skip to content
 

Novinky a události

 .
Tentokrát vám promítneme dánský snímek "Odložený případ: Hammarskjöld" z roku 2019 v režii Madse Brüggera, který se v roce 2019 stal jedním ze tří finalistů filmové ceny Evropského parlamentu LUX. Film se věnuje vyšetřování smrti švédského generálního tajemníka OSN Daga Hammarskjölda z roku 1961 a ukáže, jak silný snímek může být, a zároveň být i veselý, okouzlující a hluboce humanistický.
Cenu evropského občana, kterou udílí Evropský parlament, získaly za rok 2022 za Českou republiku dvě organizace - Charita Znojmo za humanitární pomoc Ukrajině a #HolkyzMarketingu.
Rozhovor v rámci projektu EngagEU (Zapojse.eu) opět nabídne pohled europoslance na aktuální téma. Tentokrát bude hostem německý europoslanec Damian BOESELAGER (skupina Zelených / Evropská svobodná aliance), člen Výboru pro ústavní záležitosti. Diskutovat budeme o rozdělení kompetencí EU - nastal čas na jejich revizi?⠀ Pošlete nám Vaše dotazy a my je poté položíme v rozhovoru s europoslancem. Čas na zaslání otázek máte do 29. 6. 2022.
LUX – evropská filmová cena diváků (zkráceně Cena diváků LUX) a Kancelář Kreativní Evropa - MEDIA ve spolupráci s KVIFF si Vás dovolují pozvat na debatu, která se budou konat v rámci Industry dnů na KVIFF v pondělí, 4. července 2022 v multifunkčním prostoru „KVIFF.TV Park“ u hotelu Thermal. 
LUX Cena diváků byla udělena. My se však rozhodli, že Vám dva ze tří nominovaných znovu promítneme, a to úplně ZDARMA. Ve čtvrtek se tak ve 12:00 můžete těšit na vítěze této ceny Quo vadis, Aida?, ve 14:00 pak silný animovaný dokument Utéct.Vstupenky jsou bez rezervací, stačí přijít na místo.
Francouzské drama Proxima z roku 2019 v režii Alice Winocour. Ve filmu vystupuje Eva Green v roli Sarah - ženy, která se snaží sladit svou práci astronautky připravující se na roční působení na Mezinárodní vesmírné stanici s rodinným životem a rolí matky malé dcery Stelly (Zélie Boulant).
Kancelář Evropského parlamentu v České republice ocenila v rámci 6. ročníku programu „Školy – Vyslanci Evropského parlamentu“ celkem 10 škol. Ve školním roce 2021/2022 tak obdrželo certifikáty senior a junior ambasadorů Evropského parlamentu 13 pedagogů a 78 studentů. Školy zároveň získaly titul Vyslanecké školy Evropského parlamentu.
Vzhledem k aktuálnímu geopolitickému vývoji hledají evropské vlády řešení, jak rychle nahradit ruské dodávky energie. Urychlují zavádění obnovitelných zdrojů a budují infrastrukturu potřebnou pro dovoz zkapalněného zemního plynu a pro plnění zásobníků plynu. Pomůže plán REPowerEU vyřešit aktuální problémy?
 .