Zwiedzanie Parlamentu Europejskiego

Wszystkie formy wizyt w Parlamencie funkcjonują bez zmian, w porozumieniu z służbami ochrony Parlamentu Europejskiego oraz z belgijskimi władzami na szczeblu regionalnym i krajowym, zgodnie z wymaganiami, które przewiduje obowiązujący obecnie w Brukseli trzeci poziom bezpieczeństwa.

Więcej informacji:
Strona Visit Brussels, informacja o bezpieczeństwie | Komunikacja miejska w Brukseli | Lotnisko Brussels National

Parlament Europejski

Przyjdź i zobacz, jak działa
 

Parlament Europejski pracuje w Strasburgu, Brukseli i Luksemburgu. W Strasburgu odbywa się większość posiedzeń plenarnych, jednak to w Brukseli posłowie mają swoje główne biura. Luksemburg mieści część administracji Parlamentu.

Wizyta w Parlamencie Europejskim to doskonały sposób, aby dowiedzieć się więcej o pracy posłów i zobaczyć, jak wpływa ona na sytuację mieszkańców Unii Europejskiej, których Parlament reprezentuje.

W Brukseli możecie Państwo zobaczyć salę obrad Parlamentu Europejskiego (Prezentacja Parlamentu i zwiedzanie sali obrad dla grup || Indywidualne zwiedzanie Parlamentu), obejrzeć multimedialną interaktywną ekspozycję w Parlamentarium, a wkrótce nawet udać się w podróż w przeszłość naszego kontynentu pośród przygotowywanej właśnie wystawy HDomu Historii Europejskiej. To wszystko dostępne jest za darmo i prawie zawsze we wszystkich 24 językach UE.

W Strasburgu możecie Państwo odwiedzić główną salę plenarną Parlamentu Europejskiego. Oprócz posłów regularnie goszczą w niej uczniowie - uczestnicy programu Euroscola.  

 

EP Spotter

Explore the European Parliament

-Tekst dostępny tylko w języku angielskim-

Download EP Spotter on your smartphone and explore the European Parliament in Brussels! Discover what there is to do, as well as a little about the rich history of the campus' buildings, as your smartphone guides you on your very own personal tour (Available in English only).

Get the app for iOS | | Get the app for Android

 
 

Wydarzenia i wystawy

Zobacz, co dzieje się w Parlamencie Europejskim!

-Tekst dostępny tylko w języku angielskim-

HEMICYCLE VISIT - BRUSSELS

Discover the hemicycle this summer!
Brussels

To meet increased demand over the summer, new opening times will give individual visitors more chances than ever to see the Hemicycle with the help of a multimedia guide. No advance booking is required.

Read more...

EUROPA EXPERIENCE

The exhibition in the European House Berlin
Berlin

Experience Europe at the heart of Berlin! The exhibition EUROPA EXPERIENCE will take you on a journey through the history, politics and daily life of the European Union. Participate in a plenary session of the European Parliament in the 360° cinema and discover how you can shape European politics!

Read more...

SEARCHING FOR BEAUTY

What does beauty mean for you?
Brussels

From 8 July until 18 September Parlamentarium is hosting a multimedia temporary exhibition on what beauty means to us now, in Europe and around the world.

Share your visions on beauty around you and get them displayed in the exhibition too!

Read more...

AROUND EUROPE ON 28 PLATES

Taste Europe's diversity
Brussels

On 22 June, journey around Europe from the comfort of your plate as each Member State of the European Union serves up the finest dishes that their national cuisine has to offer.

From 12pm until 7pm, get a taste of Europe for free on the Esplanade and see how many countries you can visit.

 
Parlamentarium / Prezentacja PE i zwiedzanie sali obrad dla grup / Gry fabularne / Indywidualne zwiedzanie Parlamentu

Bruksela to serce Unii Europejskiej. Poza Radą Europejską i Komisją w Brukseli mieści się również siedziba Parlamentu Europejskiego. Tu właśnie odbywają się posiedzenia komisji parlamentarnych, tu również mają miejsce niektóre posiedzenia plenarne Parlamentu. Poświęć pół godziny na odwiedzenie dzielnicy europejskiej, poczuj tę atmosferę... Garnitury, rządowe limuzyny, kawa połykana w biegu i twarze znane z wiadomości telewizyjnych. Wszystko w jednym miejscu.

Grupowe i indywidualne zwiedzanie sali obrad / Euroscola

W Strasburgu mieści się oficjalna siedziba Parlamentu Europejskiego. Tu co miesiąc zbierają się na cztery dni wszyscy posłowie do PE, by głosować i debatować podczas sesji plenarnej.
Dowiedz się więcej na ten temat podczas godzinnej prezentacji. Zapraszamy!

Luksemburg

Skontaktuj się z Biurem Informacyjnym PE w Luksemburgu, by zwiedzić budynki PE w tym mieście:

Bureau d'Information de Luxembourg

7, rue du Marché-aux-Herbes
L-2929 LUXEMBOURG

00352/4300 22704

Parlament w Twoim kraju

Skontaktuj się z jednym z Biur Informacyjnych Parlamentu Europejskiego:

 
Tools
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego
Dzięki wiedzy i dostępowi do bieżących informacji możemy w pełni uczestniczyć w demokratycznym społeczeństwie. Drzwi Parlamentu Europejskiego stają otworem przed mieszkańcami Unii Europejskiej, abyśmy mogli lepiej poznać i zrozumieć, na czym polega praca naszych przedstawicieli - Posłów do Parlamentu Europejskiego.

Na tej stronie znajdą Państwo wszystkie potrzebne informacje na temat wizyt w Parlamencie Europejskim. Witam Państwa bardzo serdecznie w Brukseli i w Strasburgu, gdzie można dowiedzieć się więcej o roli i działaniach Izby oraz zwiedzić salę plenarną, w której słychać głosy obywateli Unii Europejskiej i gdzie kształtują się nasze wspólne prawa. W Brukseli mogą Państwo doświadczyć, jak działa europejska demokracja, odwiedzając "Parlamentarium" - centrum Parlamentu Europejskiego dla zwiedzających.

Mam nadzieję, że z przyjemnością odwiedzą Państwo Parlament Europejski, który reprezentuje pięćset milionów obywateli i pracuje w dwudziestu czterech językach!    
Z wyrazami szacunku,
Martin Schulz
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego
 

Twój kieszonkowy przewodnik po Parlamencie Europejskim (Bruksela)

Przyjdź i zobacz, jak działa!

Serwisy społecznościowe