skip to content

Obiščite Evropski parlament

Pridite in sodelujte
 
Obiščite Evropski parlamentMožnosti za obisk Evropskega parlamenta v Bruslju, Strasbourgu in Luxembourgu, vključno z ogledom sejne dvorane, centra za obiskovalce Parlamentarium in Hiše evropske zgodovine  

Evropski parlament deluje v Strasbourgu, Luxembourgu in Bruslju. Večina plenarnih zasedanj poteka v Strasbourgu, poslanci Evropskega parlamenta imajo svoje glavne pisarne v Bruslju, Luxembourg pa gosti del uprave.

Obisk Evropskega parlamenta je odlična priložnost, da se seznanite z delom Parlamenta, ki je glas državljanov Evropske unije, in njegovim vplivom, ki seže po Evropi in svetu.

V Bruslju je ponudba zelo pestra: lahko si ogledate plenarno dvorano, raziskujete inovativni Parlamentarium, izkusite igro vlog  ali odkrivate preteklost v težko pričakovani Hiši evropske zgodovine. Te aktivnosti so zastavljene tako, da predstavijo in pojasnijo, kako deluje Evropski parlament, kako se je razvijal in kaj počne za državljane Evropske unije. Vse aktivnosti so brezplačne in večinoma na voljo v vseh 24 uradnih jezikih EU.

Obiskati je mogoče tudi plenarno dvorano v Strasbourgu, kjer poteka večina plenarnih zasedanj in kjer domuje šolam namenjeni program Euroscola. Obisk Evropskega parlamenta lahko odlično dopolnite z izletom do spominskega središča Alzacije in Mozele v bližnjem Schirmecku.

V Luxembourgu si lahko ogledate prvo lastno plenarno dvorano Evropskega parlamenta in druge zgradbe.

NAJNOVEJŠE

 

DOGODKI IN RAZSTAVE

Poglejte, kaj se dogaja v Evropskem parlamentu!

DIVE INTO EUROPEAN CINEMA Brussels - 12-10-2016 - 29-01-2017

-Vsebina je na voljo le v angleškem jeziku- For the last 10 years, the LUX Film Prize has been celebrating the role of European cinema in shaping our societies and sparking debate on major issues. Many events will be organised to celebrate this anniversary, among which is an exhibition about the prize on show in the Parlamentarium until January, detailing its evolution and some of the 100 remarkable films the prize has featured..

GALERIJA

 
SOCIAL MEDIA
 
Predsednik Evropskega parlamenta
Dobrodošli na spletišču Evropskega parlamenta za obiskovalce.

Evropski parlament vam odpira svoja vrata v Bruslju, Strasbourgu in Luxembourgu ter vam ponuja številne možnosti, da se seznanite z njegovo vlogo in delom.

V vsaki državi EU ima Parlament svojo informacijsko pisarno, ki jo lahko obiščete in kjer lahko dobite informacije in odgovore na vprašanja o delovanju Parlamenta.

Kjerkoli nas obiščete, vam želim prijeten obisk Evropskega parlamenta, ki je skupen dom za 507 milijonov Evropejcev!
Martin Schulz
predsednik Evropskega parlamenta
 

PROGRAM

PLENARNO ZASEDANJE

Strasbourg
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 00:00:00 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 00:00:00 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 00:00:00 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 00:00:00 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 00:00:00 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 00:00:00 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 00:00:00 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 00:00:00 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 00:00:00 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 00:00:00 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 00:00:00 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 00:00:00 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 00:00:00 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 00:00:00 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 00:00:00 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 00:00:00 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 00:00:00 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 00:00:00 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 00:00:00 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 00:00:00 CET 2017

Plenarno zasedanje

Plenarno zasedanje
Razstava
Drugo
SOCIAL MEDIA
 

KAKO DO NAS?

Informacije, kako priti do različnih stavb Evropskega parlamenta, najdete na straneh posamezne lokacije.

VAŠE MNENJE

Kakšno je vaše mnenje o prenovljenem spletišču za obiskovalce?

Pošljite e-pošto
 .