skip to content
 
 
 

Cena Karla Velikého pro mladé Evropany 2021 – Získej finance pro svůj projekt!

Je vám mezi 16 a 30 lety? Pracujete na projektu s evropským rozměrem? Tak se přihlaste do soutěže o Cenu Karla Velikého. Můžete získat finanční podporu až 7 500 eur a navrch výlet do Cách

Ocenění nesoucí jméno Karla Velikého, slavného středověkého panovníka, který spojil velkou část Evropy a podporoval vzdělanost, udílí každoročně Evropský parlament a Nadace Mezinárodní ceny Karla Velikého v Cáchách mladým lidem od 16 do 30 let. Vítězné projekty podporují porozumění mezi mladými lidmi v Evropě a nabízí praktické příklady dobrého soužití.

Autoři třech vítězných projektů se mohou těšit na peněžní odměnu. První místo je ohodnocené částkou 7 500 eur, druhé 5 000 eur a třetí 2 500 eur. Vítězové se zároveň zúčastní slavnostního udílení ceny v Cáchách, které proběhne v květnu 2020.

Přihlášky můžete posílat od 9. listopadu 2020 do 1. únor 2021.

Termín pro podání přihlášky: 31. leden 2021

Veškeré informace o podmínkách účasti a registraci najdete na stránkách Ceny Karla Velikého.

Vítězové z roku 2019

Vítězem loňského českého národního kola se stal projekt Evropského parlamentu mládeže a jeho regionální výběrová konference 2018, kde se scházejí ke kvalifikaci školní týmy z celého Česka. Cílem je zapojit studenty středních škol do diskuze o evropských i globálních tématech a zároveň rozvíjet jejich komunikační a organizační schopnosti, práci v týmu a angličtinu.

Hlavní trojicí vítězů se stali tvůrci mládežnické rozhlasové relace Europhonica IT z Itálie, druhý byl finský projekt Your European Citizenship, v jehož rámci mohli lidé poznat jiné evropské kultury a naučit se, jak funguje rozhodovací proces na úrovni EU. Na třetím místě se umístilo sdružení Muslimové proti antisemitismu z Rakouska.

V případě dalších dotazů se obraťte na ecyp2021@europarl.europa.eu

Můžete se také připojit k diskuzi na sociálních sítích pod hashtagem #ECYP2021