet paņemt līdzi pasi vai autovadītāja apliecību, jo pretējā gadījumā ieeja Parlamentā Jums tiks liegta. Pie ieejas Jūsu uzrādīto dokumentu pārbaudīs un skenerī aplūkos somu saturu. Jums vajadzēs iziet cauri metāla detektoram.