Please fill this field
Title here

100 Books on Europe to Remember

Knygos

Sveiki atvykę

Kaip Europos Parlamento pirmininkas, džiaugiuosi, galėdamas jus pasveikinti apsilankius šioje specialioje skaitmeninėje platformoje, kurioje galite susipažinti su „100 knygų apie Europą, kurias verta perskaityti“.

Šie iškilūs leidiniai nušviečia Europos Sąjungos šalių drauge nueitą kelią ir padeda suprasti bendrą Europos tapatybę. Juk Europa būtent ir gimė iš menininkų, rašytojų ir amatininkų idėjų mainų. Dar gerokai prieš atsirandant Europos Sąjungai, Europoje jau buvo susikūrusi idėjų erdvė, jungusi žemyną per literatūrą ir meną. Iš tiesų tarp Caravaggio ir Rembrandto, Vivaldi ir Bacho, Shakespearo ir Molière‘o esama kažko bendra, europietiška.

Šio knygų rinkinio tikslas – atskleisti visuomenei, kaip Europos idėja konkretizavosi ir peraugo į Europos integraciją. Todėl jums pristatome išsamų po 1945 m. išleistų akademinių, intelektualinių ir politinių veikalų, kurie visi labai padėjo skatinti ir geriau suprasti šį procesą, rinkinį.

Į jį įtrauktos, mūsų nuomone, iškiliausios knygos, straipsniai, brošiūros ir kalbos. Leidinių sąrašas atspindi Sąjungos geografinę ir kalbinę įvairovę bei platų idėjų ir asmenybių spektrą.

Šio rinkinio kūriniai priklauso Europos Parlamento istorinės bibliotekos kolekcijai, kurią laikome bendru mūsų visų paveldu ir norime pristatyti kuo platesnei auditorijai.

Esu įsitikinęs, kad šiame rinkinyje atrasite meilę Europai bei europietiškos svajonės užuomazgas ir galėsite sekti painiais ir vingiuotais jos įgyvendinimo keliais.

Projektas „100 knygų apie Europą, kurias verta perskaityti“ pasidėjo 2012 m. mano pirmtako iniciatyva ir peraugo 100 leidinių ribą. Šiuo metu sąraše 125 pavadinimai, tačiau projektas bus tęsiamas ir rinkinys vis papildomas.

Įdėta daug pastangų siekiant įgyti platinimo teises, kad šiuos kūrinius būtų galima laisvai atsisiųsti. Nepaisant to, dėl autorių teisių apribojimų kai kuriais atvejais dar negalima atsisiųsti viso leidinio.

Be to, Europos Parlamento istorinės bibliotekos Liuksemburge skaitykloje veikia šio rinkinio tema sudaryta visuomenei atvira nuolatinė paroda.

Linkiu jums įdomaus ir įkvepiančio skaitymo!

Antonio Tajani

Pirmininkas

2018 m. gegužės mėn.