skip to content
 

14. 12. 2022 v 18:15 - Kino Europa: Bolest a sláva

 .
 .

Tentokrát Vás zveme na snímek španělského režiséra Pedra Almodóvara podle vlastního scénáře. Do hlavní role Almodóvar obsadil Antonia Banderase, který za ni na filmovém festivalu v Cannes získal cenu za nejlepší herecký výkon. 

 .
 .

Pravidelný cyklus projekcí každou druhou středu přináší průřez unikátními a podnětnými evropskými filmy posledních let. Projekce doprovázené úvody jsou přístupné zdarma díky podpoře Evropské komise v ČR a Kanceláři Evropského parlamentu.

 .
 .

„Bolest a sláva“ (Španělsko / Francie, 2019, 113 min, režie: Pedro Almodóvar)

Salvator Mallo je slavný filmový režisér. Za svou kariéru posbíral mnoho úspěchů. Nyní se jeho svět hroutí. Salvator cítí jen prázdnotu a není schopen tvořit. Jestli chce dál žít, musí najít příčinu. Ve vzpomínkách se vrací do svého dětství do 60. let, kdy s rodiči emigroval do Valencie. Snaží se rozpomenout na spalující touhu po své první lásce, kterou potkal v 80. letech v Madridu a na bolest, kterou mu přinesl rozchod. Tehdy cítil opojnost života i utrpení. Psaní pro něj bylo únikem a zapomněním. Kouzlo filmu mu přineslo slávu i vykoupení z neúspěchů jeho života. Bolest a sláva vypráví o složitosti oddělit tvůrčí proces od vlastního života a od vášní, které žití dávají smysl a naději.

 
 .

Lístky lze vyzvednout pouze osobně na pokladně kina Světozor.

 .
 
 .
Událost na Facebooku