Patronāža
Viens no veidiem, kā Parlaments var iesaistīties kādā pasākumā, ir sniegt tam savu morālo atbalstu. Šāds atbalsts katru gadu tiks piešķirts noteiktam pasākumu skaitam.
-
Parlamenta atbalstu var saņemt tādi pasākumi kā konferences, debates, semināri, vasaras skolas u. tml., ja vien attiecīgais pasākums nepārprotami ir pasākums ar Eiropas dimensiju, jo īpaši tāds, kas akcentē Eiropas Parlamenta vai Savienības nozīmi un ieguldījumu vai prioritātes attiecīgajā jomā, un ja tas ir ļoti kvalitatīvs un sasniedz ievērojamu auditoriju. Turklāt tam jābūt noteikta ilguma pasākumam ar apstiprinātu norises laiku (viens vai vairāki datumi) un vietu. Tiem jābūt bezpeļņas pasākumiem.
Īpaša uzmanība tiek pievērsta tam, cik lielā mērā attiecīgais pasākums vairo izpratni par Eiropas parlamentāro demokrātiju un sekmē aktīvu Eiropas pilsonību, veicina pamattiesības, dzimumu līdztiesību, nediskriminēšanu un sociālo iekļaušanu. Turklāt īpaša uzmanība tiek pievērsta arī jaunatnes organizētiem vai jaunatnei paredzētiem pasākumiem.
Atbalstu nevar piešķirt pasākumiem, kas ir pēc būtības komerciāli vai kam ir komerciāls nolūks, un ar ko iecerēts tieši vai netieši reklamēt vai popularizēt zīmolus vai jebkādu komercdarbību, nedz arī pasākumiem, kuri saistīti ar kādas partijas politisku mērķi, kas cita starpā ir arī finansējuma piesaistīšana politiskiem mērķiem, vai ietver arodbiedrību vai politisko partiju kārtējās vai iekšējās darbības. Atbalstu nevar saņemt arī pasākumi un/vai organizētāji, kas apdraud Eiropas Savienības demokrātiskās pamata vērtības un principus.
Ja saskaņā ar šiem noteikumiem pasākumam ir piešķirts Parlamenta atbalsts, bet tas vairs neatbilst izvirzītajiem nosacījumiem, lēmumu par atbalsta piešķiršanu pasākumam Parlamenta priekšsēdētāja jebkurā brīdī var atsaukt.
Atbalsta piešķiršana nenozīmē, ka Parlaments ir uzņēmies jebkādas finansiālas saistības, un tas arī nedod tiesības izmantot Parlamenta telpas. Papildu informāciju par atbalsta piešķiršanas nosacījumiem var iegūt, iepazīstoties ar turpmāk minētajiem noteikumiem.
-
Lūgumus piešķirt atbalstu var iesniegt, aizpildot šim nolūkam īpaši izveidotu tīmekļa veidlapu vai nosūtot e-pastu, vai arī nosūtot lūgumu pa pastu, un attiecīgie lūgumi Eiropas Parlamenta priekšsēdētājam ir jāsaņem vismaz divus mēnešus pirms plānotā pasākuma.
Iesniedzot lūgumu pa pastu vai e-pastu, tas jāsagatavo kādā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām un tajā jāiekļauj informācija par organizētāju un attiecīgajām kontaktpersonām, kā arī detalizēts pasākuma apraksts, tostarp detalizēta programma un apstiprinātie norises datumi. Attiecīgajā lūgumā ir arī jāizklāsta darbības, ar ko tiek īstenota komunikācija par pasākumu.
Lai pārliecinātos, ka ir izpildītas visas prasības par informācijas sniegšanu, skatīt Noteikumu par Eiropas Parlamenta atbalstu 3. pantu vai pārbaudīt tiešsaistes pieteikuma veidlapas paraugu.
Lūgumu adresāts:
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs
Rue Wiertz 60
1047 Bruxelles
BelgiumE-pasts: president@ep.europa.eu
-
Paziņojumos par pasākumu un pasākuma reklāmās atbalsta saņēmējiem ir skaidri jānorāda, ka pasākuma rīkošanu atbalsta Parlaments, un tādēļ attiecīgi jāiekļauj frāze “ar Eiropas Parlamenta patronāžu” un jāizmanto tieši atbalstam izstrādātais Parlamenta logotips.
Paziņojumos par pasākumu, arī interneta publikācijās, Parlaments kā institucionāls partneris, kas sniedz morālu atbalstu, ir skaidri jānošķir no visiem finansiālā atbalsta sniedzējiem.
Atbalstītajos pasākumos, kas notiek 12 mēnešu laikā pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, komunikācijas materiālos ietver atsauci uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām un norāda to datumu. Iekļauj attiecīgus vizuālos elementus saskaņā ar Parlamenta grafiskajām vadlīnijām.
Eiropas Parlamenta Biroji dalībvalstīs
Eiropas Parlamenta Birojiem (EPLO) ir uzticēts pienākums uz vietas īstenot iestādes komunikācijas pasākumus, panākt pilsoņu un ieinteresēto personu līdzdalību, uzturēt saziņu ar valsts, reģionālajiem vai vietējiem plašsaziņas līdzekļiem un sniegt atbalstu Eiropas Parlamenta deputātiem.
Pārredzamības reģistrs
Pārredzamības reģistrā Eiropas Parlaments iesaka reģistrēties visām organizācijām, kuras veic darbības, ko reglamentē Iestāžu nolīgums par Pārredzamības reģistru.
mēsesamkopā.eu
mēsesamkopā.eu ir Eiropas mēroga kopiena, kas aicina katru iesaistīties demokrātijas veidošanā.
Es, tu, mēs kopā ceļamies un rīkojamies, lai veidotu labāku Eiropas Savienību. Iesaistoties politiskajos procesos vai skaidrojot balsošanas nozīmi, mēs varam spēcināt demokrātijas lomu Eiropas Savienībā.