skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Zajímá vás příroda a ekologie, je vám blízké udělat něco pro les, pro čistší a bezpečnější svět kolem nás? Chcete se dozvědět něco více o trendu Zero Waste? Pojďte pojmout oslavu Dne Evropy jako příležitost na úklid lesa a břehu řeky v příměstské oblasti v Plzni.
Konference o budoucnosti Evropy proběhne formou řady diskusí vedených občany, které mají lidem z celé Evropy umožnit sdílet své myšlenky a přispět tak k utváření naší společné budoucnosti. A právě na toto téma bude další online debata, kterou pořádá ve spolupráci se ZAK TV Kancelář Evropského parlamentu v České republice.
Co má váš region z toho, že je součástí Evropské unie? Kde je možné požádat o dotace na zateplení domu ve vaší vesnici? Jak se ucházet o stipendium nebo stáž v jiné evropské zemi?
Letošní filmové dny Lux Film Days se uskuteční v termínu 3. – 12. května. Nabídnou divákům projekci celkem tří filmů nominovaných na Cenu diváků LUX udílenou každoročně Evropským parlamentem. Letos poprvé se však budou na výběru vítězného filmu podílet i diváci.  Filmy Chlast, Corpus Christi a Kolektiv budou přístupné zdarma po celé ČR.
Den Evropy je každoroční připomínkou Schumanovy deklarace, ve které 9. května v roce 1950 francouzský ministr zahraničí Robert Schuman představil novou formu politické spolupráce založené na míru a jednotě v Evropě. Minulý rok byla při této příležitosti představena koncepce tzv. Konference o budoucnosti Evropy, jež má za cíl přiblížit Evropskou unii jejím občanům a vytvořit platformu pro dialog o budoucím směřování EU.
 .