Program Parlamentu Europejskiego Szkoła-Ambasador

Program Parlamentu Europejskiego „Szkoła-Ambasador” (EPAS) popularyzuje wiedzę na temat europejskiej demokracji parlamentarnej, roli Parlamentu Europejskiego i europejskich wartości wśród uczniów szkół średnich i zawodowych o różnym przygotowaniu oraz różnym pochodzeniu społecznym i geograficznym. Program pozwala uczniom zrozumieć ich prawa jako obywateli UE oraz nauczyć się aktywnie uczestniczyć w demokratycznych procesach Unii. Na naszej stronie można znaleźć szczegółowe informacje na temat sposobu działania programu i szkół biorących w nim udział oraz przydatne materiały dydaktyczne przygotowane z myślą o uczniach.

O programie EPAS

Dowiesz się więcej o europejskiej demokracji parlamentarnej, zorganizujesz i weźmiesz udział w praktycznych zajęciach na temat UE i nawiążesz kontakty z lokalną społecznością i posłami do Parlamentu Europejskiego. To właśnie oferuje program.

Dowiedz się więcej o programie

Mapa szkół

Dowiedz się, które szkoły w UE i twoim kraju biorą udział w programie. Możecie połączyć siły, by razem promować europejską demokrację parlamentarną, dzielić się najlepszymi praktykami i współpracować z lokalnymi społecznościami.

Szukaj szkół-ambasadorów

Materiały dydaktyczne

Wszystko, co zawsze chciałeś wiedzieć o UE: jej państwa członkowskie, historia, wartości i wpływ na twoje życie codzienne. Dowiedz się więcej na temat fałszywych informacji, sprawdź swoją wiedzę w quizie internetowym i zostań posłem do Parlamentu Europejskiego dzięki grze fabularnej.

Zobacz materiały dydaktyczne

Weź udział

Dowiedz się więcej o innych działaniach UE dotyczących młodzieży: Euroscola, Europejskie Spotkanie Młodzieży (EYE), Erasmus+, Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego, platforma European Youth Ideas itp.

Przeczytaj o innych działaniach UE dotyczących młodzieży

EPAS w twoim kraju

Dowiedz się, co się dzieje w szkołach-ambasadorach i innych programach na rzecz młodzieży w twoim kraju, i śledź wiadomości, informacje, wydarzenia i inicjatywy w twojej okolicy związane z UE.

Odwiedź strony biur kontaktowych Parlamentu Europejskiego

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i bądź w kontakcie z siecią szkół-ambasadorów

Znajdź nas na Facebooku

Strona sieci szkół-ambasadorów