skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Přijďte v úterý 21/9 od 18:50 hod zhlédnout rumunský dokumentární film Kolektiv (109min), který získal řadu filmových cen a byl nominován ve dvou kategoriích na Oscara. Film také zvítězil v Ceně diváků LUX Evropského parlamentu a stal se i nejlepším evropským dokumentárním filmem. 
Kancelář  Evropského parlamentu v České republice ocenila v rámci pátého ročníku tohoto projektu celkem 14 škol. Dohromady 17 pedagogů a 162 studentů tak získá osvědčení "senior" a "junior" vyslanec Evropského  parlamentu. Školy tímto zároveň získávají titul "Vyslanecká škola Evropského parlamentu".
Evropská unie se zavázala stát se klimaticky neutrálním kontinentem do roku 2050 a podobné cíle si stanovují i ostatní globální ekonomiky. Zelený trend není ničím výjimečným a environmentální transformace ruku v ruce s tou digitální poslouží jako základní pilíře pro obnovu Evropy zasažené pandemií COVID 19. 
Konference o budoucnosti Evropy probíhá formou různých diskusí vedených občany, které mají lidem z celé Evropy umožnit sdílet své myšlenky a přispět tak k utváření naší společné budoucnosti. A právě na toto téma bude další online debata, kterou pořádá ve spolupráci se ZAK TV Kancelář Evropského parlamentu v České republice.
Kino Evropský dům za vámi i nyní přichází v online podobě. Tentokrát se vydáme na polodokumentární road movie Ivana Ostrochovského Koza. Snímek vypráví příběh o bývalém boxerovi. Ten na své cestě naposledy navléká rukavice, aby vydělal přítelkyni na potrat. Snímek posbíral několik filmových cen v Evropě či Latinské Americe a na filmovém festivalu Berlinale soutěžil o cenu za nejlepší debut.
 .