skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
S potešením Vám oznamujeme TÝDEN DIVÁKŮ CENY LUX, který se koná od 10. do 16. května! Až do 23. května můžete hlasovat o Ceně diváků LUX, která je věnována evropským filmům s mimořádnou kulturní a uměleckou hodnotou a oslavuje evropskou kinematografii. 
Zajímá vás příroda a ekologie, je vám blízké udělat něco pro les, pro čistší a bezpečnější svět kolem nás? Chcete se dozvědět něco více o trendu Zero Waste? Pojďte pojmout oslavu Dne Evropy jako příležitost na úklid lesa a břehu řeky v příměstské oblasti v Plzni.
Konference o budoucnosti Evropy proběhne formou řady diskusí vedených občany, které mají lidem z celé Evropy umožnit sdílet své myšlenky a přispět tak k utváření naší společné budoucnosti. A právě na toto téma bude další online debata, kterou pořádá ve spolupráci se ZAK TV Kancelář Evropského parlamentu v České republice.
Co má váš region z toho, že je součástí Evropské unie? Kde je možné požádat o dotace na zateplení domu ve vaší vesnici? Jak se ucházet o stipendium nebo stáž v jiné evropské zemi?
Letošní filmové dny Lux Film Days se uskuteční v termínu 3. – 12. května. Nabídnou divákům projekci celkem tří filmů nominovaných na Cenu diváků LUX udílenou každoročně Evropským parlamentem. Letos poprvé se však budou na výběru vítězného filmu podílet i diváci.  Filmy Chlast, Corpus Christi a Kolektiv budou přístupné zdarma po celé ČR.
 .