skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
V posledních době se stává opět aktuální otázka migrace a společné migrační politiky EU. Jaký je akutální pohled na tuto problematiku, jak se bude vyvíjiet politika EU i s ohledem na nedávné dění ve světe, jaká by měla být ochrana společných vnějších hranic? 
Digitální certifikát EU COVID usnadňující bezpečné cestování bude tématem další debaty, kterou pořádá Kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s TV ZAK. 
Evropská unie odsouhlasila na začátku září český plán obnovy a koncem září Česko obdrželo prvních 23 miliard korun v rámci předfinancování. Z mimořádného unijního fondu obnovy půjdou peníze z fondu především na zelené a digitální projekty.
Zveme vás na závěrečnou on-line diskusi ze série debat Evropský parlament pro Čechy. Debatovat bude tentokrát Kateřina Konečná, poslankyně Evropského parlamentu (KSČM, GUE/NGL), a expert (bude upřesněno). Tématem diskuse bude zdravotnická unie a očkování v EU.
Plán hospodářské obnovy Unie by měl pomoci zahladit šrámy, které pandemie způsobila a ještě působí. Unie má díky této podpoře vzejít z koronakrize odolnější, ale také ekologičtější a digitální.  A právě na toto téma bude další online debata, kterou pořádá ve spolupráci se ZAK TV Kancelář Evropského parlamentu v České republice.  
 .