skip to content

Żur il-Parlament Ewropew

Ejja u ħu sehem int ukoll!
 
Żur il-Parlament EwropewL-għażliet biex iżżur il-Parlament Ewropew fi Brussell, Strasburgu u l-Lussemburgu, inklużi żjara gwidata madwar il-kmamar plenarji, iċ-ċentru tal-viżitaturi 'Parlamentarium' u Dar l-Istorja Ewropea  

Il-Parlament Ewropew huwa bbażat fi Strasburgu, fil-Lussemburgu u fi Brussell. Il-biċċa l-kbira tas-sessjonijiet plenarji jsiru fi Strasburgu, għalkemm l-uffiċċji ewlenin tal-Membri tal-Parlament Ewropew qegħdin fi Brussell, filwaqt li l-Lussemburgu jospita partijiet mill-amministrazzjoni.

Żjara l-Parlament Ewropew hija mod tajjeb ħafna biex issir taf dwar il-ħidma tiegħu bħala l-vuċi taċ-ċittadini tal-Unjoni Ewropea, u dwar l-impatt li jagħmel kemm fl-Ewropa kif ukoll madwar id-dinja.

Hemm ħafna x'tara u x'tagħmel fi Brussell. Fost affarijiet oħra, tista'  żżur l-emiċiklu, tesplora l-Parlamentarium, tesperjenza l-Logħba tar-Rwoli jew tiskopri l-imgħoddi fit-tant mistennija Dar l-Istorja Ewropea. Dawn l-attivitajiet huma mfassla biex juru u jispjegaw kif jaħdem il-Parlament Ewropew, kif oriġina u x'jagħmel għaċ-ċittadini tal-Unjoni Ewropea. Dawn kollha huma kompletament bla ħlas, u kważi kollha huma disponibbli b'kull waħda mill-24 lingwa uffiċjali tal-UE.

Huwa wkoll possibbli li żżur l-emiċiklu fi Strasburgu, il-post fejn isiru l-biċċa l-kbira tas-sessjonijiet plenarji u fejn huwa bbażat il-programm għall-iskejjel Euroscola. Meta tkun qed iżżur il-Parlament Ewropew tkun idea tajba ħafna li żżur ukoll il-Memorjal Alsace-Moselle li jinsab fil-qrib, f'Schirmeck.

Fil-Lussemburgu tista' tiskopri l-ewwel emiċiklu mibni apposta għall-Parlament Ewropew kif ukoll bini ieħor.

AĦBARIJIET

 

AVVENIMENTI U WIRJIET

Skopri x'inhu jiġri fil-Parlament Ewropew!

27 ON YOUR PLATE Brussels - 07-06-2017 - 07-06-2017

-Kontenut disponibbli bl-Ingliż biss.- Celebrate food as European Union countries serve the finest dishes that their national cuisine has to offer, as well as other cultural delights. To visit Europe from the comfort of your plate, simply bring an empty stomach and curiosity to the European Parliament’s Esplanade from 12.30pm until 7pm.

BRUSSELS JAZZ WEEKEND Brussels - 26-05-2017 - 27-05-2017

-Kontenut disponibbli bl-Ingliż biss.- The rhythm and the soul return to the European Parliament for this year’s Brussels Jazz Weekend. Freedom of speech and cultural diversity are at the heart of jazz and the European Parliament is proud to support the Place du Luxembourg stage, while the Parlamentarium will hold its own special event.

EUROPA EXPERIENCE F’BERLIN Berlin - 15-01-2017 - 15-01-2018

L-Europa Experience f'Berlin tieħdok fi vjaġġ dwar il-politika, l-istorja u l-ħajja ta' kuljum tal-Ewropa b'mod divertenti u interattiv, u kollox b'24 lingwa! Diġà żaruha aktar minn 80,000 persuna. Ejja u ħu sehem int ukoll!

ĊENTRU MULTIMEDJALI INTERATTIV ĠDID F’LJUBLJANA Ljubljana - 10-01-2017 - 18-01-2018

L-Uffiċċju tal-Informazzjoni tal-Parlament Ewropew fis-Slovenja reċentement ġarr lejn bini ġdid, li jinkludi żieda importanti: iċ-ċentru multimedjali interattiv Europa Experience. Dan joffri viżjoni diretta u affaxxinanti tat-teħid tad-deċiżjonijiet fl-UE, u jippreżenta kif dawk id-deċiżjonijiet jolqtu l-ħajja taċ-ċittadini Ewropej.

 .
 
SOCIAL MEDIA
 

AĠENDA

THE 28 IN YOUR PLATE

Brussell
22-06-2016

Esplanade Solidarność

SESSJONI PLENARJA MINI

Brussell
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 00:00:00 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 00:00:00 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 00:00:00 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 00:00:00 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 00:00:00 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 00:00:00 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 00:00:00 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 00:00:00 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 00:00:00 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 00:00:00 CET 2017

Sessjoni Plenarja Mini

SESSJONI PLENARJA

Strasburgu
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 00:00:00 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 00:00:00 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 00:00:00 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 00:00:00 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 00:00:00 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 00:00:00 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 00:00:00 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 00:00:00 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 00:00:00 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 00:00:00 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 00:00:00 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 00:00:00 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 00:00:00 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 00:00:00 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 00:00:00 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 00:00:00 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 00:00:00 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 00:00:00 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 00:00:00 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 00:00:00 CET 2017

Sessjoni Plenarja

Plenarja
Wirja
Oħrajn
SOCIAL MEDIA
 

FEEDBACKS

Tixtieq tibgħat feedback dwar il-verżjoni ġdida tas-sit elettroniku?

Ibgħat email
 .

RITRATTI