skip to content

Odwiedź Parlament Europejski

Przyjdź i zobacz, jak działa!
 
Odwiedź Parlament EuropejskiOpcje wizyt w Parlamencie Europejskim w Brukseli, Strasburgu i Luksemburgu, w tym zwiedzanie sali obrad plenarnych, Parlamentarium (Centrum dla Zwiedzających) i Domu Historii Europejskiej.  

Siedzibą Parlamentu Europejskiego jest Strasburg, gdzie odbywa się większość posiedzeń plenarnych. Posłowie mają swoje główne biura w Brukseli, a w Luksemburgu znajduje się część administracyjna.

Wizyta w Parlamencie Europejskim to doskonały sposób, by dowiedzieć się, jak na co dzień działa instytucja, która jest głosem obywateli Unii Europejskiej i jak praca Parlamentu wpływa na zmiany w Europie i na świecie.  

W Brukseli czeka na Państwa wiele ciekawych przeżyć: od wizyty w sali obrad, poprzez multimedialne doświadczenie Parlamentarium, uczestnictwo w  grze fabularnej  aż do  podróży w przeszłość w  powstającym właśnie Domu Historii Europejskiej. Atrakcje te zostały opracowane, by zaprezentować i wyjaśnić, jak działa Parlament Europejski, skąd się wziął i co robi dla obywateli europejskich. Oferta jest bezpłatna i niemal za każdym razem dostępna w każdym z 24 języków oficjalnych UE.

Możecie też Państwo   zobaczyć  salę obrad plenarnych w Strasburgu, gdzie odbywa się większość posiedzeń Parlamentu.  W sali obrad w Strasburgu regularnie goszczą uczniowie z programu Euroscola przeznaczonego dla szkół. Wycieczka do pobliskiego Memoriału Alzacji-Mozeli w Schirmeck stanowi doskonałe uzupełnienie wizyty w Parlamencie Europejskim.

W Luksemburgu można zobaczyć  między innymi pierwszą zbudowaną specjalnie salę posiedzeń plenarnych.

NOWOŚCI

 

IMPREZY I WYSTAWY

Dowiedz się, co się dzieje w Parlamencie Europejskim!

27 ON YOUR PLATE Brussels - 07-06-2017 - 07-06-2017

-Tekst dostępny tylko w języku angielskim- Celebrate food as European Union countries serve the finest dishes that their national cuisine has to offer, as well as other cultural delights. To visit Europe from the comfort of your plate, simply bring an empty stomach and curiosity to the European Parliament’s Esplanade from 12.30pm until 7pm.

BRUSSELS JAZZ WEEKEND Brussels - 26-05-2017 - 27-05-2017

-Tekst dostępny tylko w języku angielskim- The rhythm and the soul return to the European Parliament for this year’s Brussels Jazz Weekend. Freedom of speech and cultural diversity are at the heart of jazz and the European Parliament is proud to support the Place du Luxembourg stage, while the Parlamentarium will hold its own special event.

EUROPA EXPERIENCE W BERLINIE Berlin - 15-01-2017 - 15-01-2018

Wystawa „Europa Experience” w Berlinie zabierze Cię w podróż po polityce, historii i życiu codziennym w Europie w interaktywny i zachęcający do zabawy sposób, do tego w 24 językach! Odwiedziło nas już ponad 80 tys. osób. Przyjdź i zobacz, jak to działa!

NOWE INTERAKTYWNE CENTRUM MULTIMEDIALNE W LUBLANIE Ljubljana - 10-01-2017 - 18-01-2018

Biuro Informacyjne PE w Słowenii ma od niedawna nową siedzibę, która wzbogaciła się o: interaktywne centrum multimedialne „Europa Experience”. Można się w nim zapoznać w bezpośredni i fascynujący sposób z procesem decyzyjnym w UE oraz zobaczyć, jak wpływa on na życie europejskich obywateli.

 
SOCIAL MEDIA
 

KALENDARZ

THE 28 IN YOUR PLATE

Bruksela
22-06-2016

Esplanade Solidarność

MINI-SESJA PLENARNA

Brukseli
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 00:00:00 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 00:00:00 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 00:00:00 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 00:00:00 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 00:00:00 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 00:00:00 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 00:00:00 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 00:00:00 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 00:00:00 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 00:00:00 CET 2017

Mini-sesja plenarna

SESJA PLENARNA

Strasburgu
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 00:00:00 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 00:00:00 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 00:00:00 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 00:00:00 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 00:00:00 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 00:00:00 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 00:00:00 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 00:00:00 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 00:00:00 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 00:00:00 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 00:00:00 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 00:00:00 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 00:00:00 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 00:00:00 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 00:00:00 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 00:00:00 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 00:00:00 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 00:00:00 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 00:00:00 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 00:00:00 CET 2017

Sesja plenarna

Sesja plenarna
Wystawa
Inne
SOCIAL MEDIA
 

OPINIE

Powiedz nam, co sądzisz o nowej stronie internetowej.

Wyślij email
 .

IMPREZY I WYSTAWY