skip to content
 

Novinky a události

 .
Tentokrát Vám promítneme snímek rumunského režiséra Cornelia Porumboia "Kanáři".  Podvratný detektivní thriller vzdává hold klasikám filmu noir a ve světové premiéře byl uveden v hlavní soutěži na MFF v Cannes v roce 2019.
Annette je romantický muzikál z roku 2021 režírovaný Leosem Caraxem v debutu v anglickém jazyce. Příběh a hudbu napsali bratři Ron a Russell Maelové z americké pop rockové skupiny The Sparks; na textech k písním se spolupodílel Carax. Rocková opera sleduje stand-up komika (Adam Driver) a jeho manželku, operní zpěvačku (Marion Cotillard) a změnu v jejich životech přicházející  narozením dítěte. Film vznikl v mezinárodní koprodukci mezi Francií, Německem, Belgií, Spojenými státy, Japonskem, Mexikem a Švýcarskem a měl premiéru jako zahajovací film na filmovém festivalu v Cannes 2021, kde Carax obdržel cenu za nejlepší režii. 
Od středy 13. do soboty 16. července nás najdete v Dolních Vítkovicích na festivalu Colours of Ostrava na "Europe Stage". Na našem stánku jsou pro Vás připraveny informace o Evropském parlamentu a aktuálních tématech, které Evropský parlament projednává, chystáme pro Vás však také soutěže o zajímavé ceny!
Tentokrát vám promítneme dánský snímek "Odložený případ: Hammarskjöld" z roku 2019 v režii Madse Brüggera, který se v roce 2019 stal jedním ze tří finalistů filmové ceny Evropského parlamentu LUX. Film se věnuje vyšetřování smrti švédského generálního tajemníka OSN Daga Hammarskjölda z roku 1961 a ukáže, jak silný snímek může být, a zároveň být i veselý, okouzlující a hluboce humanistický.
Zveme vás na poslední on-line diskusi ze série debat SLEDUJEME! dění v EP. Shrneme počáteční týdny českého předsednictví EU a úkoly, které nás během tohoto půlroku čekají. 
Cenu evropského občana, kterou udílí Evropský parlament, získaly za rok 2022 za Českou republiku dvě organizace - Charita Znojmo za humanitární pomoc Ukrajině a #HolkyzMarketingu.
Rozhovor v rámci projektu EngagEU (Zapojse.eu) opět nabídne pohled europoslance na aktuální téma. Tentokrát bude hostem německý europoslanec Damian BOESELAGER (skupina Zelených / Evropská svobodná aliance), člen Výboru pro ústavní záležitosti. Diskutovat budeme o rozdělení kompetencí EU - nastal čas na jejich revizi?⠀ Pošlete nám Vaše dotazy a my je poté položíme v rozhovoru s europoslancem. Čas na zaslání otázek máte do 29. 6. 2022.
LUX – evropská filmová cena diváků (zkráceně Cena diváků LUX) a Kancelář Kreativní Evropa - MEDIA ve spolupráci s KVIFF si Vás dovolují pozvat na debatu, která se budou konat v rámci Industry dnů na KVIFF v pondělí, 4. července 2022 v multifunkčním prostoru „KVIFF.TV Park“ u hotelu Thermal. 
 .