skip to content
 

7. září 2022 v 18:15 - Kino Europa: Corpus Christi

 .
 .

Corpus Christi je polské drama z roku 2019, které vypráví příběh mladého Daniela zažívajícího duchovní proměnu. Film získal mnoho ocenění, mj. aspiroval na Oskara a v roce 2021 se stal jedním ze tří finalistů Ceny diváků LUX, kterou udílí Evropský parlament.  

 .
 .

Pravidelný cyklus projekcí každou druhou středu přináší průřez unikátními a podnětnými evropskými filmy posledních let. Projekce doprovázené úvody jsou přístupné zdarma díky podpoře Evropské komise v ČR a Kanceláři Evropského parlamentu.

 .
Lístky lze vyzvednout pouze osobně na pokladně kina Světozor.
 .

„Corpus Christi“ (Polsko, 2019, 115 min, režie: Jan Komasa)

Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Když je propuštěn a má začít pracovat v truhlárně na malém městě, převlékne se po příjezdu do kněžského a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Příchod mladého charismatického pastýře rozčeří stojaté vody a místní komunita, krutě zasažená tragédií, k níž tu došlo, může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány. Uspěje Daniel ve svém poslání? A za jakou cenu?

 
 .

Corpus Christi - trailer k filmu

 .
 
 .

Cena diváků Lux 2021 – Rozhovor s Bartoszem BIELENIOU (hlavní role) za "Corpus Christi"