skip to content
 

Vitajte na Stanici Európa

Miesto, kde začať návštevu Európskeho parlamentu
 

Na jeseň roku 2016 sa bývalá železničná stanica Brusel – Luxemburg zmení na bruselské uvítacie centrum pre návštevníkov Európskeho parlamentu. Stanica Európa poskytne návštevníkom všetky potrebné informácie o tom, čo sa dá v Bruseli vidieť a robiť.

Budete si môcť naplánovať a rezervovať návštevu Európskeho parlamentu. Niektoré aktivity si však vyžadujú rezerváciu vopred, a preto si informácie overte na príslušných stránkach.

Pomocou interaktívnych 3D modelov a dotykových displejov sa na Stanici Európa môžete dozvedieť viac o histórii Európskeho parlamentu v Bruseli, o jeho budovách, a dokonca aj o niektorých slávnych návštevníkoch.

 .
 .

NEPREMEŠKAJTE V BRUSELI

 .
Objavte návštevnícke centrum Európskeho parlamentu.
Srdce európskej demokracie

 
Miesto na diskusiu, otázky a úvahy o dejinách Európy
Explore the European Parliament (EN only)
    
 .

VIDEOBLOGERI NA NÁVŠTEVE BRUSELU

Najlepší spôsob, ako zistiť, čo Európsky parlament ponúka, je pozrieť si ho očami samotných návštevníkov. Pozrite si nasledujúce video o tom, ako štyria videoblogeri dostali pozvánku do Bruselu, aby sprostredkovali svoje dojmy z návštevy Európskeho parlamentu.

 .

Ak sa o areáli Európskeho parlamentu v Bruseli chcete dozvedieť viac, kliknite na odkazy v hornej časti stránky alebo si pozrite všetky videá!

 
 .

VÁŠ VRECKOVÝ SPRIEVODCA EURÓPSKYM PARLAMENTOM

Aby ste si svoj výlet mohli lepšie naplánovať, vezmite si bezplatného vreckového sprievodcu Európskym parlamentom, ktorý obsahuje podrobnosti o všetkých aktivitách v ponuke Európskeho parlamentu. Sprievodca je dostupný vo všetkých úradných jazykoch EÚ a obsahuje mapu, ktorá vám pomôže pri orientácii medzi jednotlivými budovami. Nájdete ho vo všetkých verejne prístupných budovách a môžete si ho aj stiahnuť.

 .
 .

INFORMAČNÁ KANCELÁRIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU V BELGICKU

Informačná kancelária Európskeho parlamentu v Belgicku je prepojením medzi Európskym parlamentom a belgickou verejnosťou, tlačou, kultúrnymi organizáciami, vzdelávacími inštitúciami a vôbec všetkými, čo sa zaujímajú o európske záležitosti a úlohu Európskeho parlamentu a jeho poslancov.

Informačná kancelária Európskeho parlamentu v Belgicku sídli v budove bývalej bruselskej stanice Quartier Léopold. Navštívte stránku informačnej kancelárie Európskeho parlamentu v Belgicku a získajte viac informácií o aktivitách, ktoré ponúka. V celej Európskej únii a vo Washingtone existuje 35 ďalších informačných kancelárií. Viac informácií o nich nájdete v sekcii Vo vašom okolí.

 

PROGRAM

Plenárne zasadnutie
Výstava
Ostatné

AKO NÁS NÁJDETE

STANICA EURÓPA
Place du Luxembourg 100
B-1047 Brusel
Belgicko

Vlak

Najbližšou stanicou pri Európskom parlamente je stanica Brusel – Luxemburg.

Belgické železnice

Autobus

Pri Európskom parlamente majú zastávku linky 22, 27, 34, 38, 64, 80 a 95.
Linky 12 a 21 jazdia aj na bruselské letisko.

Metro

Najbližšie zastávky sú Maelbeek a Schuman na trase 1 a 5 a Trône na trase 2 a 6.

Verejná doprava v Bruseli

KONTAKTY

Máte otázku? Chcete nám dať spätnú väzbu? Pošlite nám e-mail!

Poslať e-mail

SOCIAL MEDIA