skip to content
 
 
 

Cena Karla Velikého pro mladé Evropany 2021 – Získej finance pro svůj projekt!

 .
20/11/2020
 .

Je vám mezi 16 a 30 lety? Pracujete na projektu s evropským rozměrem? Přihlaste se do soutěže o Cenu Karla Velikého. Můžete získat finanční podporu až 7 500 eur.

 .
 .

Olympiáda lidských práv je soutěž určená pro studenty středních škol, pořádaná neziskovým spolkem Leges Humanae, Cílem je přispět k lidsko-právnímu vzdělávání a zvýšit informovanost studentů o aktuálních společenských, ale i právních a politických tématech. Soutěž se však svou formou nesoustředí pouze na faktické znalosti, ale i komunikačně-prezenční dovednosti, schopnost argumentace a formování vlastních názorů.

Soutěž je dvoukolová, finálové kolo proběhne 7. března 2020 v zasedacím sále Magistrátu hlavního města Prahy.

 .

Ocenění nesoucí jméno Karla Velikého, slavného středověkého panovníka, který spojil velkou část Evropy a podporoval vzdělanost, udílí každoročně Evropský parlament a Nadace Mezinárodní ceny Karla Velikého v Cáchách mladým lidem od 16 do 30 let.
Projekty mohou přihlašovat jednotlivci nebo v ideálním případě skupiny. Měly by podporovat porozumění na evropské a mezinárodní úrovni, napomáhat rozvoji společného smyslu pro evropskou identitu a integraci, představovat vzor pro mladé lidi žijící v Evropě. Projekty mohou spočívat v pořádání různých akcí pro mládež, výměnných pobytů pro mladé lidi nebo on-line projektů s evropským rozměrem.
Autoři třech vítězných projektů se mohou těšit na peněžní odměnu. První místo je ohodnocené částkou 7 500 eur, druhé 5 000 eur a třetí 2 500 eur. Vítězové se zároveň zúčastní slavnostního udílení ceny v Cáchách, které proběhne v květnu 2021.

Přihlášky můžete posílat do 31. ledna 2021.      

 .

Veškeré informace o podmínkách účasti a registraci najdete na stránkách Ceny Karla Velikého. https://www.europarl.europa.eu/charlemagneyouthprize/cs/introduction.html

Pokud Vás soutěž Karla Velikého zaujala, neváhejte a pošlete přihlášku. https://epprizes.secure.europarl.europa.eu/epprizes/

V případě dalších dotazů se obraťte na  ecyp2021@europarl.europa.eu.