skip to content
 
 
 

Café Evropa online 15. 9. 17:30 - Projev o stavu Evropské unie 2021 – jak hodnotí směřování Unie mladá generace?

 .
09/09/2021
 .

Projev o stavu Evropské unie je každoroční vystoupení předsedkyně Evropské komise na plénu Evropského parlamentu a debata s poslanci, které mapuje vývoj v EU a ukazuje její další směřování. Na vystoupení Ursuly von der Leyen budou v naší debatě reagovat zástupci mladší generace, kteří již většinu svých životů prožili jako občané EU.

 .

Letošní projev se opět s jistotou dotkne pandemie koronaviru a jejích dopadů na společnost a ekonomiku. Vedle pandemie se však Evropa musela v posledních měsících také vypořádat s bezprecedentními přírodními katastrofami jako povodně v Německu a Belgii či ničivé požáry v Řecku a Středomoří. Tyto a další události v Evropě i ve světě zajisté ovlivní budoucí směřování EU na mnoho let. I proto je tedy důležité, aby se ke směru, kterým se bude EU ubírat, vyjádřili i mladí lidé. Debata se tak bude věnovat tomu, co zazní 15. září v projevu o stavu Evropské unie a jaké z toho lze dělat závěry.

Debatovat budou:

  • Johana BÁZLEROVÁ, tvůrkyně, Jsemvobraze
  • Adam TRUNEČKA, aktivista, STAND for Something; dobrovolník, Together.EU
  • Aneta ZACHOVÁ, šéfredaktorka, Euractiv.cz
  • Martin VOKÁLEK, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM, moderátor debaty

Zveme Vás na další diskuzi v rámci formátu debat Café Evropa, kterou pořádá Evropská komise v ČR, Kancelář Evropského parlamentu a EUROPEUM Institute for European Policy. Mediálním partnerem debaty je Deník.cz

Debata se bude odvíjet od následujících otázek:

Jaký vliv bude mít pandemie, ale i jiné události z posledního roku, na mladé Evropany? Jak bude vypadat směrování Evropy v dalších letech? A co můžeme očekávat od Konference o budoucnosti Evropy? Co může přinést následující rok a jak se aktuálním i budoucím výzvám postavit?

Debata bude probíhat prostřednictvím živého vysílání na Facebooku. Publikum se do debaty může zapojit prostřednictvím komentářů pod videopřenosem.

V čas konání akce stačí navštívit facebookovou stránku, kde bude debata živě vysílána.

Těšíme se na Vaši účast!