Parlamentarium 
Parlamentarium
 

Eiropas Parlamenta Apmeklētāju centrs

Parlamentarium

Eiropas Parlamenta Apmeklētāju centrs "Parlamentarium"

Tagad Jums ir iespēja iepazīt Eiropas Parlamentu līdz šim vēl nepieredzētā veidā. Apmeklētāju centrā, kas atrodas Briselē, bērni un pieaugušie atraktīvā un pavisam jaunā veidā var uzzināt daudz ko interesantu par iestādi, kas viņus pārstāv.

Ar dinamisku un interaktīvu multivides displeju palīdzību centra apmeklētāji var uzzināt par notikumiem, kas saistīti ar Eiropas integrāciju, un par to, kā tā ietekmē mūsu ikdienu.
Centra apmeklējumi ir bez maksas, un tie notiek visās 24 ES oficiālajās valodās. Telpas ir iekārtotas tā, lai tajās ērti varētu iekļūt apmeklētāji ar īpašām vajadzībām.

 

The exhibition aims at exploring the current understanding of beauty. Images of modern landscape are presented, urban still-lives that reflect a real environment where people live.

A gallery of short animations produced by the public on the concept of new beauty is featured in the exhibition. What does beauty mean for you: a forgotten painting, the smell of lilies or an empty street?  Check the website below and submit your own vision on beauty.

The exhibition runs from 8 July until 18 September and is organised by the Slovak Design centre.

Read more

Galvenie piedāvājumi

Šeit apmeklētājus ieskauj visapkārt 360 grādu leņķī izvietots milzīgs digitāls ekrāns, kas ļauj nokļūt pašā Eiropas Parlamenta darbības epicentrā. Izmantojot skārienjutīgo ekrānu, ir iespējams uzzināt vairāk par deputātiem, kurus mēs esam ievēlējuši demokrātiskās vēlēšanās kā savus pārstāvjus.

Apmeklētāji var piedalīties virtuālā ceļojumā pa Eiropu, uzzinot, ko katra valsts ir guvusi Eiropas Savienības izveides gaitā. Dažādu Eiropas valstu iedzīvotāji stāsta, ko Eiropas Savienība nozīmē viņiem.

Balsu tunelis liek apmeklētājiem izbaudīt Eiropas daudzvalodību, savukārt trīsdimensiju skārienjutīgi modeļi ļauj gūt ieskatu Eiropas Parlamentā notiekošajā visās trijās darbavietās — Briselē, Strasbūrā un Luksemburgā.

 

Virtuālais apmeklējums:

"Vēsture"

Virtuālais apmeklējums: "Vēsture" 
Virtuālais apmeklējums: "Vēsture"

"Vienoti daudzveidībā"

Virtuālais apmeklējums: "Vienoti daudzveidībā" 
Virtuālais apmeklējums: "Vienoti daudzveidībā"

Multimedia produced by the Intranet Services Unit, DG ITEC, European Parliament

 

Vairāk par Apmeklētāju centru

Daudzvalodība

Viena no unikālākajām centra iezīmēm ir iespēja sniegt informāciju visās 24 ES oficiālajās valodās. Tas izdodas, izmantojot nelielu, rokā turamu multivides gidu, kurā var iestatīt vēlamo valodu.

Šajos multivides gidos var lasīt informāciju un noskatīties īsfilmas ikvienā apmeklējuma posmā.
Ikvienu multivides gidu var īpaši pielāgot bērnu vajadzībām, turklāt tajā ir arī uzlabota audio programmatūra, kas paredzēta apmeklētājiem ar dzirdes traucējumiem. Vajadzības gadījumā Jums palīdzēs centra darbinieki, kas atrodami katrā stāvā.

 

Apmeklējumi kopā ar ģimeni

Centrā gaidīti ir gan pieaugušie, gan dažāda vecuma bērni. Bērniem vecumā no 8 līdz 14 gadiem ir izstrādāta īpaša vienu stundu ilga apmeklējuma programma, un katrs no izstādes posmiem ir pielāgots bērniem. Rokās turamos multivides gidus saņem arī bērni, un par tiem nav jāmaksā. Skolēnu grupas var piedalīties lomu spēlē. Šajā gadījumā ir nepieciešama rezervācija. Ģimenēm ar bērniem: Mūsu LUNA spēle izvadīs jūs pa Parlamentāriumu!  Luna bukleti (angļu valodā) ir pieejami pie mediju-gidu galda. Neaizmirstiet savu balvu apmeklējuma beigās!

 

Centra pieejamība

Apmeklētāju centrs ir parūpējies, lai tajā labi justos cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Centrs ir pilnībā pieejams apmeklētājiem ar ierobežotām pārvietošanās iespējām. Centra darbinieki vienmēr ir gatavi palīdzēt, un ierobežotā skaitā pieejami arī ratiņkrēsli. Ja jums nepieciešams ratiņkrēsls, lūdzam par to informēt vismaz vienu dienu pirms ierašanās, nosūtot e-pastu uz adresi

vai zvanot mums.

Apmeklētājiem ar redzes traucējumiem centrs izsniedz multivides gidus ar īpašām audiodatnēm, kurās ir aprakstītas izstāžu telpas, to saturs un būtiskākās īpatnības. Apmeklējuma laikā lieti noderēs arī ceļveži, kuros informācija sniegta Braila rakstā holandiešu, angļu, franču un vācu valodās. Divās vietās centrā ir pieejamas arī Braila klaviatūras. Centrā atļauts ienākt kopā ar suņiem, kuri ir aklo pavadoņi.

Apmeklētāji ar dzirdes traucējumiem var izmantot multivides gidus, kuros var aplūkot video ar surdotulkojumu angļu (BSL), franču (LSF), vācu (DGS) un holandiešu (NGT) valodās. Apmeklētājiem ar dzirdes traucējumiem centrs piedāvā arī īpašu, vienu stundu ilgu apmeklējumu. Centrs ir arī pilnībā aprīkots ar indukcijas cilpām.

Eiropas Parlaments ir apņēmies nepārtraukti uzlabot iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ja vēlaties saņemt papildu informāciju, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu:

 

Exhibitions and Events

Daudzvalodība

The Parlamentarium Visitor Centre hosts events and exhibitions.

You are invited to explore the richness of Europe through exhibitions on the theme of united in diversity. Panel discussions, book fairs and presentations will also be held in our multifunctional suite.

Biežāk uzdotie jautājumi - Parlamentarium
 
Vai par apmeklējumu ir jāmaksā?

Nē, apmeklējums un multivides gidu izmantošana ir bez maksas.

 
Vai apmeklējums ir jāpiesaka iepriekš?

Nē, apmeklējums nav jāpiesaka iepriekš. Jūs varat ierasties jebkurā laikā tad, kad Apmeklētāju centrs ir atvērts.

 
Vai Apmeklētāju centru var apmeklēt grupa?

Jā, tomēr, ja grupā ir vairāk nekā 20 dalībnieku, lūdzam mūs informēt iepriekš, lai mēs spētu nodrošināt pietiekamu multivides gidu skaitu. Nosūtiet e-pastu uz adresi: parlamentarium@europarl.europa.eu

 
Vai ir kādi īpaši pasākumi skolēnu grupām?

Jā. Skolēnu grupām centrs piedāvā iesaistīties lomu spēlē, lai skolēni izmēģinātu, kāda ir viena diena Eiropas Parlamenta deputāta darbā. Lai iegūtu sīkāku informāciju, lūdzu, skatiet sadaļu par lomu spēli.

 
Vai centrs pieejams apmeklētājiem ar kustību traucējumiem?

Jā, centrs ir parūpējies, lai tajā varētu ērti iekļūt cilvēki, kas pārvietojas ratiņkrēslos. Ja apmeklējuma laikā Jums būs nepieciešams ratiņkrēsls, lūdzu, nosūtiet e-pastu uz: parlamentarium@europarl.europa.eu.

 
Vai aklas un vājredzīgas personas var ienākt Apmeklētāju centrā kopā ar savu pavadoni — suni?

Jā. Ieeja ar suņiem, kuri ir aklo pavadoņi, ir atļauta.

 
Vai Apmeklētāju centrs ir parūpējies par cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem?

Jā, multivides gidi ir aprīkoti ar surdotulkojumu angļu (BSL), franču (LSF), vācu (DGS) un holandiešu (NGT) valodās. Apmeklētājiem ar dzirdes traucējumiem centrs piedāvā arī īpašu, vienu stundu ilgu apmeklējumu. Centrs ir aprīkots ar indukcijas cilpām.

 
Vai Apmeklētāju centrā var iebraukt ar bērnu ratiņiem?

Jā, Apmeklētāju centrs ir padomājis arī par apmeklētājiem ar maziem bērniem. Lai saņemtu sīkāku informāciju, lūdzu, skatiet sadaļu "Apmeklējumi kopā ar ģimeni".

 
Vai bērniem Apmeklētāju centrā būtu interesanti?

Jā. Bērniem vecumā no 8 līdz 14 gadiem ir izstrādāta īpaša aptuveni vienu stundu ilga apmeklējuma programma. Ikvienā "Parlamentarium" ekspozīcijas daļā bērni atradīs sev ko interesantu. Bērnu vajadzībām ir izstrādātas īpašas skārienjutīgas lietojumprogrammas. Mūsu LUNA spēle izvadīs jūs pa Parlamentāriumu!  Luna bukleti (angļu valodā) ir pieejami pie mediju-gidu galda. Neaizmirstiet savu balvu apmeklējuma beigās!

 
Vai centrā ir bērna pārtīšanai paredzēta telpa?

Jā.

 
Vai centrā ir rotaļlaukums, kur var atstāt bērnus?

Nē.

 
Vai ir jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments, lai iekļūtu Apmeklētāju centrā?

Nē.

 
Vai uz apmeklētājiem attiecas drošības pārbaude?

Jā, skenerī tiks aplūkots apmeklētāju somu saturs, un apmeklētājiem vajadzēs iziet cauri metāla detektoram.

 
Cik ilgu laiku atvēlēt Apmeklētāju centra apmeklējumam?

Apmeklētāju centra apmeklējumam mēs iesakām rēķināties vismaz ar stundu.

 
Vai Apmeklētāju centrā ir iespējams iegādāties suvenīrus?

Apmeklētāju centrā ir suvenīru veikals; tā darbalaiks ir tāds pats kā Apmeklētāju centra darbalaiks.

 
Vai Apmeklētāju centrā ir iespējams paēst?

Apmeklētāju centrā ir kafejnīca, kurā tiek piedāvāti dzērieni un uzkodas.

 
Vai Apmeklētāju centrs ir atvērts nedēļas nogalēs?

Jā, centrs ir atvērts katru dienu.
Pirmdienās no plkst. 13.00 līdz 18.00
Otrdienās, trešdienās no plkst. 9.00 līdz 18.00
Ceturtdienās, piektdienās no plkst. 9.00 līdz 18.00
Sestdienās, svētdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00
"Parlamentarium" ir atvērts visu gadu, izņemot 1. janvārī, 1. maijā, 1. novembrī, 24., 25. un 31. decembrī.

 
Kādās valodās Apmeklētāju centrā notiek vizītes?

Visa informācija ir pieejama 24 ES oficiālajās valodās. Tā ir viena no unikālākajām "Parlamentarium" īpašībām.

 
Vai centra apmeklējumi notiek gida pavadībā?

Nē. Mēs piedāvājam rokā turamus multivides gidus, kuros var lasīt informāciju un noskatīties īsfilmas par katru no ekspozīcijas posmiem.

 
Vai Apmeklētāju centrā ir garderobe?

Pie mums ir pieejama garderobe virsdrēbēm, kā arī skapīši somām. Par skapīti ir jāiemaksā € 5 depozīts, kuru jūs pēc apmeklējuma saņemsiet atpakaļ.

 
Kur var atstāt automašīnas?

Mēs stingri iesakām izmantot sabiedrisko transportu, jo Eiropas Parlamenta tuvumā ir maz stāvvietu. Grupām, kas atbraukušas ar autobusu, iespējams izkāpt un iekāpt īpašā šim nolūkam paredzētā zonā pie Trèves un Montoyer ielu krustojuma.

 
Vai kaut kur iespējams atstāt velosipēdus?

Jā, pie Apmeklētāju centra ir velosipēdu novietne. Lūdzu, izmantojiet savu slēdzeni.

 
 
Tools

Kontaktinformācija

European Parliament

Eiropas Parlaments  
Rue Wiertz 60
Willy Brandt ēka
Parlamentarium - Eiropas Parlamenta Apmeklētaju centrs
1047-Brisele
Beļģija
+32.2.283.22.22

Darbalaiks

Pirmdien
13:00 - 18:00
 
 
Otrdien
09:00 - 18:00
 
 
Trešdien
09:00 - 18:00
 
 
Ceturtdien
09:00 - 18:00
 
 
Piektdien
09:00 - 18:00
 
 
Sestdien
10:00 - 18:00
 
 
Svētdien
10:00 - 18:00
 
 

Apmeklētājus ielaiž ne vēlāk kā 30 minūtes pirms slēgšanas.

Apmeklētāju centrs ir slēgts:

1. janvārī
1. maijā
1. novembrī
24., 25., 31. decembrī

Ieeja bez maksas.

Nokļūšana

Līdz Apmeklētāju centram var nokļūt ar autobusu, metro vai vilcienu. No pilsētas centra līdz pilsētas daļai, kur atrodas Parlamenta ēkas, var iet arī ar kājām. Taču iesakām izmantot sabiedrisko transportu, jo Eiropas Parlamenta tuvumā ir ļoti maz auto stāvvietu.

Ar vilcienu

o visām trim galvenajām stacijām Briselē - "Dienvidu stacijas" (Gare du Midi/Zuidstation), "Centrālās stacijas" (Gare Centrale/ Central station) un "Ziemeļu stacijas" (Gare du Nord/Noordstation) - var ērti nokļūt līdz stacijai ar nosaukumu "Luksemburga"(Luxembourg), kas atrodas tikai 200 metru attālumā no Apmeklētāju centra. SNCB

 
Ar autobusu vai metro

Sabiedriskā transporta tīkla STIB —"Société des Transports Intercommunaux de Bruxelles" tramvaju, autobusu un metro līnijas veido vienotu tīklu, tāpēc pārsēsties no viena satiksmes līdzekļa uz citu ir pavisam vienkārši, turklāt braucieniem šajos transportlīdzekļos ir derīga viena un tā pati biļete. STIBAutobusi
Autobusi Nr. 27 un Nr. 38 ved no pilsētas centra līdz Luksemburgas laukumam. Autobusi Nr. 12 un Nr. 21 ved no Briseles Starptautiskās lidostas līdz Luksemburgas laukumam.
Buses 12 and 21 run from Brussels International Airport to Place Luxembourg
Metro
Metro līnijas Nr. 1 un Nr. 5 ved līdz pieturai "Maelbeek" (no kuras līdz Parlamentam ir 10 minūšu gājiens).
Metro līnijas Nr. 2 un Nr. 6 ved līdz pieturai "Trône" (no kuras līdz Parlamentam ir 10 minūšu gājiens)(Skatīt karti)

 

Pakalpojumi

Apmeklētāju centrā atradīsiet arī:

kafetēriju
suvenīru veikalu
ğērbtuves un slēdzamus skapīšus

Brošūras

Uzziniet vairāk par to, ko piedāvā Eiropas Parlamenta Apmeklētāju centrs. Brošūra "Parlamentarium"

Drošība

enākot centrā, tiks veikta drošības pārbaude, kuras laikā skenerī tiks pārbaudītas jūsu personiskās lietas. Videonovērošana