skip to content
 
 
 

Cena Karla Velikého pro mladé Evropany 2021 – Získej finance pro svůj projekt!

 .
20/01/2021
 .

Je vám mezi 16 a 30 lety? Pracujete na projektu s evropským rozměrem? Přihlaste se do soutěže o Cenu Karla Velikého. Můžete získat finanční podporu až 7 500 eur.

 .
 .
 .

Ocenění nesoucí jméno Karla Velikého, slavného středověkého panovníka, který spojil velkou část Evropy a podporoval vzdělanost, udílí každoročně Evropský parlament a Nadace Mezinárodní ceny Karla Velikého v Cáchách mladým lidem od 16 do 30 let.


Projekty mohou přihlašovat jednotlivci nebo v ideálním případě skupiny. Měly by podporovat porozumění na evropské a mezinárodní úrovni, napomáhat rozvoji společného smyslu pro evropskou identitu a integraci, představovat vzor pro mladé lidi žijící v Evropě. Projekty mohou spočívat v pořádání různých akcí pro mládež, výměnných pobytů pro mladé lidi nebo on-line projektů s evropským rozměrem.


Autoři třech vítězných projektů se mohou těšit na peněžní odměnu. První místo je ohodnocené částkou 7 500 eur, druhé 5 000 eur a třetí 2 500 eur. Vítězové se zároveň zúčastní slavnostního udílení ceny v Cáchách, které proběhne v květnu 2021.

Přihlášky můžete posílat do 22. února 2021.      

 .

Veškeré informace o podmínkách účasti a registraci najdete na stránkách Ceny Karla Velikého. https://www.europarl.europa.eu/charlemagneyouthprize/cs/introduction.html

Pokud Vás soutěž Karla Velikého zaujala, neváhejte a pošlete přihlášku. https://epprizes.secure.europarl.europa.eu/epprizes/

V případě dalších dotazů se obraťte na  ecyp2021@europarl.europa.eu.