Ievadv?rdi

© European Parliament
Laipni aicināti Eiropas Parlamenta TAX3 komitejas tīmekļa vietnē!

Ņemot vērā pēdējo piecu gadu laikā atklātībā nonākušo informāciju (Luxleaks, “Panamas dokumenti”, Football leaks un “Paradīzes dokumenti”), Eiropas Parlaments 2018. gada 1. martā nolēma izveidot Īpašo komiteju finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas jautājumos.

Taisnīgums nodokļu jomā un taisnīga nodokļu konkurence ir svarīga ne tikai Eiropas vienotajā tirgū, bet arī pasaules mērogā. Pēdējos pāris gados Eiropas Parlaments ir ļoti aktīvi paudis savu viedokli un guvis ietekmi šajā jautājumā. Mans mērķis ir panākt to, ka TAX3 komiteja turpina iepriekšējo komiteju (TAXE, TAX2 un PANA komiteju) darbu un sāk izmeklēt jaunus jautājumus, piemēram, nodokļu uzlikšanu digitālajā ekonomikā, valstu pilsonības programmas un krāpšanu PVN jomā. Šī Parlamenta sasaukuma beigās mūsu komitejai būtu jādod pilsoņiem un uzņēmumiem skaidrs un spēcīgs signāls, kas apliecinātu to, ka Eiropas Parlamentam ir svarīga loma cīņā pret noziegumiem nodokļu jomā, izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanu.

Divpadsmit mēnešu ilgajā pilnvaru laikā komitejas 45 pilntiesīgajiem locekļiem un 45 viņu aizstājējiem būs iespēja pārbaudīt un novērtēt to, vai šajā jomā ir panākts turpmāks progress.

Mēs organizēsim ekspertu uzklausīšanu un faktu vākšanas misijas, aicināsim uzstāties lieciniekus un pieprasīsim un pārbaudīsim konfidenciālu informāciju. Divpadsmit mēnešu termiņa beigās mēs iesniegsim ziņojumu, kurā iekļausim konstatējumus un ieteikumus.

Tādēļ aicinu šajā vietnē cieši sekot līdzi komitejas darbam. Te būs pieejami sanāksmju dokumenti, straumēšanas saites un mūsu regulārais informatīvais izdevums.

Vēlu jums patīkamu tīmekļa vietnes apmeklējumu!

Petr JEŽEK