Jūsu rīcībā 

Eiropas Parlaments strādā visu eiropiešu labā. Mēs vienmēr esam atvērti un jūsu rīcībā, neatkarīgi no tā, vai vēlaties sekot līdzi norisēm Parlamentā, ar mums sadarboties vai paust savu viedokli.

Sekojiet līdzi! 

Eiropas Parlaments ir tuvāk, nekā šķiet! Uzziniet par to, kas notiek Parlamentā, iepazīstoties ar mūsu sagatavoto informāciju un izmantojot dokumentācijas dienestu pakalpojumus. Varat arī sazināties ar Parlamenta biroju jūsu valstī. Tajā visi pieejamie materiāli ir jūsu dzimtajā valodā.

Lieciet sevi sadzirdēt! 

Jums ir kas sakāms? Uzrunājiet mūs! Iesniedziet Parlamentam lūgumrakstu, ja jūs uzskatāt, ka jūsu dzīvesvietā tiek pārkāpti ES tiesību akti, vai sazinieties ar Eiropas ombudu, ja jums ir nepieciešams vidutājs. Jūs varat arī tiešā veidā aicināt pieņemt jaunus likumus, kopā ar citiem organizējot pilsoņu iniciatīvu.

Strādāsim kopā! 

Vai jums interesē tieša pieredze Parlamentā, piemēram, darbs tajā? Iepazīstieties ar iespējām kļūt par mūsu kolēģi, praktikantu vai piedalīties mācību vizītē.

Pārredzamība un ētiskums 

Tā kā Eiropas Parlaments kļūst arvien nozīmīgāks un ietekmīgāks, tam svarīgāk nekā jebkad ir pārstāvēt eiropiešu intereses pilnībā atvērtā un pārredzamā veidā. Uzziniet vairāk par to, kā mēs strādājam.

atyourservice_home_large    
 

Paviesojieties Parlamentā!

Laipni lūgti apmeklēt vietu, kur jūsu ievēlētais deputāts pieņem lēmumus par Eiropas nākotni. Te varēsiet savām acīm vērot, kā priekšlikumi kļūst par tiesību aktiem. Parlamenta darba vietās Briselē un Strasbūrā mēs piedāvājam dažādas aktivitātes, no kurām sev ko piemērotu var izraudzīties gan individuāli apmeklētāji, gan ģimenes un grupas.

Par Parlamentu

Eiropas Parlaments ir būtisks forums ES līmeņa politiskajām debatēm un lēmumu pieņemšanai. Eiropas Parlamenta deputātus ievēlē tiešās vēlēšanās no katras dalībvalsts, lai viņi pārstāvētu iedzīvotāju intereses.

Piekļuve dokumentiem

Visiem ES iedzīvotājiem ir tiesības piekļūt Eiropas Parlamenta, Padomes un Komisijas dokumentiem. Eiropas Parlaments nodrošina tiešu piekļuvi lielākajai daļai savu dokumentu elektroniskā formātā.

Līgumi un dotācijas

Saskaņā ar Finanšu regulu, ko piemēro Eiropas Savienības vispārējam budžetam, Eiropas Parlamenta pienākums ir publiski izziņot uzaicinājumus uz konkursiem saistībā ar preču un pakalpojumu iegādi.