Weź udział w innych programach i działaniach Parlamentu Europejskiego

Euroscola

Przeżyj jeden dzień z życia posła dzięki wyjątkowej wizycie w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Uczniowie szkół średnich na jeden dzień wcielają się w rolę posłów do Parlamentu Europejskiego i biorą udział w sesjach plenarnych i posiedzeniach komisji, podczas których debatują i głosują nad rezolucjami dotyczącymi bieżących spraw. Nauczyciele natomiast mogą spotkać się z kolegami i wymienić doświadczeniami na temat zajęć w klasie.

Dowiedz się więcej o Euroscoli Otwórz na nowej stronie

Europejskie Spotkanie Młodzieży

Weź udział w inspirujących spotkaniach. Co dwa lata Europejskie Spotkanie Młodzieży (EYE) gromadzi w Parlamencie Europejskim w Strasburgu tysiące młodych ludzi, którzy przyjeżdżają z całej Unii i spoza niej, aby wyrobić sobie zdanie i podzielić się opiniami na temat przyszłości Europy. Dla ludzi w wieku 16–30 lat to doskonała okazja, by spotkać się, znaleźć inspirację i wymienić poglądy z ekspertami, działaczami, wpływowymi postaciami i decydentami w samym sercu europejskiej demokracji.

Odwiedź stronę EYE Otwórz na nowej stronie

Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego

Może to właśnie do ciebie trafi kolejna nagroda? Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego przyznawana jest młodym ludziom w wieku 16–30 lat mogącym pochwalić się projektami, które promują zrozumienie na poziomie europejskim i międzynarodowym, pomagają kształtować wspólne poczucie europejskiej tożsamości i integracji, dostarczają młodym ludziom w Europie wzorów do naśladowania i stanowią dla Europejczyków praktyczny przykład życia we wspólnocie.

Dowiedz się więcej o nagrodzie Otwórz na nowej stronie

Pomysły europejskiej młodzieży

Podziel się swoimi pomysłami na lepszą przyszłość, odpowiadając na pytania dotyczące aktualnych zagadnień. Jest to możliwe dzięki platformie pomysłów europejskiej młodzieży.

Odwiedź stronę pomysłów europejskiej młodzieży Otwórz na nowej stronie

wspolnie.eu

Dołącz do społeczności! Wspolnie.eu to ogólnoeuropejska społeczność osób pragnących wspólnie kształtować Europę. Jest to inicjatywa Parlamentu Europejskiego gromadząca obywateli, którzy chcą promować demokrację i wartości UE, konstruktywnie rozmawiać na ich temat i działać na ich rzecz. Weź udział w wydarzeniach regularnie organizowanych online i w państwach członkowskich.

Dowiedz się więcej o społeczności Otwórz na nowej stronie

Odwiedź Parlament Europejski

Dowiedz się, jak wyglądają wizyty w Parlamencie Europejskim w Brukseli i w Strasburgu, a także w twoim kraju. Zobacz salę obrad plenarnych i Parlamentarium w Brukseli i Strasburgu, Dom Historii Europejskiej, dom Jeana Monneta koło Paryża i obiekty Europa Experience w niektórych państwach członkowskich.

Sprawdź różne opcje wizyt Otwórz na nowej stronie

Zostań stażystą

Znajdź wszystkie informacje o tym, jak ubiegać się o staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli, Luksemburgu i Strasburgu lub jego biurach kontaktowych w państwach członkowskich.

Dowiedz się więcej o tym, jak zostać stażystą Otwórz na nowej stronie

Erasmus+

Chcesz studiować za granicą? Erasmus+ to unijny program wspierający edukację, szkolenia, młodzież i sport w Europie. Dzięki niemu ponad 4 milionów Europejczyków może studiować, szkolić się i zdobywać doświadczenie za granicą.

Odwiedź stronę Erasmus+ Otwórz na nowej stronie

Europejski Korpus Solidarności

Pracuj lub zostań wolontariuszem w kraju lub za granicą. Europejski Korpus Solidarności to nowa inicjatywa unijna, która umożliwia młodym ludziom wolontariat lub pracę w ramach projektów na rzecz społeczności i ludzi z całej Europy realizowanych w ich własnym kraju lub za granicą.

Odwiedź stronę Europejskiego Korpusu Solidarności Otwórz na nowej stronie

Wolontariusze pomocy UE

Pomóż społecznościom dotkniętym klęskami żywiołowymi. Inicjatywa „Wolontariusze pomocy UE” łączy wolontariuszy i organizacje z różnych krajów, by zapewnić praktyczne wsparcie dla projektów pomocy humanitarnej i przyczynić się do budowania lokalnych zdolności i odporności społeczności dotkniętych klęskami żywiołowymi.

Odwiedź stronę wolontariuszy pomocy UE Otwórz na nowej stronie

DiscoverEU

Podróżuj po Europie i ucz się od innych kultur. DiscoverEU to unijna inicjatywa, dzięki której można poznawać Europę poprzez jej doświadczanie. Podróżując, głównie pociągiem, odkryjesz niezwykłe krajobrazy i przeróżne miasta i miasteczka Europy.

Dowiedz się więcej o DiscoverEU Otwórz na nowej stronie