skip to content
 

Karl Suure Euroopa noorteauhind (#ECYP2022)

Kas oled 16–30-aastane ELi elanik ja sul on käsil projekt, mis võiks aidata Euroopat edasi viia? Kui jah, siis võid sellega kandideerida Karl Suure Euroopa noorteauhinnale! Karl Suure Euroopa noorteauhinnaga tunnustatakse noorteprojekte, mis edendavad koostööd ja teineteisemõistmist nii Euroopas kui ka laiemal rahvusvahelisel tasandil. Kandideeri kuni 7500-eurosele auhinnale ja leia oma projektile veelgi suuremat kõlapinda!

Kandideerimine on lõppenudKandideerimine on lõppenud
Kandideerimine on lõppenud

Karl Suure Euroopa noorteauhinnaga tunnustatakse noorteprojekte, mis edendavad teineteisemõistmist nii Euroopas kui ka laiemal rahvusvahelisel tasandil. Eelkõige tõstetakse auhinnaga esile Euroopa noori ja nende tegevust Euroopa demokraatia kindlustamisel. Samuti ärgitatakse noori Euroopa tuleviku kujundamisel aktiivselt osalema. Auhinda annavad alates 2008. aastast ühiselt välja Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus.

 

2022. aasta ajakava

10. jaanuar 2022: kandideerimisperioodi algab

13. veebruar 2022: kandideerimisperiood lõpeb

Märts 2022: riigi tasandi võitjate väljakuulutamine

Mai 2022: auhinnatseremoonia Aachenis

 

Varasemad võitjad

Esimest korda tunnustati ELi noorte inspireerivaid projekte Karl Suure Euroopa noorteauhinnaga 2008. aastal. Igal aastal valib liikmesriikide tasandi žürii välja 27 noorteprojekti (üks igast liikmesriigist), mille seast valib Euroopa tasandi žürii omakorda välja 3 Euroopa auhinna laureaati. Võitjatele antakse auhind üle Aachenis toimuval pidulikul tseremoonial.

Vaata varasemaid võitjaid
 

Korduma kippuvad küsimused

Küsimuste korral vaata Karl Suure Euroopa noorteauhinda ja selle võitjate valimist puudutavaid korduma kippuvaid küsimusi.

Loe KKK