Euroopa Parlament võib olla konverentside, arutelude, seminaride, suvekoolide jne patroon, kui üritusel on selge Euroopa mõõde ja see toob eelkõige esile Euroopa Parlamendi või Euroopa Liidu olulisust ja panust või prioriteete vastavas valdkonnas ning sellel on oluline kandepind. Lisaks peavad olema kinnitatud ürituse kuupäev(ad) ja koht ning ürituse kestus peab olema piiratud. Üritus peab olema mittetulunduslik.
Erilist tähelepanu pööratakse sellele, mil määral suurendatakse üritusega teadlikkust Euroopa parlamentaarsest demokraatiast ja edendatakse Euroopa kodanikuaktiivsust, põhiõigusi, soolist võrdõiguslikkust, mittediskrimineerimist ja sotsiaalset kaasamist. Suurt tähelepanu pööratakse ka noorte korraldatud või noortele suunatud üritustele.
Euroopa Parlament ei saa olla sellise ürituse patroon, mis on kommertslikku laadi või millel on kommertseesmärk ja millega reklaamitakse või edendatakse kas otseselt või kaudselt kaubamärke või kaubanduslikku tegevust. Parlament ei saa olla patroon ka siis, kui tegemist on parteipoliitilise üritusega, sealhulgas rahaliste vahendite kogumisega poliitilistel eesmärkidel, või ametiühingute või erakondade tava- või sisetegevusega. Samuti ei saa parlament olla ürituse patroon juhul, kui selle korraldajad ja/või üritus ise kahjustavad demokraatia põhiväärtusi ja Euroopa Liidu põhimõtteid.
Kui üritus, mille patrooniks Euroopa Parlament on nõuetekohaselt asunud, ei vasta enam vajalikele tingimustele, võib president patrooniks asumise otsuse igal ajal tühistada.
Patrooniks olemine ei too Euroopa Parlamendile kaasa mingeid rahalisi kohustusi ega anna õigust kasutada Euroopa Parlamendi ruume. Lisateavet Euroopa Parlamendi patrooniks olemise tingimuste kohta leiate alljärgnevast eeskirjast.