skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Nadace Forum 2000 každoročně organizuje veletrh neziskových organizací NGO Market. Pro letošní rok je však z důvodu pandemie COVID-19 akce přesunuta do virtuálního prostředí a proběhne formou tzv. Týdne pro neziskový sektor. Akce se bude konat od 19. do 23. 4. 2021 a nabídne program plný odborných workshopů a debat pro zástupce neziskových organizací a širokou veřejnost. Na události se podílí také Kancelář Evropského parlamentu v České republice.
Kino Evropský dům za vámi opět přichází v online podobě. Tentokrát roztáhneme křídla a za tónů chytlavé úvodní písně vletíme do šlechtického sídla, kde se odvíjí nezkrotný vztah mezi sběratelkou motýlů a její milenkou. Jaké jsou jejich niterné tužby a opravdové role v napjatém vztahu? Na to odpovídá opojná studie vášně Pestrobarvec klíčový. Světově proslulá cinefilní laskomina natočená Peterem Stricklandem jeho typicky vytříbeným stylem se objevila na filmovém festivalu v Torontu a získala Evropskou filmovou cenu.
Rusko přestavuje pro Evropskou unii strategického partnera zejména v oblastech obchodu či dovozu surovin a energie, ve kterých jsou tito aktéři stále úzce provázáni. Jejich vztah je však od roku 2014 napjatý kvůli ruské anexi Krymu a podpory povstaleckých skupin na východní Ukrajině, nedodržování lidských práv v Rusku, kybernetickým útokům a vedení hybridní války proti EU.
Zveme vás na první on-line diskusi ze série debat Evropský parlament pro Čechy. Naše pozvání přijala Martina Dlabajová, poslankyně Evropského parlamentu za ANO (Renew) a rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller.
Změna klimatu a zhoršování životního prostředí představují pro Evropu a celý svět existenciální hrozbu. K překonání těchto výzev potřebuje Evropa novou strategii růstu, která transformuje Unii na moderní, konkurenceschopnou ekonomiku.   Nejen o problematice energetiky bude online debata, kterou ve spolupráci se ZAK TV pořádá Kancelář Evropského parlamentu v České republice.
 .