skip to content

Navštívte Európsky parlament

Príďte a staňte sa jeho súčasťou!
 

Návšteva Európskeho parlamentu, ktorý je hlasom občanov Európskej únie, je vynikajúcou príležitosťou oboznámiť sa s jeho činnosťou  a jeho vplyvom v Európe a vo svete.

Návšteva Európskeho parlamentu, ktorý je hlasom občanov Európskej únie, je vynikajúcou príležitosťou oboznámiť sa s jeho činnosťou,  a s jeho vplyvom v Európe a vo svete.

V Bruseli sa dá toho veľa vidieť: môžete navštíviť rokovaciu sálu, preskúmať expozície Parlamentária vybavené špičkovou technikou, vyskúšať si rolovú hru či vydať sa za tajomstvami minulosti do dlho očakávaného Domu európskej histórie. Tieto aktivity sú navrhnuté tak, aby znázorňovali a vysvetľovali, ako funguje Európsky parlament, kde sú jeho počiatky a čo robí pre občanov Európskej únie. Všetky sú úplne bezplatné a takmer všetky sú dostupné v  24 úradných jazykov EÚ.

Okrem toho je možné navštíviť aj rokovaciu sálu v Štrasburgu, kde sa koná väčšina plenárnych schôdzí, ako aj program Euroscola určený pre školy. Vynikajúcim doplnkom výletu do Európskeho parlamentu je návšteva blízkeho pamätníka alsasko-moselského regiónu v meste Schirmeck.

V Luxemburgu môžete nazrieť do prvej rokovacej sály Európskeho parlamentu vybudovanej osobitne na tento účel, ako aj do ďalších budov.

NOVINKY

 

PODUJATIA A VÝSTAVY

Zistite, čo sa deje v Európskom parlamente.

SPOZNAJTE EURÓPSKY PARLAMENT ZBLÍZKA 20-06-2017 - 27-06-2018

V Berlíne, Ľubľane a Štrasburgu sú už otvorené nové návštevnícke centrá inšpirované Parlamentáriom v Bruseli. Tieto centrá sú prvé z mnohých, ktoré sa objavia v celej Európe a návštevníkom ponúknu jedinečný spôsob, ako sa dozvedieť viac o Európskom parlamente.

EXPPRESKÚMAJTE, AKO JE EURÓPA PREPOJENÁ! Brussels - 06-05-2017 - 06-05-2018

Čo spája občanov v Európe a za jej hranicami? Viac sa dozviete na prvej dočasnej výstave s názvom INTERAKCIE, ktorá sa nachádza v novom Dome európskej histórie. Výstava zahŕňa inštaláciu Po stopách mojej Európy, kde si môžete vytvoriť digitálnu mapu svojich prepojení s inými ľuďmi v celej Európe. Zapojiť sa môžete aj online!

 .

ĎALŠIE INFORMÁCIE O EURÓPSKEJ ÚNII V BRUSELI

 
SOCIAL MEDIA
 

PROGRAM

THE 28 IN YOUR PLATE

Brusel
22-06-2016

Esplanade Solidarność

MINI PLENÁRNE ZASADNUTIE

Brusel
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 23:59:59 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 23:59:59 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 23:59:59 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 23:59:59 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 23:59:59 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 23:59:59 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 23:59:59 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 23:59:59 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 23:59:59 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 23:59:59 CET 2017
Wed Feb 28 00:00:00 CET 2018 - Thu Mar 01 23:59:59 CET 2018
Wed May 02 00:00:00 CEST 2018 - Thu May 03 23:59:59 CEST 2018

Mini Plenárne Zasadnutie

PLENÁRNE ZASADNUTIE

Štrasburg
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 23:59:59 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 23:59:59 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 23:59:59 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 23:59:59 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 23:59:59 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 23:59:59 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 23:59:59 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 23:59:59 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 23:59:59 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 23:59:59 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 23:59:59 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 23:59:59 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 23:59:59 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 23:59:59 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 23:59:59 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 23:59:59 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 23:59:59 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 23:59:59 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 23:59:59 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 23:59:59 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 23:59:59 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 23:59:59 CET 2017
Mon Jan 15 00:00:00 CET 2018 - Thu Jan 18 23:59:59 CET 2018
Mon Feb 05 00:00:00 CET 2018 - Thu Feb 08 23:59:59 CET 2018
Mon Mar 12 00:00:00 CET 2018 - Thu Mar 15 23:59:59 CET 2018
Mon Apr 16 00:00:00 CEST 2018 - Thu Apr 19 23:59:59 CEST 2018
Mon May 28 00:00:00 CEST 2018 - Thu May 31 23:59:59 CEST 2018
Mon Jun 11 00:00:00 CEST 2018 - Thu Jun 14 23:59:59 CEST 2018

Plenárne Zasadnutie

Plenárne zasadnutie
Výstava
Ostatné
SOCIAL MEDIA
 

VAŠE REAKCIE

Máte otázky alebo  komentáre ohľadom novej web stránky?

Pošlite nám email.
 .

FOTOGALÉRIA