Euroopa Parlamendi partnerkooli programm

Euroopa Parlamendi partnerkooli programmi eesmärk on tutvustada Euroopa parlamentaarset demokraatiat, Euroopa Parlamendi tegevust ning Euroopa väärtusi. Programmi sihtrühmaks on keskkoolide ja kutsekoolide õpilased, kelle hariduslik, ühiskondlik ja geograafiline taust võib olla äärmiselt mitmekesine. Programm selgitab õpilastele ELi kodanike õigusi ning õpetab neid Euroopa demokraatlikes protsessides aktiivselt kaasa lööma. Veebisaidilt leiab programmi toimimise ja osalevate koolide kohta kogu vajaliku teabe ning lisaks sisaldab see ka kasulikke õppematerjale.

Loe lähemalt

Euroopa parlamentaarset demokraatiat tutvustav programm võimaldab osaleda ELiga seotud praktilises tegevuses, õppida seda korraldama, olla kogukonnas aktiivne ning suhelda Euroopa Parlamendi liikmetega. Programmi võimalused on mitmekesised!

Rohkem teavet

Koolide kaart

Ülevaade programmis osalevatest koolidest nii ELis kui ka riigiti. EPAS toob koolid omavahel kokku ning aitab toetada Euroopa parlamentaarset demokraatiat, jagada kogemusi ja suhelda laiema kogukonnaga.

Otsi koole

Õppematerjalid

Kogu oluline teave Euroopa Liidu, selle liikmesriikide, ajaloo ja väärtuste kohta, samuti meie igapäevaelu seisukohast. Õppematerjalide varamust leiab muu hulgas harivat materjali valeuudiste kohta, viktoriine ning rollimängu, mille käigus saavad õpilased kehastuda Euroopa Parlamendi liikmeteks.

Vaata õppematerjale

Löö kaasa!

EL korraldab ka muud noortetegevust. Osaleda saab mitmetes ettevõtmistes nagu Euroscola, Euroopa noorteüritus (EYE), Erasmus+, Karl Suure Euroopa noorteauhind, European Youth Ideas ja paljud muud.

ELi muu noortetegevus

President Sassoli videotervitus Euroopa Parlamendi saadikutekooli võrgustikule

Euroopa Parlamendi president David Sassoli pöördub videotervitusega kõigi Euroopa Parlamendi saadikutekooli õpetajate ja õpilaste poole. Saadikutekool aitab tuua Euroopa Liitu inimestele lähemale, edendab parlamentaarset demokraatiat ja kaasab noori.

EPAS sinu koduriigis

Täpsem teave partnerkoolide ja muude noorteprogrammide kohta ning uudised ja teave lähikonnas toimuvate ELi teemadega seotud ürituste ning algatuste kohta.

Euroopa Parlamendi büroode lehele

Vaata EPASe Facebooki lehekülge ja jälgi meie võrgustiku tegevust!

Vaata meid Facebookis

Partnerkoolide võrgustiku lehekülg