skip to content
 

Witamy na Stacji Europa

To właśnie tu rozpoczyna się Twoja wizyta w Parlamencie Europejskim
 

Jesienią 2016 r. dawny dworzec Bruksela–Luksemburg zostanie przekształcony w brukselskie centrum powitalne dla odwiedzających Parlament Europejski. Stacja Europa będzie udostępniała zwiedzającym wszystkie potrzebne informacje o tym, co można zobaczyć i zrobić w Brukseli.

Można tam będzie zaplanować i zarezerwować zwiedzanie Parlamentu Europejskiego. Niektóre atrakcje wymagają jednak rezerwacji, dlatego warto sprawdzić wcześniej szczegóły na różnych stronach.

Dzięki interaktywnemu modelowi 3D oraz stołom multimedialnym na Stacji Europa można jeszcze więcej dowiedzieć się o historii Parlamentu Europejskiego w Brukseli, jego budynkach, a także sławnych osobach, które go odwiedziły. Weź przykład z Richarda Gere'a, Conchity Wurst czy Simone Veil i odwiedź Parlament Europejski.

 .
 .
Odwiedź Centrum dla Zwiedzających Parlamentu Europejskiego
To serce europejskiej demokracji.

 
Miejsce do debaty, stawiania pytań i refleksji na historią Europy
Explore the European Parliament (EN only)

  
 .

VLOGERZY W BRUKSELI

Najlepszym sposobem na odkrycie, co Parlament Europejski ma do zaoferowania, jest spojrzenie na niego oczami osób, które go odwiedziły. Obejrzyj poniższe nagranie i poznaj historię czterech zaproszonych do Brukseli vlogerów, którzy przedstawiają autorską relację z wizyty w Parlamencie Europejskim.

 .

Aby dowiedzieć się więcej o siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli, kliknij na linki na górze strony lub obejrzyj wszystkie filmy!

 
 .

TWÓJ KIESZONKOWY PRZEWODNIK PO PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

Aby ułatwić sobie zorganizowanie wizyty, pobierz darmowy kieszonkowy przewodnik po Parlamencie Europejskim, w którym znajdziesz szczegóły dotyczące wszystkich atrakcji dostępnych w Parlamencie Europejskim. Przewodnik jest dostępny we wszystkich językach urzędowych UE i zawiera mapę, która pomoże Ci przemieszczać się między poszczególnymi budynkami Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Przewodnik ten dostępny jest we wszystkich budynkach otwartych dla zwiedzających, a ponadto można go pobrać ze strony.

 .
 .

BIURO INFORMACYJNE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO W BELGII

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Belgii stanowi łącznik między Parlamentem Europejskim a belgijską opinią publiczną, prasą oraz organizacjami kulturalnymi i placówkami edukacyjnymi, a także bardziej ogólnie każdym, kto interesuje się kwestiami europejskimi oraz rolą Parlamentu Europejskiego i jego posłów.

The European Parliament Information Office in Belgium occupies the former Brussels-Quartier Léopold station building. Visit the European Parliament Information Offices in Belgium page  for more information on the activities it has to offer. There are 35 other information offices around the European Union and in Washington D.C. For more information on the Information Offices, take a look at the .

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Belgii znajduje się w budynku byłej stacji Quartier Léopold w Brukseli. Odwiedź stronę Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Belgii, by uzyskać więcej informacji na temat jego oferty. Na terenie Unii Europejskiej i w Waszyngtonie istnieje ogółem 35 innych biur informacyjnych. Aby uzyskać więcej informacji o biurach informacyjnych, odwiedź sekcję Blisko Ciebi.

 

KALENDARZ

Sesja plenarna
Wystawa
Inne

JAK NAS ZNALEŹĆ

STACJA EUROPA
Place du Luxembourg 100
B-1047 Bruksela
Belgia

Pociąg

Najbliżej do Parlamentu Europejskiego jest ze stacji Bruksela–Luksemburg.

Koleje belgijskie

Autobus

Linie 22, 27, 34, 38, 64, 80 i 95 zatrzymują się przy Parlamencie Europejskim.
Linia 12 i 21 obsługuje również lotnisko brukselskie.

Metro

Najbliższe przystanki to Maelbeek i Schuman na linii 1 i 5 oraz Trône na linii 2 i 6.

Transport publiczny w Brukseli

KONTAKT

Masz pytanie? Chcesz zareagować? Wyślij nam e-mail!

Wyślij e-mail
 .
SOCIAL MEDIA