skip to content

Odwiedź Parlament Europejski

Przyjdź i zobacz, jak działa!
 

Siedzibą Parlamentu Europejskiego jest Strasburg, gdzie odbywa się większość posiedzeń plenarnych. Posłowie mają swoje główne biura w Brukseli, a w Luksemburgu znajduje się część administracyjna.

Wizyta w Parlamencie Europejskim to doskonały sposób, by dowiedzieć się, jak na co dzień działa instytucja, która jest głosem obywateli Unii Europejskiej i jak praca Parlamentu wpływa na zmiany w Europie i na świecie.  

W Brukseli czeka na Państwa wiele ciekawych przeżyć: od wizyty w sali obrad, poprzez multimedialne doświadczenie Parlamentarium, uczestnictwo w  grze fabularnej  aż do  podróży w przeszłość w  powstającym właśnie Domu Historii Europejskiej. Atrakcje te zostały opracowane, by zaprezentować i wyjaśnić, jak działa Parlament Europejski, skąd się wziął i co robi dla obywateli europejskich. Oferta jest bezpłatna i niemal za każdym razem dostępna w każdym z 24 języków oficjalnych UE.

Możecie też Państwo zobaczyć  salę obrad plenarnych w Strasburgu, gdzie odbywa się większość posiedzeń Parlamentu.  W sali obrad w Strasburgu regularnie goszczą uczniowie z programu Euroscola przeznaczonego dla szkół. Wycieczka do pobliskiego Memoriału Alzacji-Mozeli w Schirmeck stanowi doskonałe uzupełnienie wizyty w Parlamencie Europejskim.

W Luksemburgu można zobaczyć  między innymi pierwszą zbudowaną specjalnie salę posiedzeń plenarnych.

NOWOŚCI

 

IMPREZY I WYSTAWY

Dowiedz się, co się dzieje w Parlamencie Europejskim!

TEACHING HISTORY IN THE BALKANS Brussels - 18-12-2017 - 18-12-2017

-Tekst dostępny tylko w języku angielskim- 26 years after the violent breakup of Yugoslavia began, the past remains a sensitive issue in the Balkans. On Monday 18 December, experts on history teaching will gather at the House of European History to discuss the realities and challenges of teaching history in the region. Register now for the one-day conference.

#BYEBYEROAMING PHOTO EXHIBITION Brussels - 10-12-2017 - 15-01-2018

-Tekst dostępny tylko w języku angielskim- From Finland to Portugal, the European Parliament received more than 7,000 photos celebrating the end of roaming charges since 15 June. Three have been chosen as the official winners together with four special mentions. See all the entries to the competition in a giant collage at the Parlamentarium in Brussels until mid-January.

PRZYBLIŻ SIĘ DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO 20-06-2017 - 27-06-2018

W Berlinie, w Lublanie i w Strasburgu już są otwarte nowe centra dla zwiedzających, zainspirowane Parlamentarium w Brukseli. Centra są pierwszymi z wielu, które pojawią się w całej Europie, oferując zwiedzającym jedyny w swoim rodzaju sposób, aby dowiedzieć się więcej o Parlamencie Europejskim.

ODKRYWAJ SIEĆ POWIĄZAŃ W EUROPIE! Brussels - 06-05-2017 - 06-05-2018

Co łączy ludzi w Europie i poza nią? Dowiedz się tego z pierwszej wystawy czasowej pt. INTERAKCJE w niedawno otwartym Domu Historii Europejskiej. Wystawa obejmuje instalację Na tropach mojej Europy, gdzie można cyfrowo zaznaczyć swoje powiązania z innymi w Europie. Można to nawet zrobić online!

 .

POZNAJ LEPIEJ UNIĘ EUROPEJSKĄ W BRUKSELI

 
SOCIAL MEDIA
 

KALENDARZ

THE 28 IN YOUR PLATE

Bruksela
22-06-2016

Esplanade Solidarność

MINI-SESJA PLENARNA

Brukseli
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 23:59:59 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 23:59:59 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 23:59:59 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 23:59:59 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 23:59:59 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 23:59:59 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 23:59:59 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 23:59:59 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 23:59:59 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 23:59:59 CET 2017
Wed Feb 28 00:00:00 CET 2018 - Thu Mar 01 23:59:59 CET 2018
Wed May 02 00:00:00 CEST 2018 - Thu May 03 23:59:59 CEST 2018

Mini-sesja plenarna

SESJA PLENARNA

Strasburgu
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 23:59:59 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 23:59:59 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 23:59:59 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 23:59:59 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 23:59:59 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 23:59:59 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 23:59:59 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 23:59:59 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 23:59:59 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 23:59:59 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 23:59:59 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 23:59:59 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 23:59:59 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 23:59:59 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 23:59:59 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 23:59:59 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 23:59:59 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 23:59:59 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 23:59:59 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 23:59:59 CET 2017
Mon Jan 15 00:00:00 CET 2018 - Thu Jan 18 23:59:59 CET 2018
Mon Feb 05 00:00:00 CET 2018 - Thu Feb 08 23:59:59 CET 2018
Mon Mar 12 00:00:00 CET 2018 - Thu Mar 15 23:59:59 CET 2018
Mon Apr 16 00:00:00 CEST 2018 - Thu Apr 19 23:59:59 CEST 2018
Mon May 28 00:00:00 CEST 2018 - Thu May 31 23:59:59 CEST 2018
Mon Jun 11 00:00:00 CEST 2018 - Thu Jun 14 23:59:59 CEST 2018
Mon Jul 02 00:00:00 CEST 2018 - Thu Jul 05 23:59:59 CEST 2018
Mon Sep 10 00:00:00 CEST 2018 - Thu Sep 13 23:59:59 CEST 2018

Sesja plenarna

Sesja plenarna
Wystawa
Inne
SOCIAL MEDIA
 

OPINIE

Powiedz nam, co sądzisz o nowej stronie internetowej.

Wyślij email
 .

IMPREZY I WYSTAWY