skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Kino Evropský dům za vámi opět přichází v online podobě díky službě Aerovod. Tentokrát se společně vydáme ve filmu Mládí do prostředí luxusního alpského lázeňského hotelu, kde se setkává nejroztodivnější směsice hostů. Na cenami ověnčenou Velkou nádheru navázal režisérský mistr Paolo Sorrentino s mezinárodním hvězdným obsazením (Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Wiesz). Anglicky mluvený snímek si na mezinárodní scéně vysloužil nominace na Oscarech či Zlatých Glóbech a z karlovarského filmového festivalu si dokonce odnesl Cenu diváků.
Kino Evropský dům za vámi opět přichází v online podobě díky službe Aerovod. A jako další titul jsme pro vás připravili britský thriller "Jeden musí z kola ven z pera mistra špionážní literatury 20. století Johna Le Carrého. V hlavních rolích se tu objevují Gary Oldman, Colin Firth a Tom Hardy. Pod vedením režiséra Tomase Alfredsona tak vzniklo brilantní špionážní drama, které si vysloužilo dokonce tři nominace na Oscara. Kdo je skrytým sovětským špionem v řadách britské tajné služby?
Celoevropské filmové dny Lux Film Days se letos v ČR uskuteční od 26. do 30. listopadu. Poprvé se odehrají online, a to na platformě Moje kino LIVE, díky které bude možné virtuálně navštívit kino se vším všudy. Promítání bude zdarma přístupné po celé ČR a nabízí sledování nejlepších evropských filmů, které byly nominovány na prestižní Filmovou cenu LUX udělovanou každoročně Evropským parlamentem. V rámci LUX Film Days bude představena nová podoba filmové ceny na příští rok - „LUX – evropská filmová cena diváků“.
Je vám mezi 16 a 30 lety? Pracujete na projektu s evropským rozměrem? Přihlaste se do soutěže o Cenu Karla Velikého. Můžete získat finanční podporu až 7 500 eur.
Přestože Bílý dům stále ještě oficiálně neuznal výsledky listopadových prezidentských voleb, Evropa a zbytek světa se připravují na čtyřleté vládnutí demokratického kandidáta Joe Bidena. Po ochlazení transatlantických vztahů za Trumpovy administrativy to řada evropských lídrů vítá jako příjemnou změnu. V posledních čtyřech letech totiž došlo z americké strany k několika krokům, které významně ovlivnily vzájemné vztahy – odstoupení od Pařížské klimatické dohody z roku 2015, vystoupení z dohody o otevřeném nebi či odstoupení od smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu z roku 1988.
 .