skip to content

Żur il-Parlament Ewropew

Ejja u ħu sehem int ukoll!
 

Il-Parlament Ewropew huwa bbażat fi Strasburgu, fil-Lussemburgu u fi Brussell. Il-biċċa l-kbira tas-sessjonijiet plenarji jsiru fi Strasburgu, għalkemm l-uffiċċji ewlenin tal-Membri tal-Parlament Ewropew qegħdin fi Brussell, filwaqt li l-Lussemburgu jospita partijiet mill-amministrazzjoni.

Żjara l-Parlament Ewropew hija mod tajjeb ħafna biex issir taf dwar il-ħidma tiegħu bħala l-vuċi taċ-ċittadini tal-Unjoni Ewropea, u dwar l-impatt li jagħmel kemm fl-Ewropa kif ukoll madwar id-dinja.

Hemm ħafna x'tara u x'tagħmel fi Brussell. Fost affarijiet oħra, tista'  żżur l-emiċiklu, tesplora l-Parlamentarium, tesperjenza l-Logħba tar-Rwoli jew tiskopri l-imgħoddi fit-tant mistennija Dar l-Istorja Ewropea. Dawn l-attivitajiet huma mfassla biex juru u jispjegaw kif jaħdem il-Parlament Ewropew, kif oriġina u x'jagħmel għaċ-ċittadini tal-Unjoni Ewropea. Dawn kollha huma kompletament bla ħlas, u kważi kollha huma disponibbli b'kull waħda mill-24 lingwa uffiċjali tal-UE.

Huwa wkoll possibbli li żżur l-emiċiklu fi Strasburgu, il-post fejn isiru l-biċċa l-kbira tas-sessjonijiet plenarji u fejn huwa bbażat il-programm għall-iskejjel Euroscola. Meta tkun qed iżżur il-Parlament Ewropew tkun idea tajba ħafna li żżur ukoll il-Memorjal Alsace-Moselle li jinsab fil-qrib, f'Schirmeck.

Fil-Lussemburgu tista' tiskopri l-ewwel emiċiklu mibni apposta għall-Parlament Ewropew kif ukoll bini ieħor.

 

AVVENIMENTI U WIRJIET

Skopri x'inhu jiġri fil-Parlament Ewropew!

BRUSSELS: A MULTI-NATIONAL HOME Brussels - 06-10-2017 - 26-10-2017

-Kontenut disponibbli bl-Ingliż biss.- Mixity 183, a pop-up museum, has appeared in front of Station Europe on Place du Luxembourg. Its augmented reality photo exhibit comes alive to celebrate the diversity of the people representing 183 nationalities who call Brussels home. The opening hours and more information on the exhibition is available on the Visit.Brussels website. Visits until 26 October.

OQROB LEJN IL-PARLAMENT EWROPEW 20-06-2017 - 27-06-2018

Imnebbħa mill-Parlamentarium ta' Brussell, issa nfetħu ċentri tal-viżitaturi ġodda f’Berlin, f'Ljubljana u fi Strasburgu. Iċ-ċentri huma l-ewwel uħud minn ħafna li se jinfetħu fl-Ewropa kollha, u joffru lill-viżitaturi mod uniku biex isiru jafu aktar dwar il-Parlament Ewropew.

ESPLORA L-KONNESSJONIJIET EWROPEJ Brussels - 06-05-2017 - 06-05-2018

X'konnessjonijiet hemm bejn in-nies fl-Ewropa u lil hinn minnha? Tkixxef dwar dan fl-ewwel wirja temporanja, INTERAZZJONIJIET, ta' Dar l-Istorja Ewropea li għadha kemm fetħet. Il-wirja tinkludi Nittraċċa l-Ewropa Tiegħi, fejn tista' ssawwar mappa tal-konnessjonijiet tiegħek ma' oħrajn madwar l-Ewropa. Tista' anki tieħu sehem online!

 .

ARA AKTAR MILL-UNJONI EWROPEA FI BRUSSELL

 
SOCIAL MEDIA
 

AĠENDA

THE 28 IN YOUR PLATE

Brussell
22-06-2016

Esplanade Solidarność

SESSJONI PLENARJA MINI

Brussell
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 23:59:59 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 23:59:59 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 23:59:59 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 23:59:59 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 23:59:59 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 23:59:59 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 23:59:59 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 23:59:59 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 23:59:59 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 23:59:59 CET 2017
Wed Feb 28 00:00:00 CET 2018 - Thu Mar 01 23:59:59 CET 2018
Wed May 02 00:00:00 CEST 2018 - Thu May 03 23:59:59 CEST 2018

Sessjoni Plenarja Mini

SESSJONI PLENARJA

Strasburgu
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 23:59:59 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 23:59:59 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 23:59:59 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 23:59:59 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 23:59:59 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 23:59:59 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 23:59:59 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 23:59:59 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 23:59:59 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 23:59:59 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 23:59:59 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 23:59:59 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 23:59:59 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 23:59:59 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 23:59:59 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 23:59:59 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 23:59:59 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 23:59:59 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 23:59:59 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 23:59:59 CET 2017
Mon Jan 15 00:00:00 CET 2018 - Thu Jan 18 23:59:59 CET 2018
Mon Feb 05 00:00:00 CET 2018 - Thu Feb 08 23:59:59 CET 2018
Mon Mar 12 00:00:00 CET 2018 - Thu Mar 15 23:59:59 CET 2018
Mon Apr 16 00:00:00 CEST 2018 - Thu Apr 19 23:59:59 CEST 2018
Mon May 28 00:00:00 CEST 2018 - Thu May 31 23:59:59 CEST 2018
Mon Jun 11 00:00:00 CEST 2018 - Thu Jun 14 23:59:59 CEST 2018

Sessjoni Plenarja

Plenarja
Wirja
Oħrajn
SOCIAL MEDIA
 

FEEDBACKS

Tixtieq tibgħat feedback dwar il-verżjoni ġdida tas-sit elettroniku?

Ibgħat email
 .

RITRATTI