Návštevy Európskeho parlamentu

Po konzultácii s bezpečnostnou službou Európskeho parlamentu a belgickými regionálnymi a národnými úradmi a v súlade s opatreniami, ktoré vyžaduje momentálny pohotovostný stav č. 3, vítame našich návštevníkov tak ako zvyčajne.

More info:
Bezpečnosť v Bruseli | Verejná doprava v Bruseli | Letisko v Bruseli

Európsky Parlament

Staňte sa jeho súčasťou
 

Európsky parlament má tri sídla: v Štrasburgu, Luxemburgu a Bruseli. Väčšina plenárnych zasadnutí sa koná v Štrasburgu, no poslanci majú svoje hlavné kancelárie v Bruseli. V Luxemburgu má Parlament svoju administratívu.

Návšteva Parlamentu je vynikajúcou príležitosťou zoznámiť sa s jeho fungovaním a s tým, aký má táto inštitúcia dopad na celú Európu. Predstavuje totiž hlas európskych občanov.

V Bruseli môžete navštíviť rokovaciu sálu (Návšteva plenárnej sály a prednáška pre skupiny || Návštevy plenárnej sály pre jednotlivcov) alebo hypermoderné návštevnícke centrum Parlamentàrium, kde si môžete na vlastnej koži vyskúšať, aké je to byť europoslancom. Už čoskoro budete môcť navštíviť aj Dom európskej histórie, ktorý práve dokončujeme. Všetky tieto aktivity sú navrhnuté tak, aby ste čo najlepšie pochopili, ako sa Parlament postupne vyvíjal, ako pracuje v súčasnosti a čo prináša občanom. Toto všetko je navyše úplne zadarmo a takmer všetko je aj v slovenčine.

V Štrasburgu môžete navštíviť hlavnú zasadaciu miestnosť, kde sa koná väčšina plenárnych zasadnutí. Pre žiakov a študentov tu pravidelne organizujeme jedinečné podujatie Euroscola, počas ktorého sa môžu zahrať na poslancov.

 

EP Spotter

Explore the European Parliament

Download EP Spotter on your smartphone and explore the European Parliament in Brussels! Discover what there is to do, as well as a little about the rich history of the campus' buildings, as your smartphone guides you on your very own personal tour (Available in English only).

Get the app for iOS | | Get the app for Android

 
 

Podujatia a výstavy

V Parlamente sa vždy niečo deje!

HEMICYCLE VISIT - BRUSSELS

Discover the hemicycle this summer!
Brussels

To meet increased demand over the summer, new opening times will give individual visitors more chances than ever to see the Hemicycle with the help of a multimedia guide. No advance booking is required.

Read more...

EUROPA EXPERIENCE

The exhibition in the European House Berlin
Berlin

Experience Europe at the heart of Berlin! The exhibition EUROPA EXPERIENCE will take you on a journey through the history, politics and daily life of the European Union. Participate in a plenary session of the European Parliament in the 360° cinema and discover how you can shape European politics!

Read more...

SEARCHING FOR BEAUTY

What does beauty mean for you?
Brussels

From 8 July until 18 September Parlamentarium is hosting a multimedia temporary exhibition on what beauty means to us now, in Europe and around the world.

Share your visions on beauty around you and get them displayed in the exhibition too!

Read more...

AROUND EUROPE ON 28 PLATES

Taste Europe's diversity
Brussels

On 22 June, journey around Europe from the comfort of your plate as each Member State of the European Union serves up the finest dishes that their national cuisine has to offer.

From 12pm until 7pm, get a taste of Europe for free on the Esplanade and see how many countries you can visit.

 
Parlamentarium / Návšteva rokovacej sály  a prednáška pre skupiny/ Rolová hra/ Návšteva sály pre jednotlivcov

Brusel je srdcom Európskej únie. Je sídlom Európskej rady, Európskej komisie, Európskeho parlamentu a mnohých ďalších európskych orgánov. Strávte len pol hodinu v európskej štvrti a nasávajte jej atmosféru... obleky, čierne limuzíny, ľudia s pohárom kávy v ruke a tváre známe z televíznych správ. To všetko nájdete tu!

Návšteva rokovacej sály pre skupiny a jednotlivcov/ Euroscola

Štrasburg je oficiálnym sídlom Európskeho parlamentu. Každý mesiac sa tam poslanci schádzajú na štyri dni, aby hlasovali a rokovali na pravidelných schôdzach, ktoré sú známe ako plenárne zasadnutie. Pozývame návštevníkov, aby sa dozvedeli viac počas informatívneho rozhovoru v dĺžke približne jednej hodiny.

Luxemburg

Ak chcete navštíviť priestory EP v Luxemburgu, kontaktujte prosím, luxemburskú informačnú kanceláriu

European Parliament
Bureau d'Information de Luxembourg

7, rue du Marché-aux-Herbes
L-2929 LUXEMBOURG

00352/4300 22704

Európsky parlament vo vašej krajine

Kontaktujte jednu z informačných kancelárií Európskeho parlamentu

 
Tools
Predseda Európskeho parlamentu
Informácie a vedomosti nám umožňujú plne sa podieľať na demokratickej spoločnosti. Európsky parlament preto otvára svoje brány verejnosti, aby občania Európskej únie mohli lepšie porozumieť práci svojich zástupcov, volených poslancov Európskeho parlamentu.

Rád by som Vás privítal v tejto časti, ktorá je venovaná návštevám našej inštitúcie - Európskeho parlamentu. Či v Bruseli alebo v Štrasburgu, Parlament Vás víta a pozýva , aby ste sa naučili viac o jeho úlohe a fungovaní a navštívili rokovaciu sálu, v ktorej sú počuť hlasy všetkých Európanov a kde sa prijímajú zákony Európskej únie. Ak pricestujete do Bruseli využite možnosť prežiť európsku demokraciu  a navštívte "Parlamentarium" -  stredisko pre návštevníkov Európskeho parlamentu.

Dúfam, že sa Vám návšteva Európskeho parlamentu bude páčiť. Európsky parlament reprezentuje 500 miliónov Európanov a pracuje v 24 oficiálnych jazykoch.
S úctou,
Martin Schulz
Predseda Európskeho parlamentu
 

Vreckový sprievodca Európskym parlamentom (Brusel)

Staňte sa jeho súčasťou!

Sociálne médiá