Eiropas Parlamenta politiskās grupas
Eiropas Parlamenta deputāti apvienojas politiskajās grupās, kas veidotas atbilstīgi viņu politiskajai pārliecībai, nevis valstiskajai piederībai. Šobrīd Eiropas Parlamentā ir 8 politiskās grupas.
Lai izveidotu politisko grupu, tajā ir jābūt vismaz 23 deputātiem un tai jāpārstāv vismaz viena ceturtdaļa dalībvalstu (šobrīd septiņas). Deputāti var darboties tikai vienā politiskajā grupā.
Daži deputāti neiesaistās nevienā politiskajā grupā, un viņi ir pie politiskajām grupām nepiederoši deputāti.
Politisko grupu loma Eiropas Parlamentā
Politiskās grupas var izveidot jebkurā brīdī Parlamenta sasaukuma laikā.
Katrai politiskā grupa veido savu iekšējo organizatorisko struktūru, ieceļot priekšsēdētāju (vai līdzpriekšsēdētājus), biroju un sekretariātu.
Politiskajām grupām ir noteiktas priekšrocības, piemēram, lielāka ietekme, nosakot EP darbakārtību, lielāks uzstāšanas laiks plenārsēdēs, plašākas biroja telpas, vairāk darbinieku un lielāks budžets pasākumu organizēšanai un komunikācijai. Politiskās grupas arī lemj par parlamentāro komiteju un Parlamenta delegāciju sastāvu.
Vienojoties ar politisko grupu priekšsēdētājiem, deputātiem atkarībā no viņu politiskās piederības tiek piešķirtas vietas Parlamenta plenārsēžu zālē, proti, kreisajā vai labajā spārnā.
Pirms katra balsojuma plenārsēdē politiskās grupas rūpīgi izskata Parlamenta komiteju sagatavotos ziņojumus un iesniedz šo ziņojumu grozījumus.
Politiskā grupa savu nostāju pieņem pēc tās dalībnieku savstarpējas apspriešanās. Nevienam deputātam nevar aizliegt balsot pēc saviem ieskatiem.