Ga naar de inhoud

Bezoek het Europees Parlement

Kom en doe mee!
 
Bezoek het Europees ParlementMogelijkheden voor een bezoek aan het Europees Parlement in Brussel, Straatsburg en Luxemburg, waaronder bezichtigingen van de vergaderzalen en een bezoek aan het Parlamentarium (het bezoekerscentrum van het Europees Parlement) of het Huis van de Europese geschiedenis  

Het Europees Parlement is gevestigd in Straatsburg, Luxemburg en Brussel. De meeste plenaire vergaderingen vinden plaats in Straatsburg maar de leden van het Europees Parlement hebben hun hoofdkantoor in Brussel en de administratie bevindt zich deels in Luxemburg.

Een bezoek aan het Europees Parlement is een uitgelezen manier om meer te weten te komen over de werkzaamheden van het Parlement als spreekbuis van de burgers van de Europese Unie en over de invloed die het heeft binnen Europa en daarbuiten.

In Brussel is van alles te zien en te beleven, gaande van een bezoek aan de grote vergaderzaal, de ontdekking van het hypermoderne Parlamentarium en deelname aan een rollenspel tot een reis door het verleden in het langverwachte Huis van de Europese geschiedenis. Deze activiteiten zijn bedoeld om duidelijk te maken hoe het Europees Parlement werkt, hoe het is ontstaan en wat het doet voor de Europese burgers. De activiteiten zijn volledig gratis en kunnen nagenoeg allemaal in elk van de 24 officiële talen van de EU worden gevolgd.

Het is ook mogelijk de grote vergaderzaal in Straatsburg te bezoeken, waar de meeste plenaire vergaderingen plaatsvinden en waar het Euroscolaprogramma voor scholen zijn thuisbasis heeft. Een uitstap naar het nabijgelegen herdenkingsmuseum Alsace-Moselle in Schirmeck vormt een uitstekende aanvulling op een bezoek aan het Europees Parlement.

In Luxemburg kan je een kijkje nemen in de eerste voor dat doel gebouwde vergaderzaal en in andere gebouwen van het Europees Parlement.

 

EVENEMENTEN EN TENTOONSTELLINGEN

Wat is er momenteel gaande in het Europees Parlement?

NOG MAAR EEN PAAR WEKEN OM IN DE EUROPESE CINEMA TE DUIKEN Brussels - 12-10-2016 - 29-01-2017

Bezoek het Parlamentarium vóór 29 januari om de 10e verjaardag van de LUX Film Prijs te vieren. Het is al 10 jaar geleden dat het Europees Parlement het initiatief nam om de Europese cinema die maatschappelijke debatten op gang brengt in de schijnwerpers te zetten. Om deze verjaardag te vieren worden verschillende evenementen in Brussel en in de rest van Europa georganiseerd. Een tijdelijke tentoonstelling zal tot het einde van januari in het Parlamentarium plaatsvinden, waarbij ook de LUX Film Prijs winnaars zullen worden vertoond.  

EUROPA EXPERIENCE IN BERLIJN Berlin - 15-01-2017 - 15-01-2018

De Europa Experience in Berlijn neemt je op een ludieke en interactieve manier mee op reis door de Europese politiek, de Europese geschiedenis en het dagelijks leven in Europa, in 24 talen! Meer dan 80.000 mensen hebben de Europa Experience al bezocht. Kom en doe mee!

NIEUW INTERACTIEF MULTIMEDIACENTRUM IN LJUBLJANA Ljubljana - 18-01-2017 - 18-01-2018

Het Informatiebureau van het EP in Slovenië is onlangs verhuisd naar een nieuwe locatie, die is verrijkt met het interactieve multimediacentrum "Europa Experience". Het biedt een rechtstreeks en fascinerend inzicht in de besluitvorming van de EU en laat zien hoe deze besluiten het leven van de burgers in Europa beïnvloeden.

FOTOGALERIJ

 
SOCIAL MEDIA
 
De Voorzitter van het Europees Parlement
Het Europees Parlement zet zijn deuren voor u open, zowel in Brussel als in Straatsburg en Luxemburg, en biedt u tal van mogelijkheden om meer te weten komen over zijn rol en werkzaamheden.

Daarnaast bezit het Europees Parlement in elk EU-land een informatiebureau, waar iedereen terecht kan voor inlichtingen en met vragen over hoe het Parlement functioneert.

Waar u ons ook bezoekt, ik wens u een aangenaam verblijf in het Europees Parlement, een huis waar 507 miljoen Europeanen samenwonen!
Antonio Tajani
Voorzitter van het Europees Parlement
 

AGENDA

MINI-PLENAIRE VERGADERING

Brussel
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 00:00:00 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 00:00:00 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 00:00:00 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 00:00:00 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 00:00:00 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 00:00:00 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 00:00:00 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 00:00:00 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 00:00:00 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 00:00:00 CET 2017

Mini-plenaire vergadering

PLENAIRE VERGADERING

Straatsburg
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 00:00:00 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 00:00:00 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 00:00:00 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 00:00:00 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 00:00:00 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 00:00:00 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 00:00:00 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 00:00:00 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 00:00:00 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 00:00:00 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 00:00:00 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 00:00:00 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 00:00:00 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 00:00:00 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 00:00:00 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 00:00:00 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 00:00:00 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 00:00:00 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 00:00:00 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 00:00:00 CET 2017

Plenaire vergadering

Plenaire vergadering
Tentoonstelling
Andere
SOCIAL MEDIA
 

BEREIKBAARHEID

Aanwijzingen voor het bereiken van de gebouwen van het Europees Parlement zijn te vinden op de webpagina's voor elke vestiging.

JOUW MENING

Will je ons jouw mening mailen over de nieuwe versie van deze website?

Zend email
 .