Europos Parlamento frakcijos
Europos Parlamento nariai susiskirstę frakcijomis: jie grupuojami ne pagal pilietybę, o pagal politines pažiūras. Šiuo metu Europos Parlamente yra 8 frakcijos.
Frakcijai sukurti reikalingi 23 Parlamento nariai, be to, frakcijoje turi būti atstovaujama bent ketvirtadaliui valstybių narių. Parlamento narys negali priklausyti daugiau negu vienai frakcijai.
Kai kurie Parlamento nariai nepriklauso jokiai frakcijai; jie vadinami nepriklausomais nariais.
Europos Parlamento frakcijų vaidmuo
Frakcijos gali būti formuojamos bet kuriuo Parlamento kadencijos metu.
Kiekviena frakcija rūpinasi savo vidaus organizacine struktūra ir paskiria pirmininką (ar pirmininkus), biurą bei sekretoriatą.
Politinės frakcijos turi tam tikrų privalumų – jos atlieka svarbų vaidmenį nustatant Parlamento darbotvarkę, joms skiriama daugiau kalbėjimo laiko debatuose. Jos gali samdytis darbuotojus ir yra aprūpinamos administraciniais ištekliais, kurie finansuojami Parlamento biudžeto lėšomis. Jos taip pat priima sprendimus dėl parlamentinių komitetų ir delegacijų steigimo.
Frakcijų pirmininkų susitarimu vietos plenarinių posėdžių salėje – iš kairės į dešinę – Parlamento nariams skiriamos atsižvelgiant į jų politines pažiūras.
Prieš kiekvieną balsavimą plenariniame posėdyje frakcijos išnagrinėja Parlamento komitetų parengtus pranešimus ir pateikia jų pakeitimus.
Savo poziciją frakcija priima surengusi frakcijos vidaus diskusiją. Nė vienas Parlamento narys negali būti priverstas balsuoti prieš savo įsitikinimus.