skip to content
 

Novinky a události

 .
Cena Karla Velikého pro mladé Evropany
Porota složená z českých europoslanců a zástupce mládežnické organizace zvolila vítězem národního kola Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany za rok 2023 projekt „Speechless Reconciliation“. Ten pomáhá mladým lidem, kteří přechází z dětského domova do samostatného života. Ocenění je každoročně udělováno projektům, které podporují společnou myšlenku evropanství a vzájemného porozumění založeného na demokratických hodnotách, jako je úcta k lidské důstojnosti, svoboda, rovnost a dodržování lidských práv.
Mění se celá Evropa – a Ústecko je jedním z regionů, které se musí změnit nejvíc. Peněz z různých evropských fondů je na potřebné změny dost, otázkou ale je, jak změny prosadit, jak je koordinovat a jak najít pro Ústecko budoucnost, která celý region posune výrazně vpřed. Přijďte o tom s námi diskutovat!
Srdečně Vás zveme na výstavu laureátů Sacharovovy ceny za svobodu myšlení, která proběhne v rámci festivalu Jeden svět ve dnech 22.–30. března v Praze v pasáži Lucerna.
Tentokrát Vás zveme na koprodukční road movie Paola Sorentina se Seanem Pennem v hlavní roli. 
Cena evropského občana oceňuje iniciativy, které přispívají k evropské spolupráci a prosazování společných hodnot. Víte o projektu, který si zaslouží získat tuto cenu? Nyní ho můžete nominovat!
Tentokrát Vám promítneme francouzské francouzské historické romantické drama z roku 2019 "Portrét dívky v plamenech" režisérky Céline Sciamma.
Průmyslový plán Zelené dohody spočívá ve zjednodušování regulatorního prostředí, urychlení přístupu průmyslu k veřejným financím, zvyšování kvalifikací relevantních pro zelenou transformaci a podpoře této transformace skrze obchodní vztahy s třetími zeměmi. Co je vše spojené s přechodem ke klimatické neutralitě a jak je možné zvýšit konkurenceschopnost evropského průmyslu?
Tentokrát Vám promítneme strhující debut Amandy Kernell, který nahlíží „přírodní“ sámské etnikum zevnitř a umožňuje divákovi zakusit temnou část švédské koloniální historie bezmála fyzickým způsobem.
 .