Prakse Eiropas Parlamentā 

Eiropas Parlaments piedāvā divu veidu prakses iespējas: praksi Sekretariātā (t. s. Robēra Šūmana prakse) un praksi pie Eiropas Parlamenta deputātiem.

Prakse Sekretariātā — Robēra Šūmana prakse

Robēra Šūmana prakse ir apmaksāta, un to var veikt vienā no Eiropas Parlamenta oficiālajām darba vietām — Briselē, Luksemburgā un Strasbūrā — vai tā birojos dalībvalstīs.

Šī prakse ir nosaukta Robēra Šūmana vārdā, kurš ir viens no galvenajiem Eiropas integrācijas projekta arhitektiem un ir atbildīgs par vairāk nekā 70 miera un labklājības gadiem Eiropā. Viņš ierosināja apvienot Francijas un Vācijas ogļu un tērauda ražošanu Eiropas Ogļu un tērauda kopienā, kas ir pirmā no Eiropas Kopienām, kura kļuva par Eiropas Savienību.

  • R. Šūmana prakse uzlabos jūsu izglītību un profesionālo apmācību. Tā sniegs jums ieskatu ES iestāžu un Eiropas Parlamenta darbā, kas ir būtisks forums lēmumu pieņemšanai un politiskām debatēm ES līmenī.

    R. Šūmana praksi var veikt dažādās jomās, piemēram, ES iekšējā un ārējā politika, finanses, tiesības, daudzvalodība, administrācija, infrastruktūra un loģistika, komunikācija vai IT.

    Eiropas Parlaments atbalsta vienlīdzīgas iespējas — kandidāti tiek aicināti pieteikties neatkarīgi no dzimuma, seksuālās orientācijas, kultūras, etniskās un reliģiskās piederības vai invaliditātes, nodrošinot pienācīgus pielāgojumus veiksmīgajiem kandidātiem ar invaliditāti, kuriem tie var būt vajadzīgi.

    Tā kā Parlaments ir apņēmies godināt žurnālistus, kas nogalināti, veicot savus darba pienākumus, Komunikācijas ģenerāldirektorāts piedāvā vairākas R. Šūmana prakses vietas, pieminot Slovākijas pētniecisko žurnālistu Jānu Kucjaku (Ján Kuciak), kurš tika nogalināts 2018. gada februārī.

Ar ko sazināties?

Lai iegūtu papildu informāciju par R. Šūmana praksi, lūdzam sazināties ar

Contact: 

Prakse pie Eiropas Parlamenta deputātiem

Deputāti var piedāvāt apmaksātu praksi savos birojos Eiropas Parlamenta telpās Briselē (vai Strasbūrā), pamatojoties uz vienošanos ar Eiropas Parlamentu.Prakse citās Eiropas iestādēs

Informāciju par prakses shēmām citās ES iestādēs varat uzzināt šeit: