Do Waszych usług 

Parlament Europejski służy wszystkim Europejczykom. Jeżeli chcesz się zaangażować w jakikolwiek sposób – śledząc bieżące wydarzenia, współpracując z nami lub przekazując swoją opinię – drzwi Parlamentu są dla Ciebie otwarte.

Bądź na bieżąco 

Czy wydaje Ci się, że Parlament Europejski jest daleko od miejsca, w którym mieszkasz? Bądź na bieżąco i za pośrednictwem naszych stron informacyjnych oraz usług archiwizacyjnych dowiaduj się, co się dzieje w Parlamencie. Możesz też skontaktować się z naszym biurem kontaktowym w swoim kraju, gdzie uzyskasz wszystkie informacje w swoim języku.

Zabierz głos 

Masz coś do powiedzenia? Niech więc inni usłyszą Twój głos. Złóż petycję do Parlamentu, jeśli Twoim zdaniem prawo UE jest naruszane tam, gdzie mieszkasz, albo skontaktuj się z Europejskim Rzecznikiem Praw Obywatelskich, jeśli potrzebujesz mediatora. Możesz także bezpośrednio zaapelować o nowe przepisy, jeśli razem z innymi osobami uruchomisz inicjatywę obywatelską.

Pracuj z nami 

Interesuje Cię bliższe zapoznanie się z Parlamentem, np. poprzez pracę w nim? Sprawdź, w jaki sposób możesz zostać naszym współpracownikiem, odbyć staż czy wziąć udział w wizycie naukowej.

Przejrzystość i etyka 

W związku z rosnącym znaczeniem i wpływem Parlamentu Europejskiego teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby reprezentował interesy Europejczyków w sposób całkowicie otwarty i przejrzysty. Zobacz, w jaki sposób pracujemy.

atyourservice_home_large    
 

Wizyta w Parlamencie Europejskim

Przekonaj się sam, jak projekty stają się obowiązującymi aktami prawnymi i co ma do powiedzenia twój poseł do PE w kwestiach dotyczących przyszłości Europy. Oferujemy różne możliwości odkrywania Parlamentu w Brukseli i Strasburgu. Możesz przyjechać sam, z rodziną albo w grupie i zawsze znajdziesz coś dla siebie.

O Parlamencie

Parlament Europejski jest ważnym forum prowadzenia debaty politycznej i podejmowania decyzji na szczeblu UE. Posłowie do Parlamentu Europejskiego są wybierani bezpośrednio przez wyborców we wszystkich państwach członkowskich i reprezentują interesy obywateli.

Dostęp do dokumentów

Wszystkim obywatelom UE przysługuje prawo dostępu do dokumentów Parlamentu Europejskiego, Rady i Komisji. Parlament Europejski zapewnia bezpośredni dostęp do większości swoich dokumentów w formacie elektronicznym.