skip to content
 
 
 

Café Evropa online: Projev o stavu Evropské unie 2020 #SOTEU

 .
03/09/2020
 .

Připojte se ve středu 16. 9. 2020 k další ze série diskuzí Café Evropa, jež tentokrát proběhne přesně v den projevu o stavu Evropské unie (SOTEU), kterému se Café Evropa bude věnovat. Živý přenos debaty s tlumočením do češtiny můžete sledovat 16.9.2020 od 9:00 zde https://www.facebook.com/EvropskakomisevCR/live/.     Projev o stavu Evropské unie je každoroční vystoupení předsedy nebo předsedkyně Evropské komise na plénu Evropského parlamentu  a debata s poslanci, které mapuje vývoj v EU a ukazuje její další směřování. Letošní debata je obzvlášť důležitá vzhledem k bezprecedentní pandemii koronaviru a dopadu, jaký má na ekonomiku a společnost.

 .

Debata se tudíž bude věnovat tomu, co zaznělo v projevu o stavu Evropské unie a jaké z toho lze dělat závěry. Jaké byly reakce evropských či světových lídrů na tento projev? Je pandemie vnímána jako problém, či příležitost? Co nás naučila o fungování EU a spolupráci členských zemí? Jak bude vypadat směrování evropského společenství v dalších letech? Čekají nás významné reformy mechanismů spolupráce? A jak se to bude dotýkat České republiky?

  • z akademické sféry Markéta Pitrová
  • za novináře Kateřina Šafaříková, Respekt
  • za byznys pohled Petr Zahradník

Moderuje Ondřej Houska, Hospodářské noviny.

Akce proběhne zcela online. Vysílat ji budeme na facebooku Café Evropa , kde pomocí komentářů pod videem budete moci pokládat dotazy hostům.

Máte-li jakýkoliv dotaz, obrátit se na nás můžete na e-mailu debaty@cafe-evropa.cz.

Těšíme se na Vaši účast!

Projev o stavu Evropské unie 2020