Zwiedzanie Parlamentu Europejskiego

Parlamentarium - Centrum dla zwiedzających Parlamentu Europejskiego
Bruksela

Dynamiczne, interaktywne ekrany multimedialne w naszym Centrum dla Zwiedzających w Brukseli zabiorą cię w podróż po historii integracji europejskiej i pokażą, jak UE wpływa na nasze codzienne życie.

Bruksela

Zapraszamy na wycieczkę do sali plenarnej, podczas której dowiecie się Państwo więcej o Parlamencie Europejskim dzięki indywidualnym przewodnikom multimedialnym.
W Strasburgu można śledzić przebieg sesji plenarnej.

Bruksela

Wciel się w posła do PE! W krótkim czasie dowiedz się, jak działa ta demokratycznie wybierana instytucja europejska. Negocjuj z innymi uczestnikami, by zrealizować swoją wizję przyszłości Europy. Gry są skierowane do grup uczniów szkół średnich, a odbywają się w Parlamentarium w Brukseli.

Bruksela

Krótkie, żywiołowe pogadanki informacyjne i zwiedzanie sali obrad plenarnych pod kierunkiem pracownika Parlamentu to wspaniały sposób, by dowiedzieć się najważniejszego o Parlamencie Europejskim, zwiedzić salę posiedzeń plenarnych i ewentualnie przyjrzeć się trwającej właśnie debacie.

 

W Parlamencie Europejskim organizowane są rozmaite wydarzenia i wystawy. Wystawy tematyczne odwołujące się do europejskiego motta "Zjednoczona w różnorodności" pozwalają zapoznać się z bogactwem Europy. W wielofunkcyjnej przestrzeni Centrum odbywać się będą również dyskusje panelowe i prezentacje książek.

 
Parlamentarium / Prezentacja PE i zwiedzanie sali obrad dla grup / Gry fabularne / Indywidualne zwiedzanie Parlamentu

Bruksela to serce Unii Europejskiej. Poza Radą Europejską i Komisją w Brukseli mieści się również siedziba Parlamentu Europejskiego. Tu właśnie odbywają się posiedzenia komisji parlamentarnych, tu również mają miejsce niektóre posiedzenia plenarne Parlamentu. Poświęć pół godziny na odwiedzenie dzielnicy europejskiej, poczuj tę atmosferę... Garnitury, rządowe limuzyny, kawa połykana w biegu i twarze znane z wiadomości telewizyjnych. Wszystko w jednym miejscu.

Grupowe i indywidualne zwiedzanie sali obrad / Euroscola

W Strasburgu mieści się oficjalna siedziba Parlamentu Europejskiego. Tu co miesiąc zbierają się na cztery dni wszyscy posłowie do PE, by głosować i debatować podczas sesji plenarnej.
Dowiedz się więcej na ten temat podczas godzinnej prezentacji. Zapraszamy!

Luksemburg

Skontaktuj się z Biurem Informacyjnym PE w Luksemburgu, by zwiedzić budynki PE w tym mieście:

Bureau d'Information de Luxembourg

7, rue du Marché-aux-Herbes
L-2929 LUXEMBOURG

00352/4300 22704

Parlament w Twoim kraju

Skontaktuj się z jednym z Biur Informacyjnych Parlamentu Europejskiego:

 
Tools
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego
Dzięki wiedzy i dostępowi do bieżących informacji możemy w pełni uczestniczyć w demokratycznym społeczeństwie. Drzwi Parlamentu Europejskiego stają otworem przed mieszkańcami Unii Europejskiej, abyśmy mogli lepiej poznać i zrozumieć, na czym polega praca naszych przedstawicieli - Posłów do Parlamentu Europejskiego.

Na tej stronie znajdą Państwo wszystkie potrzebne informacje na temat wizyt w Parlamencie Europejskim. Witam Państwa bardzo serdecznie w Brukseli i w Strasburgu, gdzie można dowiedzieć się więcej o roli i działaniach Izby oraz zwiedzić salę plenarną, w której słychać głosy obywateli Unii Europejskiej i gdzie kształtują się nasze wspólne prawa. W Brukseli mogą Państwo doświadczyć, jak działa europejska demokracja, odwiedzając "Parlamentarium" - centrum Parlamentu Europejskiego dla zwiedzających.

Mam nadzieję, że z przyjemnością odwiedzą Państwo Parlament Europejski, który reprezentuje pięćset milionów obywateli i pracuje w dwudziestu czterech językach!    
Z wyrazami szacunku,
Martin Schulz
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego
 

Twój kieszonkowy przewodnik po Parlamencie Europejskim (Bruksela)

Przyjdź i zobacz, jak działa!

Serwisy społecznościowe