Pracuj dla UE – dlaczego Parlament Europejski? 

Jesteśmy wielonarodową, wielojęzyczną i wielokulturową organizacją, zatrudniającą pracowników z całej Europy. Rozpoczynając pracę w Parlamencie Europejskim, możesz liczyć na interesujące i zróżnicowane możliwości pracy w wyjątkowej organizacji i środowisku pracy w sercu UE.

  • Aby wspierać podstawową działalność polegającą na zapewnianiu posłom do Parlamentu Europejskiego i obywatelom jak najlepszych usług, Parlament w coraz większym stopniu koncentruje się na projektach i innowacjach. Jako dynamiczna organizacja wciąż poszukujemy nowych i lepszych metod pracy.

    Większość zespołów pracuje na co dzień w jednym lub dwóch głównych językach, ale Parlament opowiada się za wielojęzycznością w swojej działalności politycznej, a pracownicy mają możliwość nauki innych języków UE.

    Pracownicy Parlamentu pracują w nowoczesnych budynkach i korzystają z infrastruktury dostosowanej do różnych metod pracy oraz z doskonałych udogodnień, takich jak centra sportowe.

atyourservice_home_large    
 

jak ubiegać się o pracę

Parlament zatrudnia około 8 000 urzędników i innych pracowników w całej Europie. Przeczytaj, jak możesz zostać urzędnikiem lub pracować dla instytucji UE w innej roli.