skip to content
 
 
 

Café Evropa online: Evropský plán obnovy a rozpočet EU #SOTEU

 .
02/09/2020
 .

Již 16. září se na plénu Evropského parlamentu uskuteční klíčová debata o stavu Evropské unie (SOTEU), na které s předsedkyně Evropské komise Ursua von der Leyen představí europoslancům vizi Komise o dalším směřování EU. Debata o stavu Evropské unie je klíčovým momentem, kdy má Evropská komise prokázat svou odpovědnost vůči demokraticky zvoleným zástupcům EU. Týká se důležitých záležitostí, jako jsou budoucí oživení hospodářství, změna klimatu, nezaměstnanost mladých nebo migrační toky.

Jedním z hlavních témat bude obnova a oživení ekonomiky pro pandemii koronaviru. Do této debaty se chceme zapojit i my a hlavně do ní zapojit vás. Co by dle vás mělo být hlavním tématem pro nadcházející měsíce a roky v EU? Řekněte nám to! Napište nám to! Buď přímo nebo v rámci debat, které pro vás k tomuto tématu připravujeme.

Čtěte více o tom, co debata SOTEU obnáší
 .

Jako první vás zveme na další diskusi v rámci online debat Café Evropa, která se tentokrát zaměří na budoucí ekonomické směřování EU. Debata se uskuteční ve středu 8.9. od 17:30. Sledovat ji můžete přímo na našich Facebookových stránkách neb na této události.
Jaké by měly být priority budoucího rozpočtu EU? A na co bychom se měli zaměřit při plánu ekonomické obnovy po koronakrizi? A z čeho má být evropský rozpočet financován? Co čekáte od Ursuly von der Leyen a od Komise v této oblasti za návrhy?
Napište nám vaše dotazy a názory  na e-mail debaty@cafe-evropa.cz, nebo můžete dotazy klást i online v průběhu debaty.

  • Věra Jourová, místopředsedkyně pro hodnoty a transparentnost, Evropská komise
  • Milena Hrdinková, státní tajemnice pro evropské záležitosti, Úřad vlády ČR
  • Luděk Niedermayer, poslanec Evropského parlamentu, TOP 09, EPP - Evropská lidová strana

Moderuje Ondřej Houska, Hospodářské noviny.

Akce proběhne zcela online. Vysílat ji budeme na facebooku Café Evropa , kde pomocí komentářů pod videem budete moci pokládat dotazy hostům.

Máte-li jakýkoliv dotaz, obrátit se na nás můžete na e-mailu debaty@cafe-evropa.cz.

Těšíme se na Vaši účast!

Stav Evropské unie - přímý přenos