Bądź na bieżąco 

Czy wydaje Ci się, że Parlament Europejski jest daleko od miejsca, w którym mieszkasz? Chcesz wiedzieć więcej o jego funkcjonowaniu? Ta strona daje Ci szereg możliwości śledzenia bieżących wydarzeń mających miejsce w tym bezpośrednio wybranym organie UE.

    

Parlament Europejski w Twoim kraju

W każdym państwie członkowskim znajdują się biura kontaktowe, które odpowiadają na pytania obywateli o politykę UE. Biura te ściśle współpracują z różnymi organizacjami w celu poszerzania wiedzy społeczeństwa o Parlamencie i jego działalności. Skontaktuj się z wybranym biurem, aby dowiedzieć się więcej.

    

Media społecznościowe

Nie musisz nawet wychodzić z biura czy z domu, żeby się z nami skontaktować. Czekamy na Twoją wiadomość – możesz nas znaleźć na najważniejszych platformach portali społecznościowych. Dołącz do nas!

    

Noty faktograficzne o Unii Europejskiej

Jeżeli szukasz informacji o ogólnym zarysie polityki UE oraz roli, jaką Parlament odgrywa w tym zakresie, jesteś w odpowiednim miejscu. Noty faktograficzne są zwięzłe, ale dają pełny obraz sytuacji. Ponadto są systematycznie aktualizowane.

    

Badania i analizy

Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego (EPRS) jest wewnętrznym ośrodkiem analitycznym Parlamentu. Przygotowuje niezależne i obiektywne analizy bieżących zagadnień, które udostępnia również ogółowi społeczeństwa.

    

Zapytania obywateli

Masz pytanie? Skontaktuj się z Działem ds. Zapytań Obywateli (Ask EP), który dołoży wszelkich starań, aby udzielić informacji na temat działalności, uprawnień i organizacji Parlamentu Europejskiego.

    

Ochrona danych osobowych

Przetwarzając dane osobowe, Parlament jest w pełni zobowiązany do przestrzegania praw obywateli. Dowiedz się więcej o naszej polityce w tej dziedzinie.

    

Bezpieczeństwo i dostęp

Przeczytaj, jak staramy się zapewnić równowagę między bezpieczeństwem pomieszczeń PE a dostępnością Parlamentu dla zwiedzających.

    

Citizens' App

Dzięki zainstalowaniu Citizens' App dowiesz się, kto się czym zajmuje w UE, dlaczego jest to istotne w naszym codziennym życiu i jakie wyzwania stoją przed UE, gdyż wiele z nich wpłynie na naszą przyszłość.

AYS home banner    
 

Wciąż masz pytania?

Skontaktuj się z Działem ds. Zapytań Obywateli (Ask EP) Jest to nasza wyspecjalizowana jednostka organizacyjna, która dołoży wszelkich starań, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące działalności, uprawnień i organizacji Parlamentu Europejskiego.