skip to content
Parlament Europejski – Głosowanie w sali obrad plenarnych Zwiedź salę obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Zobacz miejsce, w którym głosują posłowie do PE i gdzie podejmowane są decyzje.  
 

Sala obrad Parlamentu Europejskiego

To serce europejskiej demokracji
 

W Strasburgu mieści się oficjalna siedziba Parlamentu Europejskiego. Wizyta w sali obrad to najlepszy sposób, by poczućatmosferę największego na świecie ponadnarodowego parlamentu oraz dowiedzieć się więcej o jego roli i uprawnieniach.

Sala obrad może pomieścić wszystkich 751 posłów do Parlamentu Europejskiego. Dwanaście razy do roku odbywają się tu debaty i głosowania plenarne, które zamykają kolejne rozdziały pracy nad europejskim prawem. Oferujemy indywidualne i grupowe wizyty w sali obrad.

 

WIZYTY INDYWIDUALNE

Parlament Europejski – Zwiedzający w sali obradZwiedź salę obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Zobacz miejsce, w którym głosują posłowie do PE i gdzie podejmowane są decyzje.  

W CZASIE SESJI PLENARNYCH

W czasie sesji plenarnych dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, z których indywidualni odwiedzający mogą przez godzinę przysłuchiwać się obradom. Wstęp zależy od dostępności miejsc. Wymagany jest dokument tożsamości, a zwiedzający muszą mieć co najmniej 14 lat.

Aby być obecnym na posiedzeniu plenarnym, należy stawić się przed wejściem dla zwiedzających (Louise Weiss nr 2) w następujących godzinach:

Poniedziałek: 17.00−18.00
Wtorek i środa: 9.00–12.00 i 15.00–18.00
Czwartek: 10.00−12.00

Sprawdź w kalendarzu po prawej daty posiedzeń plenarnych.

POZA SESJAMI PLENARNYMI

Indywidualni zwiedzający nie mają możliwości zwiedzania Parlamentu Europejskiego w Strasburgu poza tygodniami posiedzeń plenarnych.

Wyjątkowo w lipcu i sierpniu dostępne są specjalne przedziały czasowe dla indywidualnych zwiedzających po uprzedniej rejestracji.

Dodatkowe informacje
 

GRUPY

 .
Parlament Europejski – W sali obrad plenarnychZwiedź salę obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Zobacz miejsce, w którym głosują posłowie do PE i gdzie podejmowane są decyzje.  

Grupy liczące od 10 do 50 osób (większe grupy mogą być przyjmowane na żądanie) mogą odwiedzić Parlament Europejski w Strasburgu podczas tygodni sesyjnych i poza nimi. Uczestnicy muszą mieć co najmniej 14 lat. Młodzsze dzieci mogą zostać wpuszczone po uzyskaniu specjalnej zgody.

W CZASIE SESJI PLENARNYCH

Wizyta grupowa trwa około 2,5 godziny, a składają się na nią: wykład na temat roli i uprawnień Parlamentu Europejskiego, tura pytań/odpowiedzi oraz pobyt na galerii sali obrad podzczas posiedzenia plenarnego.

Zwiedzanie odbywa się w większości języków urzędowych UE.

Sprawdź w kalendarzu po prawej daty posiedzeń plenarnych.

Rezerwacja i wnioski

W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o rezerwowanie zwiedzania przynajmniej 2 do 3 miesięcy wcześniej. Rezerwacja zawsze zależy od dostępności sal i mówców.

Wizyty podczas tygodni sesyjnych odbywają się od poniedziałku po południu do czwartku rano. Osoby odpowiedzialne za grupy mogą zarezerwować wizytę, wypełniając formularz online.

POZA SESJĄ PLENARNĄ

Parlament Europejski – Zwiedzanie grupoweZwiedź salę obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Zobacz miejsce, w którym głosują posłowie do PE i gdzie podejmowane są decyzje.  

Wizyta poza sesją plenarną trwa około 1,5 godzinyi składa się na nie: zwiedzanie Parlamentu Europejskiego z przewodnikiem, łącznie z galerią dla publiczności na sali obrad, oraz ogólna prezentacja na temat roli i pracy Parlamentu Europejskiego. Na żądanie dostępny jest także szczegółowy wykład zawierający więcej informacji.

Zwiedzanie poza sesją plenarną odbywa się zazwyczaj w języku angielskim, francuskim lub niemieckim. Dostępne są także języki hiszpański i włoski.

Rezerwacja i wnioski

W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o rezerwowanie zwiedzania przynajmniej 3 do 5 miesięcy wcześniej. Rezerwacja zawsze zależy od dostępności sal i mówców.

Zwiedzanie podczas tygodni sesyjnych odbywa się od poniedziałku do piątku rano. Informujemy, że Parlament Europejski jest zamknięty w weekendy oraz dni urzędowo i ustawowo wolne od pracy.

We wniosku należy umieścić:

– nazwisko i imię opiekuna grupy (pan / pani)
– nazwa i pełny adres pocztowy grupy
– numer telefonu komórkowego opiekuna grupy
– preferowana data (preferowane daty) zwiedzania
– liczba uczestników (w tym osoby towarzyszące)
– grupa wiekowa lub kategoria, do jakiej należą uczestnicy (np. uczniowie, studenci, dorośli, organizacja zawodowa itd.)
– liczba dzieci poniżej 14. roku życia
– preferowany język w trakcie zwiedzania
– szczególne kwestie interesujące grupę
– szczególne potrzeby (np. osoby o ograniczonej możliwości poruszania się)
– inne informacje użyteczne dla szybkiego i skutecznego rozpatrzenia wniosku

Organizatorzy grup przesyłają wnioski na następujące adresy email:

– w przypadku grup z Francji

Wyślij e-mail

– w przypadku grup z Niemiec

Wyślij e-mail
 .

– w przypadku innych grup

Wyślij e-mail
 .
 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Publiczne Wi-Fi

European Parliament -  Amenities

Publiczne Wi-Fi jest dostępne w Parlamencie Europejskim. Szczegóły dotyczące logowania znajdują się we wszystkich strefach dla odwiedzających.

Bezpieczeństwo

Aby wejść do budynków Parlamentu Europejskiego, potrzebny jest ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Wszyscy zwiedzający i ich bagaże podlegają kontroli bezpieczeństwa podobnej do tej, jaka odbywa się na lotniskach. Zabrania się wnoszenia broni palnej, materiałów wybuchowych lub substancji łatwopalnych, gazów pieprzowych, ostrych przedmiotów i innych artykułów, które można uznać za broń. Zgodnie z francuskimi przepisami krajowymi niektóre z zakazanych przedmiotów mogą zostać przekazane policji.

W strefie dla zwiedzających można fotografować i filmować, natomiast jest to zabronione w strefie bezpieczeństwa oraz na galerii sali obrad podczas posiedzeń plenarnych.

 

Zwiedzający niepełnosprawni

Parlament Europejski wciąż stara się poprawić dostępność dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie nasze budynki i atrakcje są w pełni dostępne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz szczególnych potrzebach, w tym dla osób na wózkach inwalidzkich.

During visits, our staff are happy to work with sign-language interpreters. It is up to group leaders to arrange for the services of such interpreters.

Jeśli potrzebujesz szczególnej pomocy, poinformuj nas wcześniej.
 .

Udogodnienia dla zwiedzających

Kawiarnia oferująca napoje chłodzące i smaczne przekąski oraz sklep z pamiątkami, znajdujące się w strefie dla zwiedzających, są otwarte wyłącznie w tygodniach sesyjnych. Stołówka dla zwiedzających jest dostępna po wcześniejszej rezerwacji.

Szatnia znajdująca się przy wejściu dla zwiedzających zaraz za punktem kontroli bezpieczeństwa jest dostępna jedynie podczas posiedzeń plenarnych.

 

KALENDARZ

SESJA PLENARNA

Strasburgu
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 00:00:00 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 00:00:00 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 00:00:00 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 00:00:00 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 00:00:00 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 00:00:00 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 00:00:00 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 00:00:00 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 00:00:00 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 00:00:00 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 00:00:00 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 00:00:00 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 00:00:00 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 00:00:00 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 00:00:00 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 00:00:00 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 00:00:00 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 00:00:00 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 00:00:00 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 00:00:00 CET 2017

Sesja plenarna

Sesja plenarna
Wystawa
Inne

JAK NAS ZNALEŹĆ

PARLAMENT EUROPEJSKI
Wejście Louise Weiss nr 2
1, Allée du Printemps
F-67070 Strasburg cedex

 .

Pociąg

Idź na stronę internetową SNCF (koleje francuskie).

SNCF

Autobus

Linie nr 6, 30 i 72: przystanek „Droits de l’Homme” (10 min. pieszo od Parlamentu)

Tramwaj

Tram line E: "Parlement Européen" stop

Transport publiczny w Strasburgu

KONTAKT

Masz pytanie lub komentarz? Wyślij nam e-mail!

Wyślij e-mail
 .

REZERWACJA I WSTĘP

Wstęp jest bezpłatny.

Prosimy o zajrzenie do każdej sekcji strony, żeby zapoznać się ze szczegółowymi procedurami dla każdego rodzaju zwiedzania.

SOCIAL MEDIA