skip to content
 

Novinky a události

 .
Digitální prostředí se v uplynulých letech dramaticky proměnilo. Internet se stal prostřednictvím smartphonů a tabletů dostupnější také dětem, pro které je nejen komunikačním kanálem, zdrojem zábavy i informací, ale i potenciálního nebezpečí. O proměnu internetu v prostředí, kde děti nebudou vystaveny nadměrným rizikům usiluje prostřednictvím řady iniciativ také Evropská unie, mimo jiné v nedávno přijatém Aktu odigitálních službách (DSA), který posiluje odpovědnost online platforem za zveřejněný obsah. 
Alcarràs je španělsko-italské drama odehrávájící se v katalánském Alcarràs v západním dialektu katalánštiny s neprofesionálními herci. Film vypráví příběh rodinného dramatu na pozadí místní tradiční činnosti - sběru broskví. 
Trojúhelník smutku (anglicky Triangle of Sadness) je satirická černá komedie z roku 2022, kterou napsal a režíroval Ruben Östlund a která je jeho celovečerním filmovým debutem v angličtině. V hlavních rolích se objevili Harris Dickinson, Charlbi Dean, Dolly de Leon, Zlatko Burić, Henrik Dorsin, Vicki Berlin a Woody Harrelson. Film vypráví o slavné modelce a modelovi, kteří jsou pozváni na luxusní plavbu pro bohaté, na které se začnou dít zvláštní věci.
Srdečně Vás zveme na Hospodský kvíz a následnou besedu s experty*kami a europoslanci*kyněmi, která nese název "Evropa ve víru dění".
Přijďte s námi oslavit DEN EVROPY v rámci tradiční akce Zahájení lázeňské sezóny na kolonádě v Mariánských lázních.
Naše kancelář, jako již tradičně, letos představuje svoje aktivity v rámci mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy 2023, který probíhá od 11. do 14. května na Výstavišti Praha - Holešovice. Ve čtvrtek 11. května pro Vás kancelář Evropského parlamentu chystá program včetně debaty na téma umělé inteligence. Přijďte se za námi podívat a seznámit se s Evropským parlamentem, těšíme se na Vás!
Tentokrát Vás zveme na film inspirovaný životním osudem Melánie Vanagsové, která jakoby přežila jen proto, aby svůj příběh mohla vyprávět. Příběh šestnácti let strávených v sibiřském vyhnanství.
Evropský parlament se rozhodl otevřít výstavní centrum Europa Experience v Praze. Tento výstavní prostor bude k dispozici jak pro jednotlivé návštěvníky z řad široké veřejnosti , tak i pro návštěvnické skupiny. Hledáme tedy posily na pozice pro zajištění chodu recepce, informační a průvodcovské služby a další úkoly s tím spojené. 
 .