Zwiedzanie Parlamentu Europejskiego

Wszystkie formy wizyt w Parlamencie funkcjonują bez zmian, w porozumieniu z służbami ochrony Parlamentu Europejskiego oraz z belgijskimi władzami na szczeblu regionalnym i krajowym, zgodnie z wymaganiami, które przewiduje obowiązujący obecnie w Brukseli trzeci poziom bezpieczeństwa.

Więcej informacji:
Strona Visit Brussels, informacja o bezpieczeństwie | Komunikacja miejska w Brukseli | Lotnisko Brussels National

Parlament Europejski

Przyjdź i zobacz, jak działa
 

Parlament Europejski pracuje w Strasburgu, Brukseli i Luksemburgu. W Strasburgu odbywa się większość posiedzeń plenarnych, jednak to w Brukseli posłowie mają swoje główne biura. Luksemburg mieści część administracji Parlamentu.

Wizyta w Parlamencie Europejskim to doskonały sposób, aby dowiedzieć się więcej o pracy posłów i zobaczyć, jak wpływa ona na sytuację mieszkańców Unii Europejskiej, których Parlament reprezentuje.

W Brukseli możecie Państwo zobaczyć salę obrad Parlamentu Europejskiego (Prezentacja Parlamentu i zwiedzanie sali obrad dla grup || Indywidualne zwiedzanie Parlamentu), obejrzeć multimedialną interaktywną ekspozycję w Parlamentarium, a wkrótce nawet udać się w podróż w przeszłość naszego kontynentu pośród przygotowywanej właśnie wystawy HDomu Historii Europejskiej. To wszystko dostępne jest za darmo i prawie zawsze we wszystkich 24 językach UE.

W Strasburgu możecie Państwo odwiedzić główną salę plenarną Parlamentu Europejskiego. Oprócz posłów regularnie goszczą w niej uczniowie - uczestnicy programu Euroscola.  

 

EP Spotter

Explore the European Parliament

-Tekst dostępny tylko w języku angielskim-

Download EP Spotter on your smartphone and explore the European Parliament in Brussels! Discover what there is to do, as well as a little about the rich history of the campus' buildings, as your smartphone guides you on your very own personal tour (Available in English only).

Get the app for iOS | | Get the app for Android

 
 

Wydarzenia i wystawy

Zobacz, co dzieje się w Parlamencie Europejskim!

Open Days at the European Parliament
Bruksela | Strasburg

-Tekst dostępny tylko w języku angielskim-

Join us with your friends and family at our Open Days and discover the European Parliament, on 8/05 (Strasbourg), 21/05 (Luxembourg) and 28/05 (Brussels).
This weekend in Brussels, make sure you stop by the Parlamentarium, where  a giant map of Europe is ready to test kids' knowledge of capitals, countries and flags, and the "Drawing Europe" corner awaits the youngest Picassos.
All the details are on europeday.europa.eu.

Kobiety na uchodźstwie i ubiegające się o azyl w UE
BrukselaW dniach od 3 marca do 1 czerwca 2016 r. w Parlamentarium można oglądać wystawę tymczasową "Wysiedlone: kobiety na uchodźstwie i ubiegające się o azyl w UE".

Dowiedz się więcej...

Celebrate jazz at the European Parliament!
Brussels

-Tekst dostępny tylko w języku angielskim-

On 20 and 21 May, Place du Luxembourg will come alive as the Brussels Jazz Marathon returns to the doorstep of the European Parliament. The Parlamentarium will also host a special acoustic set from Atheris on 21 May from 14.30 until 16.15.

More info..

The exhibition in the European House Berlin
Berlin

-Tekst dostępny tylko w języku angielskim-

Experience Europe at the heart of Berlin! The exhibition EUROPA EXPERIENCE will take you on a journey through the history, politics and daily life of the European Union. Participate in a plenary session of the European Parliament in the 360° cinema and discover how you can shape European politics!

More info...

 
Parlamentarium / Prezentacja PE i zwiedzanie sali obrad dla grup / Gry fabularne / Indywidualne zwiedzanie Parlamentu

Bruksela to serce Unii Europejskiej. Poza Radą Europejską i Komisją w Brukseli mieści się również siedziba Parlamentu Europejskiego. Tu właśnie odbywają się posiedzenia komisji parlamentarnych, tu również mają miejsce niektóre posiedzenia plenarne Parlamentu. Poświęć pół godziny na odwiedzenie dzielnicy europejskiej, poczuj tę atmosferę... Garnitury, rządowe limuzyny, kawa połykana w biegu i twarze znane z wiadomości telewizyjnych. Wszystko w jednym miejscu.

Grupowe i indywidualne zwiedzanie sali obrad / Euroscola

W Strasburgu mieści się oficjalna siedziba Parlamentu Europejskiego. Tu co miesiąc zbierają się na cztery dni wszyscy posłowie do PE, by głosować i debatować podczas sesji plenarnej.
Dowiedz się więcej na ten temat podczas godzinnej prezentacji. Zapraszamy!

Luksemburg

Skontaktuj się z Biurem Informacyjnym PE w Luksemburgu, by zwiedzić budynki PE w tym mieście:

Bureau d'Information de Luxembourg

7, rue du Marché-aux-Herbes
L-2929 LUXEMBOURG

00352/4300 22704

Parlament w Twoim kraju

Skontaktuj się z jednym z Biur Informacyjnych Parlamentu Europejskiego:

 
Tools
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego
Dzięki wiedzy i dostępowi do bieżących informacji możemy w pełni uczestniczyć w demokratycznym społeczeństwie. Drzwi Parlamentu Europejskiego stają otworem przed mieszkańcami Unii Europejskiej, abyśmy mogli lepiej poznać i zrozumieć, na czym polega praca naszych przedstawicieli - Posłów do Parlamentu Europejskiego.

Na tej stronie znajdą Państwo wszystkie potrzebne informacje na temat wizyt w Parlamencie Europejskim. Witam Państwa bardzo serdecznie w Brukseli i w Strasburgu, gdzie można dowiedzieć się więcej o roli i działaniach Izby oraz zwiedzić salę plenarną, w której słychać głosy obywateli Unii Europejskiej i gdzie kształtują się nasze wspólne prawa. W Brukseli mogą Państwo doświadczyć, jak działa europejska demokracja, odwiedzając "Parlamentarium" - centrum Parlamentu Europejskiego dla zwiedzających.

Mam nadzieję, że z przyjemnością odwiedzą Państwo Parlament Europejski, który reprezentuje pięćset milionów obywateli i pracuje w dwudziestu czterech językach!    
Z wyrazami szacunku,
Martin Schulz
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego
 

Twój kieszonkowy przewodnik po Parlamencie Europejskim (Bruksela)

Przyjdź i zobacz, jak działa!

Serwisy społecznościowe