Jsme tu pro vás 

Evropský parlament pracuje ve prospěch všech Evropanů a Evropanek. Parlament je zde pro vás, nehledě na to, jak se chcete zapojit - zda chcete sledovat, co se děje, zda chcete pro Parlament pracovat nebo zda chcete vyjádřit svůj názor.

Buďte v obraze 

Máte dojem, že Evropský parlament je velmi daleko od místa, kde žijete? Informujte se o tom, co se v Parlamentu děje, prostřednictvím našich informačních stránek a dokumentačních služeb. Můžete rovněž kontaktovat naši kontaktní kancelář ve Vaší zemi, kde je vše k dispozici ve Vašem jazyce.

Ozvěte se 

Máte něco na srdci? Ozvěte se. Domníváte-li se, že právní předpisy EU jsou u Vás porušovány, předložte Parlamentu petici nebo oslovte evropského veřejného ochránce práv, potřebujete-li zprostředkovatele. Můžete také společně s ostatními požadovat prostřednictvím občanské iniciativy přijetí nových právních předpisů

Spolupracujte s námi 

Chtěli byste poznat Parlament zblízka, například při práci pro tento orgán? Seznamte se s možnostmi, jak se stát naším kolegou či kolegyní, přijeďte k nám na stáž nebo se zúčastněte studijní návštěvy.

Transparentnost a etika 

S tím, jak roste význam i vliv Evropského parlamentu, je stále důležitější, aby zastupoval zájmy obyvatelstva zcela otevřeným a transparentním způsobem. Zjistěte o naší práci více.

atyourservice_home_large    
 

Navštivte Parlament

Přijďte a přesvědčte se sami o tom, jak se z návrhů stávají skutečné právní předpisy, a prohlédněte si místa, kde Vaši poslanci a poslankyně EP formují budoucnost Evropy. V Bruselu a ve Štrasburku Vám nabízíme celou řadu aktivit, z nichž si určitě vyberete, ať už přijedete sami, s rodinou nebo ve skupině.

O Parlamentu

Evropský parlament je významným fórem pro politické debaty a rozhodování na unijní úrovni. Poslanci a poslankyně Evropského parlamentu jsou přímo voleni voliči ve všech členských státech, aby zastupovali zájmy občanů.

Přístup k dokumentům

Všichni občané EU mají právo na přístup k dokumentům Evropského parlamentu, Rady a Komise. Evropský parlament umožňuje přímý přístup k většině svých dokumentů v elektronické podobě.

Zakázky a granty

Evropský parlament má podle finančního nařízení o souhrnném rozpočtu Evropské unie povinnost vyhlašovat zakázky na nákup zboží a služeb veřejně formou veřejného nabídkového řízení.