Ga naar de inhoud

Bezoek het Europees Parlement

Kom en doe mee!
 

Het Europees Parlement is gevestigd in Straatsburg, Luxemburg en Brussel. De meeste plenaire vergaderingen vinden plaats in Straatsburg maar de leden van het Europees Parlement hebben hun hoofdkantoor in Brussel en de administratie bevindt zich deels in Luxemburg.

Een bezoek aan het Europees Parlement is een uitgelezen manier om meer te weten te komen over de werkzaamheden van het Parlement als spreekbuis van de burgers van de Europese Unie en over de invloed die het heeft binnen Europa en daarbuiten.

In Brussel is van alles te zien en te beleven, gaande van een bezoek aan de grote vergaderzaal, de ontdekking van het hypermoderne Parlamentarium en deelname aan een rollenspel tot een reis door het verleden in het langverwachte Huis van de Europese geschiedenis. Deze activiteiten zijn bedoeld om duidelijk te maken hoe het Europees Parlement werkt, hoe het is ontstaan en wat het doet voor de Europese burgers. De activiteiten zijn volledig gratis en kunnen nagenoeg allemaal in elk van de 24 officiële talen van de EU worden gevolgd.

Het is ook mogelijk de grote vergaderzaal in Straatsburg te bezoeken, waar de meeste plenaire vergaderingen plaatsvinden en waar het Euroscolaprogramma voor scholen zijn thuisbasis heeft. Een uitstap naar het nabijgelegen herdenkingsmuseum Alsace-Moselle in Schirmeck vormt een uitstekende aanvulling op een bezoek aan het Europees Parlement.

In Luxemburg kan je een kijkje nemen in de eerste voor dat doel gebouwde vergaderzaal en in andere gebouwen van het Europees Parlement.

 

EVENEMENTEN EN TENTOONSTELLINGEN

Wat is er momenteel gaande in het Europees Parlement?

BRUSSELS MUSEUM NOCTURNES Brussels - 19-10-2017 - 19-10-2017

On 19 October the Brussels Museums Nocturnes return to the European Parliament. The Nocturnes is an annual event from September to December. Every Thursday at least five museums offer late openings with exclusive activities. The European Parliament is taking part in the Nocturnes with a whole host of activities.

BRUSSELS: A MULTI-NATIONAL HOME Brussels - 06-10-2017 - 26-10-2017

-Content alleen beschikbaar in Engels- Mixity 183, a pop-up museum, has appeared in front of Station Europe on Place du Luxembourg. Its augmented reality photo exhibit comes alive to celebrate the diversity of the people representing 183 nationalities who call Brussels home. The opening hours and more information on the exhibition is available on the Visit.Brussels website. Visits until 26 October.

BRENG HET EUROPEES PARLEMENT DICHTERBIJ 20-06-2017 - 27-06-2018

In Berlijn, Ljubljana en Straatsburg hebben onlangs – aangemoedigd door het succes van het Parlamentarium in Brussel – nieuwe bezoekerscentra hun deuren geopend. Na deze eerste centra zullen overal in Europa vergelijkbare centra worden opgericht, waar bezoekers op unieke wijze meer over het Europees Parlement te weten kunnen komen.

VERKEN DE EUROPESE CONNECTIES Brussels - 06-05-2017 - 06-05-2018

Welke banden verbinden mensen in Europa en daarbuiten? Ontdek het in de eerste tijdelijke tentoonstelling van het gloednieuwe Huis van de Europese geschiedenis: INTERACTIONS. Via Tracking my Europe kan je jouw connecties met andere Europeanen op een digitale kaart weergeven. Je kan zelfs online deelnemen!

 .

ZIE MEER VAN DE EUROPESE UNIE IN BRUSSEL

 
SOCIAL MEDIA
 

AGENDA

MINI-PLENAIRE VERGADERING

Brussel
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 23:59:59 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 23:59:59 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 23:59:59 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 23:59:59 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 23:59:59 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 23:59:59 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 23:59:59 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 23:59:59 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 23:59:59 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 23:59:59 CET 2017
Wed Feb 28 00:00:00 CET 2018 - Thu Mar 01 23:59:59 CET 2018
Wed May 02 00:00:00 CEST 2018 - Thu May 03 23:59:59 CEST 2018

Mini-plenaire vergadering

PLENAIRE VERGADERING

Straatsburg
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 23:59:59 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 23:59:59 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 23:59:59 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 23:59:59 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 23:59:59 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 23:59:59 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 23:59:59 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 23:59:59 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 23:59:59 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 23:59:59 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 23:59:59 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 23:59:59 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 23:59:59 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 23:59:59 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 23:59:59 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 23:59:59 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 23:59:59 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 23:59:59 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 23:59:59 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 23:59:59 CET 2017
Mon Jan 15 00:00:00 CET 2018 - Thu Jan 18 23:59:59 CET 2018
Mon Feb 05 00:00:00 CET 2018 - Thu Feb 08 23:59:59 CET 2018
Mon Mar 12 00:00:00 CET 2018 - Thu Mar 15 23:59:59 CET 2018
Mon Apr 16 00:00:00 CEST 2018 - Thu Apr 19 23:59:59 CEST 2018
Mon May 28 00:00:00 CEST 2018 - Thu May 31 23:59:59 CEST 2018
Mon Jun 11 00:00:00 CEST 2018 - Thu Jun 14 23:59:59 CEST 2018

Plenaire vergadering

Plenaire vergadering
Tentoonstelling
Andere
SOCIAL MEDIA
 

JOUW MENING

Will je ons jouw mening mailen over de nieuwe versie van deze website?

Zend email
 .

FOTOGALERIJ